Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Singiel Sabaton i 40:1 po polsku


171 odpowiedzi na ten temat

#141 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 06 sierpnia 2013 - 10:11

w sumie to chyba bym wolał żeby nagrali to wszyscy wymienieni wokaliści ale kazdy osobno spiewał :P


Dodany obrazek

#142 Zychu

Zychu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Skąd:Radom

Napisany 06 sierpnia 2013 - 11:34

Ja osobiście słyszę ich tylko w fragmencie "Zawsze pamiętaj..."

wydawało mi się że podobnie jak Marta Gabriel, pozostali wokaliści także śpiewają we fragmentach poszczególnych zwrotek.



#143 Norbi

Norbi

    Tu mam wpisać tytuł użytkownika :D

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skąd:Nowy Targ

Napisany 06 sierpnia 2013 - 11:52

Odebrałem z Empiku godzinę temu i sobie słucham bardzo dobre :D tym bardziej że uległem pokusie  i nie słuchałem przed dostarczeniem płyty :D



#144 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 06 sierpnia 2013 - 03:22

Zychu, jeszcze w refrenie. Ale tam okropnie niewyraźnie wszystko ... Ja ich więcej nie słyszę.



#145 eMcia

eMcia
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisany 06 sierpnia 2013 - 04:14

ah i ja jestem szczęśliwą posiadaczką płytki z polską wersją forti-to-łan! ba! nawet dwóch płytek! Ches się pomęczy do soboty, aż dostanie swój krążek :B :B :B

tragedii nie ma, ale dupy nie urywa :B :B :B szacun dla Joke za ogarniecie tego kawałka po polsku!


kiedyś dorwę tego Gamonia co tak wkręca te czupaczupsy w ten pokręcony papierek ...

#146 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 07 sierpnia 2013 - 07:53

mam podobne wrażenie, powalające to nie jest, może dlatego ze oryginał też na mnie specjalnego wrażenia nie robił. Da sie słuchać choć wolałbym by nagrali tak na przyklad Szwedzkie Zuchy czy Sztukę Wojny ;)


Dodany obrazek

#147 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 07 sierpnia 2013 - 02:08

a ja jeszcze nie mam :( natomiast słuchałam dzisiaj od Pauli, która zakupiła singiel. szału nie ma ale szacun za chęci- mnie osobiście podoba się wokal Marty. a teraz tylko czekać, aż Kajzer zechce podzielić się krążkami :P



#148 NataLeia

NataLeia
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Skąd:Nowa Huta

Napisany 07 sierpnia 2013 - 02:59

Też odebrałam już swój. I powiem tak - cieszę się, że mam krążek, na którym jest zdjęcie z pamiętnego koncertu, gdzie stoję gdzieś tam pod flagą. Przypominam sobie jak fajnie wtedy było. 

Chyba nikt nie oczekiwał, że kawałek będzie górnolotny, ale wg. mnie liczy się gest, a ten jest zacny.



#149 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 08 sierpnia 2013 - 06:46

Też odebrałam już swój. I powiem tak - cieszę się, że mam krążek, na którym jest zdjęcie z pamiętnego koncertu, gdzie stoję gdzieś tam pod flagą. Przypominam sobie jak fajnie wtedy było. 

mi się średnio podobało, myśl "byłem na najwiekszym koncercie sabatonu" to jedyne co mozna wspominać, bo samo show bylo przecietne, wole w klubach bo jakos lepszy kontakt jest na linii publika-zespół.


Dodany obrazek

#150 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 10 sierpnia 2013 - 06:06

Dzisiaj nareszcie odebrałam :D Wersja nawet, nawet choć szału nie ma, jednak podziwiam Joakima za zaśpiewanie tego tekstu ;)

#151 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 11 sierpnia 2013 - 08:57

Tak po prawdzie się przyznam że teraz już nie słucham angielskiego 40:1 tylko polskiego ;) I czym dłużej go słucham, tym bardziej mi się podoba :)



#152 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 12 sierpnia 2013 - 09:55

Złożyłem zamówienie na singiel i wyjechałem na urlop, bo przesunięto premierę z 1 na 5 sierpnia. Jak ktoś chce, to może sobie jeszcze przez 6 dni odebrać z salonu empik w Wawie na Gocławiu, ul. Fieldorfa. Proszę o informacje na PV, podam nr zamówienia i inne szczegóły. Kto pierwszy ten lepszy. Pozdrawiam


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#153 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 18 sierpnia 2013 - 03:01

Odebrałem, przesłuchałem, oto mój komentarz:

 

Zespół ze sporym wyprzedzeniem ogłosił fakty nagrywania takiego singla. Czekaliśmy na niego bardzo długo, więc zaczęły się domysły jak będzie brzmieć, jaki będzie tekst itp. Śpiew Joakima po polsku jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale warstwa tekstowa rozczarowuje...

 

Nie damy wejść tutaj dziś Wam.

 

Brzmi to naprawdę kiepsko... To "dziś" jest typowym wypychaczem wersu byle się rytmicznie zgadzało. Co dalej:

 

Zawsze pamiętaj, polscy żołnierze

Zawsze pamiętaj, krwawy stoczyli bój

Zawsze pamiętaj, polscy żołnierze

Zawsze pamiętaj, ojców i synów krew

 

W przypadku dwóch pierwszych wersów jest okej, ale dalej?

Pamiętaj o "polscy żołnierze" czy o "polskich żołnierzach"? Tak samo z pamięcią o "krew" zamiast "krwi". Czepiam się, wiem. :P

 

Po prostu to mnie zraziło słuchając singla. Podobnie ubolewam, że refren jest w wersji oryginalnej.

Doceniam ogromne starania Joakima, ale uważam, że można było wyciągnąć z tego singla więcej!


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#154 Rogal

Rogal
  • Użytkownik
  • 519 postów
  • Skąd:Włocławek

Napisany 18 sierpnia 2013 - 07:32

Zawsze pamiętaj: polscy żołnierze
Zawsze pamiętaj: ojców i synów krew.
Pamiętaj krew. 
Nie pamiętaj O



#155 gkk75

gkk75

    Metal Ripper

  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Skąd:BDG

Napisany 18 sierpnia 2013 - 11:53

nakład został wyczerpany

singiel na stronie empiku niedostępny

 

http://www.empik.com...qtype=basicForm


Winston Churchill: „Przyszli faszyści będą nazywać siebie antyfaszystami”.

#156 kokoszek

kokoszek

    Batalionowy medyk

  • Użytkownik
  • 292 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 19 sierpnia 2013 - 12:02

Byłem dzisiaj w arkadii w empiku i chyba z 20 sztuk leżało

#157 Zychu

Zychu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Skąd:Radom

Napisany 19 sierpnia 2013 - 07:46

faktycznie na stronie empik.com singiel wyprzedany ale w ubiegłym tygodnie w Zamojskim empiku widziałem kilkanaście egz. singla, dzisiaj sprawdzę w Radomiu. Jak sądzę, podobnie sytuacja wygląda w innych empikach w całym kraju gdzie singiel zostal rozesłany.



#158 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 19 sierpnia 2013 - 01:20

Jakby była jakaś otoczka wokół singla, to by były wyprzedane. Ja znam kilkadziesiąt osób które słucha Sabatonu, a na pytanie "Czy słyszałeś/aś nowe 40:1 po polsku?" odpowiadają "A co fani zrobili coś?" Nikt nie wiedział o singlu. Nikt. Cóż, informacja wyszła "po cichu", i bez rozgłosu to też co się dziwić że zalegają na półkach ;)



#159 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 21 sierpnia 2013 - 04:27

A czy w Krakowie jeszcze jest? Jeśli tak, to chwytam bon 25 zł i lecę kupić :) (wolę od razu oryginał posłuchać :D)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#160 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 21 sierpnia 2013 - 07:10

Tydzień temu widziałem, że jeszcze były.


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników