Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Iron Maiden


30 odpowiedzi na ten temat

#21 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 23 lutego 2015 - 10:01

Z tego co czytałam to na tyle szybko go wykryli że nie powinien być groźny.
Frodli, nie kracz!
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#22 siedmil

siedmil
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisany 17 marca 2015 - 04:22

Mi zawsze bardziej odpowiadał Saxon. Ale Powerslave na zawsze w mojej pamięci :) Moim zdaniem najlepsza ich płyta.



#23 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 18 marca 2015 - 11:52

Powerslave to moja pierwsza płyta Ironów, ale zawsze największym sentymentem darzę "The Number of the Beast" i "No Prayer for the Dying"


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#24 pacy

pacy
  • Użytkownik
  • 641 postów

Napisany 18 czerwca 2015 - 05:05

Po 5 latach nowa płyta, premiera 4 września 😊😊😊😊😊

The Book Of Souls

Disc 1
1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
4. The Red And The Black (Harris) 13:33
5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disc 2
7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

#25 pacy

pacy
  • Użytkownik
  • 641 postów

Napisany 01 września 2015 - 04:14

No cóż, po pięciu latach oczekiwania wreszcie nowy album.
Po jak dla mnie zupełnie przeciętnym The Final Frontier, z którego tolerowałem znośny Coming Home i bardzo dobry When the Wild Wind Blows, The Book Of Souls wypada wręcz bardzo dobrze. Może jest to wynikiem tak długiego oczekiwania na nowe utwory swojego od dawna ulubionego zespołu ale praktycznie nie ma utworu, którego po 2-3 przesłuchaniach chciałbym wyrzucić z listy odtwarzania. Po trzech przesłuchaniach daję całej płycie mocne 8/10

1. If Eternity Should Fail 9/10 - ciekawy, fajny, klimatyczny otwieracz na płycie,
2. Speed Of Light 6/10 - nie wiem dlaczego wybrany na singla, jeden z gorszych na płycie
3. The Great Unknown 7/10 - niezły riff ale solówki jakieś takie nijakie
4. The Red And The Black 9/10 - motyw między 9:05, a 12:00 mogę słuchać godzinami,
5. When The River Runs Deep 6/10 - jak Speed.. 4 liter nie urywa
6. The Book Of Souls 10/10 - tytułowy, najlepszy moim zdaniem na płycie
7. Death Or Glory 9/10 - typowo Maidenowy, melodyka, dynamika, solówki, powinien być singlem
8. Shadows Of The Valley 8/10 - intro jak w Wasted Years, reszta ok.
9. Tears Of A Clown 8/10 - dedykowany zmarłemu Robinowi Williamsowi
10. The Man Of Sorrows 8/10 - bardzo dobre solówki, wstęp prawie jak z solowego albumu Dickinsona
11. Empire Of The Clouds 9/10 - bardzo, bardzo dobry ale chyba nie musiałby trwać 18 minut.

Płyta miejscami klimatem przypomina solowe dokonania Bruca Dickinsona z czasów Accident of Birth.
Już dawno temu, gdzieś w latach 90-tych, dziennikarz recenzując kolejną płytę IM napisał:" chrum chrum, chrum to słychać jak IM wgryza się we własną dupę. No i nic się do tej pory nie zmieniło, na płycie sporo autoplagiatów z poprzednich albumów, podobne " patatajnie ", przejścia typu wolno, szybko, jeszcze szybciej ale jakoś tutaj to do siebie pasuje.
To w końcu Iron Maiden !
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to niektóre solówki zagrane chyba tylko dlatego,że akurat w tym miejscu ma być solówka i koniec,bez jakiegoś pomysłu na same solo.
I druga rzecz to bardzo schematyczna perkusja Nicka McBriana, jakimś wirtuozem nigdy nie był ale czasami mam wrażenie, że zaprogramowano automat perkusyjny, który klepie ten sam motyw?
To tak na szybko bardzo subiektywnie w końcu na Maidenach się " wychowałem " i chyba co by nie nagrali to i tak będą moim " namber łan"



#26 Gatida

Gatida
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 08 września 2015 - 08:52

Tak, moi zdaniem najnowszy album Iron Maiden jest dobry. Co prawda można tak doszukać się nut z przeszłości

jednakże czy to jest aż tak ważne? Chyba nie. Z przyjemnością skoczę na ich koncert gdy będzie ku temu okazja :)



#27 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 15 maja 2016 - 11:34

Ciekawy artykuł o tym jak wyglądał koncert IM w Chinach: http://www.antyradio...ron-Maiden-8128

 

A w nim filmik jak Bruce macha wyimaginowaną flagą na The Trooper :P

 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#28 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 15 maja 2016 - 06:05

Lepsze bylo jak ostatnio wpadł na scenę z flagą a jak miał zacząć śpiewać zwrotkę, to się skapnął że zapomniał mikrofonu xD albo jak przerwał FoTD i opierdzielił jakiegoś najebusa :)

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka


Dodany obrazek


#29 pamelus

pamelus
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 17 maja 2016 - 07:30

Płyta miejscami klimatem przypomina solowe dokonania Bruca Dickinsona z czasów Accident of Birth.

 

O, to widzę, że nie tylko ja mam takie spostrzeżenia. Po solówce w Speed of Light zawsze chce mi się śpiewać "father forgive me my sins, give me tha nails, I'll hammer them in". Przy Accident of Birth maczał palce Adrian i pewnie to solo to jego mały autoplagiacik. ;-) 



#30 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 11 stycznia 2019 - 01:49

A to mogłoby być dziś odebrane jako prowokacja polityczna

 


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#31 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 11 stycznia 2019 - 05:14

Dawno dawno temu za siedmioma górami napisalem dla Headbangera numer Fuck the Duck.

Good times. Subtelnie jak radziecka wyrzutnia rakiet.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników