Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Anime/Manga


53 odpowiedzi na ten temat

#1 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 20 marca 2013 - 06:51

Czytacie? Oglądacie? Ja wkręciłem się na początku tego roku akademickiego. Oprócz tasiemców z dzieciństwa (Pokemon i DB) obejrzalem Bleach, teraz czytam dalszy ciąg w mandze i zacząłem oglądać Naruto. Z mniej znanych ciekawe jest Sakurasou no Pet na Kanojo.  SOA mi strasznie nie podeszło.



#2 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 20 marca 2013 - 06:57

Osobiście z anime toleruję tylko i wyłącznie serię Dragon Ball. Kiedyś, po próbie podejścia to tytułów które według moich znajomych były "mega" mi nie podeszły. Widać nie jest rodzaj rozrywki to dla wszystkich :P


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#3 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 20 marca 2013 - 07:39

Ogladalem daaaawno temu co lecialo na Polonii 1, potem Pokemony. Z dojrzalszych dalem sobie pokazac kupe perelek gatunku, ale ten sposob rysowania mnie odrzuca. Nie podobs mi sie zupelnie, wiec fabula musi byc naprawde wciagajaca, zebym zechcial cos obejrzec. A ze zeby sie przekonac, musialbym najpierw obejrzec, to omijam szerokim lukiem :P co nie przeszkadza mi miec kupy znajomych mangowcow :D

Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.


#4 Mia

Mia
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Skąd:Kraków/Zabierzów

Napisany 20 marca 2013 - 09:26

W tym temacie siedze od dziecka i raczej juz nie wyrosne ... :P I czytam i ogladam. Wiecej ogladam ze wzgledu na latwiejszy dostep. Ale swoj maly zbior mang tez mam (kilka tylko przeczytanych na kompie, bo wole w postaci fizycznej :) ) Pierwsza manga jaką kupilam to byl X (Clamp), na początku gimnazjum ^ ^ Ostatnio co czytalam to chyba Saiyuki (polecam, swietne pod wzgledem humorystycznym zwlaszcza )

Bleach rewelacja, tylko momentami nudnawe , ale mowie o anime bo w postaci komiksowej nie czytalam :) No i jeszcze nie skonczylam ogladac. 

Z takich naprawde wg. mnie dobrych anime/mang jeszcze to polecam Fullmetal Alchemist:Brotherhood , Death Note , Devil May Cry, Nana (tu chyba bardziej dla damskiej częsci..;)) Cowboy Bebop.



#5 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 20 marca 2013 - 09:33

Pod wzglrdem humorystycznym, to bylem.kiedys na drozynowym konkursie dubbingowania hentaiow :D

Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.


#6 Mia

Mia
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Skąd:Kraków/Zabierzów

Napisany 20 marca 2013 - 09:39

wow.. :huh:  Ki Adi  , to o takim konkursie jeszcze nie slyszalam.... :D



#7 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 21 marca 2013 - 09:07

No prosze..nie jestem osamotniony w oglądaniu MiA;) w obecnej chwili przypominam sobie stare kreskówki z Polonii 1;) Teraz leci Zorro, Tygrysia maska i Yattaman;)

niedawno z Ki Adim obejrzeliśmy aktorską wersję Yattamana..naprawdę ryje banię i nie da się tego na trzeźwo oglądać.

a poza tym..na tapecie mam Girls ind Panzer, Les Miserables ( tak..nawet anime z tego zrobili) i Street Fightera;)

Z mang czytam po raz enty DB oraz mangę na podstawie trylogii Star Wars;)



#8 metalizer.90

metalizer.90
  • Użytkownik
  • 982 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 21 marca 2013 - 10:01

też oglądam od czasu do czasu ale wolę krótkie serie które za jednym razem można obejrzeć w całości. Ale DB oczywiście zajmuje pierwsze miejsce między innymi ze względów sentymentalnych. Jako dzieciak co dziennie po szkole oglądałem obowiązkowo Dragon Balla :) no i inne takie jak Yaiba legendarny samurai, Slayers, Wojownicy z krainy marzeń ;P i hmmm coś jeszcze chyba leciało ale już nie pamiętam. Co do nowszych to Naruto i Bleach ale bez fillerów, tylko odcinki oparte na mandze.
Jeśli chodzi o te krótkie serie do łyknięcia na raz to na pewno polecę anime Fate Stay Night. Mi bardzo sie podobał, 12 odcinków. To tytuł który wyjątkowo utkwił mi w głowie w porównaniu do niektórych których nie pamiętam już xD Kolejny tytuł to Green Green, zabawne anime albo Grenadier the smiling Shenshi. Fullmetal Alchemist jest z fajniejszych anime wg. mnie, Trochę dłuższe bo chyba 24-25 odcinków ale naprawdę warto obejrzeć!



#9 Mia

Mia
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Skąd:Kraków/Zabierzów

Napisany 21 marca 2013 - 10:29

Nie jestes, nie jestes....;)

Te stare dobre animce to dopiero klasyka..! Pamietam ze Yattamana,Daimos, GiGi, Rycerze Zodiaku, to ogladalam zawsze u babci bo miala ktorys tam program gdzie w niedziele czy keidys  lecialy jeden za drugim. Hehe to byly czasy... Kiedy po szkole też lecialam do domu z mysla o kolejnym odcinku DB , Slayers, czy Tsubasy ;D Yaiba, Zorro, Tygrysia maska tez tez . I jeszcze byl Shin Chan, Transformers, Mikan,Czarodziejki i Mala ksiezniczka  :lol:

Zerknelam wlasnie na te aktorska wersje Yattaman LOL ale jazda az sobie chyba obejrze  B)  hihi

A widzieliscie film DB :D ? 

Z tych krotkich serii ktore wymieniles metallizer to akurat nie znam , ale jak polecasz to moze zobacze ^ ^

A FMA to ma cos z 55 tych odc. Ale tak wciaga ze obejrzalam wszystko chyba w tydzien. 

Z takich krotkich anime to niezle jest tez EF, O dziewczynie skaczącej przez czas,  i jeszcze zaczelam jedno tylko nie pamietam tytulu. Ale jak sprawdze to napisze bo dosc specyficzne , oryginalne:)



#10 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 21 marca 2013 - 10:51

Który film?bo z tego co ja widziałem to są4 aktorskie filmy na podstawie DB. 3 japońskie i jeden jamerykański chłam...

Z anime serialowych to bardzo polecam Record of the Lodoss War. W Pol znane jako Kroniki wojen Lodoss. to nic innego jak japońska wariacja na temat świata Tolkiena i Dragonlance w jedno wzięte;)



#11 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 21 marca 2013 - 02:15

Connor, ja na Yattamanie bylem calkiem trzezwy! A amerykanska wersja DB es naprawde fajna, jesli tylko czlowiek od razu na wstepie spodziewa sie calkowitego braku fabuly :D

Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.


#12 _SaBaton

_SaBaton
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisany 21 marca 2013 - 02:34

Znacie Hellsing ??
:P



#13 Artek

Artek

    Degustator Batalionowych piw

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • Skąd:Nowy Sącz

Napisany 21 marca 2013 - 03:55

Pokemony i Dragon Ball za moich młodych, dziecinnych lat. A teraz to Death Note, Nana, Paradise Kiss i z pewnością coś jeszcze, czego nie pamiętam w tej chwii :P



#14 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 21 marca 2013 - 04:18

.



#15 Mia

Mia
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Skąd:Kraków/Zabierzów

Napisany 21 marca 2013 - 04:51

Connor ten http://www.filmweb.p...cja-2009-460812  ;D chiński

 

Artek zaskoczyles mnie Naną i Paradise Kiss. Rozumiem ze oceniasz pozytywnie :)?

 

Jesli chodzi o fillery to mi one troche przeszkadzaja w Bleach, ale mam dziwne natrectwo ogladania od deski do deski to nie pomijam  :D

Naruto probowalam ogladac za czasow gdy mlodszy brat byl tym pochloniety ale jakos mnie nie wciagnelo.

A tamto anime o ktorym wczesniej mialam pisac to Karafuru. Naprawde wyjątkowe , jesli ktos lubi tematyke z pogranicza zycia i smierci, kolejnych wcieleń , to polecam.

 

Hellsinga zaczelam ogladac ale nie skonczylam , jakos mi ulecialo. Pewnie wroce do tego. Ale dobre anime.



#16 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 21 marca 2013 - 05:11

.



#17 metalizer.90

metalizer.90
  • Użytkownik
  • 982 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 21 marca 2013 - 09:51

Mia no faktycznie co do Fullmetala mogło mi sie pojebać ile ma odcinków bo dawno do niego już nie zaglądałem :P ale nie zmienia to faktu, że się go łyka i warto obejrzeć jak ktoś jeszcze nie widział a kręcą go takie klimaty.

Co do DB Movie to ten "aktorski" to masakra jakiej daaaaaleko szukać..... dno i 5 metrów mułu. Co do DB movie tych z anime to widziałem większość i tak samo jak lubię anime odcinkowe to tak samo te pełno metrażowe kinowe. BTW lada dzień chyba wchodzi nowy pełnometrażowy film DB (Z?)



#18 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 21 marca 2013 - 10:44

.



#19 Artek

Artek

    Degustator Batalionowych piw

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • Skąd:Nowy Sącz

Napisany 21 marca 2013 - 11:22

Artek zaskoczyles mnie Naną i Paradise Kiss. Rozumiem ze oceniasz pozytywnie :)?

Jak najbardziej pozytywnie :D

A jeszcze jeśli chodzi o mangę, to nie przepadam za nią. Kupiłem sobie kiedyś jakieś dwie mangi, ale jakoś do mnie nie przemawia ten rodzaj "sztuki" xD



#20 Hass

Hass

    Hasacz Hasający

  • Użytkownik
  • 724 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 23 marca 2013 - 02:40

Ja zaczełam ogladac anime jak jeszcze byl Hyper po jetixie i to było Vision of Escaflowne, potem gundam wing, mononoke hime i Naruto też owszem ale skonczylam na jakims 180 odcinku shippudena. Dawno już żadnego nie oglądałam. Mi z kolei DB nie podeszło, probowałam, ale nie dało sie:D


Dodany obrazek




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników