Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

A czytacie coś..?


739 odpowiedzi na ten temat

#21 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 10 marca 2013 - 09:50

,



#22 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 10 marca 2013 - 10:16

@mae, jeszcze nie, ale mam zamiar :) Connor, w takim razie chętnie przeczytam w wolnym czasie :)



#23 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 marca 2013 - 10:24

Stoow:
No właśnie teraz będę kupował "Piaski Armagedonu" i "Operację Pętla" od Wolffa i "Mój Dżihad" Collinsa (z resztą w "Rebelii" Gawędy jest postać na nim wzorowana :D). A "Afganistan. Dotknąłem wojny." Langfelda godny polecenia?


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#24 Brymir

Brymir
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 10 marca 2013 - 10:25

Polecam 3-tomową serię "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera.


"Gandalf, my old friend. This will be a night to remember!"


#25 Placek

Placek
  • Pancerni
  • 624 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 10 marca 2013 - 10:25

Jaką byście polecili książke na poprawę humoru?



#26 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 marca 2013 - 10:27

Placek: 
Coś z Wędrowyczem ;)


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#27 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 10 marca 2013 - 10:28

.



#28 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 10 marca 2013 - 10:42

Polecić bym mógł wszystko co Tolkiena (zwłaszcza Silmarillion), Pieśń Lodu i Ognia, no i Wiedźmin

 

już Cię lubię. B)

 

ja przede wszystkim polecam Pratchetta! jego humoru nie da się porównać po prostu do nikogo innego..

a z Polskich moim mistrzem jest Ziemiański ze swoją trylogią o Achai. jak dla mnie to nawet Wiedźmin przy tym wymięka.

 

co do Diuny, to od lat mam na nią chętkę, ale nie wiem kiedy się wezmę. może jak już przeczytam to wszystko, co pożyczę od Trecka, to się rozejrzę.
 

 

Placek: 
Coś z Wędrowyczem ;)


podpisuję się pod tym. albo właśnie - Pratchetta, z tymi jego porównaniami typu "cierpliwy jak cegła"..


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#29 Stoow

Stoow

    człowiek-batalion

  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała / Warszawa

Napisany 10 marca 2013 - 11:31

 A "Afganistan. Dotknąłem wojny." Langfelda godny polecenia?

Jeżeli chcesz poznać to co się dzieje poza frontem to tak, akcji de facto niewiele.



#30 Jimmy

Jimmy

    Twój stary

  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skąd:Chrząszczyżewoszyce

Napisany 11 marca 2013 - 01:22

ja w wolnych chwilach nadrabiam zaległości w Hemingwayu. For Whom the Bell Tolls i A Farewell to Arms już połknięte, teraz czas na True at First Light. Tytuły angielskie, bo czytam w oryginale. 



#31 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 11 marca 2013 - 08:34

Skończyłam niedawno "Spowiedź heretyka" i po raz drugi całą serię Anne Rice, na tapecie jest obesnie Piotr Langenfeld "Elsenborn" i czeka w kilejce Ciszewski "www.1939.com.pl", poza tym leżą dwa pudła książek bo czas na czytanie nie jest wprost proporcjnalny do czasu w jakim mi przybywa w domu książek :)


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#32 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 11 marca 2013 - 11:11

Agu...WWW.1939.com.pl jest piękne;) ale niestety urywa się w najlepszym momencie i trzeba błyskawicznie sięgnąć podrugą część pt Major, a potem trzecią www.1944.pl jakozamknięcie sagi;)



#33 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 11 marca 2013 - 11:45

I z pewnością tak zrobię bo bardzo wciągają te książki. Dawno temu czytałam coś w tym stylu - książka fabularna oparta na prawdziwej historii - o armii niemieckiej pod Stalingradem (Zdradzona Armia), ale pomyślałam wtedy, że przydałoby się więcej takich :). Tak więc te akurat wpasowwały się w to co lubię :)


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#34 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 11 marca 2013 - 12:06

Connor, zamknięcie sagi to www.ru2012.pl ;)


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#35 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 11 marca 2013 - 12:52

Ostanio zakończyłem czytać Suworowa "Matkę diabła" - polecam z całego serca.

http://www.empik.com...CFYdd3godk2cANA

Rewelacyjna pozycja. Z sarkastycznym humorem, typowym dla tego autora opisane zostały mało znane fakty tworzące tło do takich wydarzeń z powojennej historii świata, jak : budowa muru berlińskiego, atomowy i rakietowy wyścig zbrojeń, kryzys kubański

"..Historyk i analityk wojskowy Wiktor Suworow w swojej najnowszej książce odtwarza wydarzenia z przełomu lat 50. i 60.,  na skutek konfrontacji ZSRR i USA ludzkość znalazła się wtedy na progu trzeciej wojny światowej i o mało nie została unicestwiona w globalnej katastrofie atomowej.
Łącząc znane i mało znane fakty w jedną całość, autor ukazuje kulisy rządów Nikity Chruszczowa w latach 1953–1964. Przedstawia rzeczywisty obraz radzieckiej kosmonautyki, wraz z legendarnym lotem Jurija Gagarina, oraz prawdziwe przyczyny kryzysu berlińskiego i kubańskiego, przemilczane przez oficjalną propagandę, polityków i historyków. Opisuje też starcie służb szpiegowskich obu mocarstw i sprawę pułkownika Olega Pieńkowskiego, który dostarczał tajne informacje wywiadowi zachodniemu i prawdopodobnie ocalił nasz świat przed zagładą..."

 

Teraz biorę się za "Westerplatte. W obronie prawdy"

http://www.empik.com...90146,ksiazka-p

 

a w drodze do mnie jest taka pozycja:

http://www.empik.com...08041,ksiazka-p

 

wiem... jestem monotematyczny ;)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#36 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 11 marca 2013 - 02:35

a z Polskich moim mistrzem jest Ziemiański ze swoją trylogią o Achai. jak dla mnie to nawet Wiedźmin przy tym wymięka.


A ja się właśnie zastanawiam czy sięgnąć po tę trylogię ;)

#37 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 11 marca 2013 - 02:41

baaardzo polecam!!

 

jak czytałam Achaję, to przeczytałam całość w parę dni. wyglądało to tak, że jest noc, godzina 2. jutro muszę iść do szkoły [to chyba były czasy LO tak mi sie wydaje..], a więc pobudka jakoś o wpół do 7.

i mówię sobie:

 

jeszcze tylko jeden rozdział..

no to jeszcze jeden..

ostatni już i idę spać..

do 3 poczytam i się kładę..

kończę kolejną część, no to już doczytam do końca części i już naprawdę się kładę..

chociaż pierwszy rozdział następnej części..

 

i w końcu przesiadywałam całą noc nad książką. dosłownie - ciężko się oderwać.


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#38 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 11 marca 2013 - 03:14

To jeśli jest taka dobra jak piszesz to może się w końcu zdecyduję, bo zastanawiam się już od jakiegoś czasu i się nie mogę zdecydować czy zacząć ją czytać.

#39 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 11 marca 2013 - 03:17

nie ma się nad czym zastanawiać! ;)


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#40 Mia

Mia
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Skąd:Kraków/Zabierzów

Napisany 11 marca 2013 - 04:54

Dobry temat, bo dawno nic nie czytalam a widze ze sporo tytulow polecacie .. moze i cos dla siebie wybiore :)

A u mnie glownie fantastyka, Tolkien i Salvatore, 2 ulubieni autorzy :)






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników