Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

A czytacie coś..?


739 odpowiedzi na ten temat

#641 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 29 stycznia 2016 - 12:19

Osobom które widziały najnowsze Gwiezdne Wojny polecam przeczytać "Before the Awakening" Greg'a Rucka oraz "The Force Awakens" Alan'a Dean Foster'a.
Pierwsza książka opowiada o losach Finn'a, Rey i Poe'a przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy a druga to... no cóż, nowelizacja filmu. W obu tytułach wyjaśniono sporo kwestii które pominięta w filmie: w "Before..." np. ukazane zostało tło historyczne Finn'a dzięki czemu lepiej rozumiemy dlaczego zdezerterował, a z kolei w "Przebudzeniu..." dowiadujemy się min. jak Poe wydostał się z Jakku. Póki co oba tytuły są dostępne jedynie w wersji angielskiej. "Przebudzenie" ma wyjść w Polsce w maju. Co do drugiej książki to nie wiem.

Wybrałem się też ostatnio, po dosyć długim czasie, w podróż do metra... "Metro 2035" Głuchowskiego kontynuuje historię Artema z pierwszej części ("Metro 2033"). Książka jest niestety dosyć... kiepska. Ale ma swoje momenty. W trakcie swoistej udręki nad tą książką kumpel polecił mi "Pitera" Szymuna Wroczka z tzw. Uniwersum Metro 2033 (seria książek różnych autorów mających miejsce w świecie wykreowanym przez Głuchowskiego). Podszedłem do niej z niejaką rezerwą ale muszę przyznać, że jest bardzo dobra. O wiele lepsza od "2035" a nawet i poprzednich dwóch części. Akcja tym razem przenosi nas do Petersburskiego metra. Chyba zainteresuję się tymi książkami nieco bardziej. Ogólnie do października zeszłego roku wyszło ich aż... 65! Niektóre dzieją się poza Rosją (dwie nawet w Polsce) ale niestety u nas zostało wydane zaledwie 10 tytułów. 

 

Teraz czytam "Futbolową gorączkę" Nicka Hornby'ego w której autor opowiada o losach kibica Arsenalu Londyn na przestrzeni lat. Czyli tak właściwie o swoich własnych. 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#642 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 29 stycznia 2016 - 09:41

Właśnie zacząłem czytać Metro 2035, po przypomnieniu sobie poprzednich części. Na razie za wcześnie na werdykty, bo dopiero 50 stron, ale poprzednie książki były bardzo przyjemne. Zobaczymy jak pójdzie trzydziestce piątce



#643 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 29 stycznia 2016 - 10:40

A ja złapałam przypadkowo znalezioną książkę w moim mieszkaniu. A jeśli ciernie - książka dość mocno zakręcona, ciekawie przedstawiona rodzina z pokręconą przeszłością. Najbardziej interesujące jest to, że narratorami na zmianę są dzieci, młodzi chłopcy. Jeden z nich ma 14 lat, drugi 9. Śmiesznie przedstawiony jest sposób ich myślenia. Ciekawe, czy rzeczywiście dzieci rozumują w ten sposób.

 

Dla przykładu - ten dzieciak 9-letni przechodzi przez mur i zakrada się pod opuszczony dom, wiedząc że mu tego nie wolno. Przeczytać natomiast można o epickiej wędrówce dzielnego, samotnego żołnierza przez dżunglę. Atakują go różne dzikie zwierzęta po drodze, pot spływa mu z czoła, a każda kępka zarośli jest kryjówką/tymczasowym schronem.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#644 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 29 stycznia 2016 - 11:17

Oczywiście, że dzieci rozumują w ten sposób. To się nazywa wyobraźnia, takie coś, co 3/4 z nas traci jak musi po raz pierwszy zapłacić czynsz. A teraz smutłem.

 

A co do książek, czytał ktoś "Ja, Gelerth"? Autorstwa Pasikowskiego (tak, tego Pasikowskiego od filmów cytowanych przeze mnie i Czarka jako odpowiedź na wszystko). Po apokalipsie (na początku nie wiadomo w sumie co ją spowodowało, dopiero później się to wyjaśnia) ludzie podzielili się na kilka kast - cywile, żołnierze. Żołnierze Okrągłego Stołu i Teutoni, przy czym nie wiadomo, kim są Teutoni, bo nikt jeszcze żadnego nie utłukł - cała reszta zabija się nawzajem na okrągło, dla jedzenia, amunicji, broni, ubrań, narkotyków, wódy i innych artykułów pierwszej potrzeby w postapo. Głównymi bohaterami są tytułowy Gelerth i Żejlko Bebek, którzy próbują rozwikłać tajemnicę pod tytułem "co się do cholery stało, że nasz dziki świat zaczyna stawać się jeszcze bardziej zdziczały". Krótka, ale świetnie się czyta.

 

/Sniegu, nie solimy i nie pieprzymy na forum ;) 


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#645 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 29 stycznia 2016 - 06:27

no to powiem ci Nina, że kiepsko zaczęłaś, bo to 3 tom cyklu;) powinnaś najpierw przeczytać "Kwiaty na poddaszu" i "Płatki na wietrze"... czytając trzeci tom wiele wątków wyda ci się aburdalne i zakręcone. ale ofgólnie seria wciągająca.



#646 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 29 stycznia 2016 - 09:42

Przeczytałem ostatnią Kriss de Valnor - nie myślałem że dożyję momentu, w którym pogubię się w fabule komiksu, w tych wszystkich wątkach, spin-offach i crossoverach, które równolegle się dzieją u Thorgala, Jolana, Louve i Kriss. Jeszcze brakuje osobnej serii poświęconej Aaricii.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#647 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 30 stycznia 2016 - 12:56

Ale Kriss to Ty szanuj, akurat jako chyba jedyna oprócz ewentualnie Drewnianej Nogi na spin-off w pełni zasługuje.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#648 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 30 stycznia 2016 - 05:34

Widzę że też jesteś miłośnikiem tej ambitnej i szlachetnej odmiany literatury pięknej


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#649 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 30 stycznia 2016 - 07:50

No raczej. Mój brat miał w cholerę komiksów i je czytałem jak byłem mały. Całego Thorgala nie czytałem co prawda, ale na pewno czytałem Zdradzoną Czarodziejkę, Łuczników, Oczy Tanatloca i Gwiezdne Dziecko, niekoniecznie w tej kolejności - jako pierwsze dorwałem bodaj Oczy Tanatloca i ni cholery nic nie zrozumiałem, ale klimat mi się spodobał.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#650 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 30 stycznia 2016 - 11:02

"Malowany Człowiek" - nie wiedziałam, że to będzie takie wciągające. Zaczynam kupować całą serię. Rzecz dzieje się w świecie, gdzie każdej nocy budzą się demony i strach z domu wyjść, a jedyną ochroną są namalowane na drzwiach runy. 



#651 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 30 stycznia 2016 - 11:23

o tak, Malowany bardzo wciąga, nie są to wyżyny pisarstwa, ale naprawdę ciężko się od tych książek oderwać jak się zacznie czytać


Dodany obrazek


#652 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 30 stycznia 2016 - 11:25

"Malowany Człowiek" - nie wiedziałam, że to będzie takie wciągające. Zaczynam kupować całą serię. Rzecz dzieje się w świecie, gdzie każdej nocy budzą się demony i strach z domu wyjść, a jedyną ochroną są namalowane na drzwiach runy. 

 

Muszę kupić w końcu "Wojnę w blasku dnia" i "Tron z czaszek" i przeczytać :D


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#653 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 31 stycznia 2016 - 10:53

ta seria jest genialna, swietnie sie to czyta :D przez sesje utknelam na Wojnie w Blasku Dnia, ale za dwa tyg mam nadzieje wrocic do lektury :)



#654 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 31 stycznia 2016 - 11:03

A na czyjej mitologii i demonologii to jest oparte? Jak runy to pewnie nordyckiej, ale nie kojarzę, żeby w niej były takie per se demony?


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#655 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 31 stycznia 2016 - 02:16

Zaryzykuję stwierdzenie, że Brett nie opierał się na niczym i sam wszystko wymyślił. W spin-offie Wielki Bazar opisał wszystkie demony i runy jakie występują w całym Cyklu Demonicznym. Ale pewny nie jestem, po prostu żadna runa z niczym mi się nie kojarzy, tak samo jak demony - w większości wielkie bezmózgie madafaki które chcą tylko zabić :P


Dodany obrazek


#656 Metal Machine

Metal Machine

    I'm only Metal Machine

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Skąd:Cz-wa / Szwajcaria

Napisany 31 stycznia 2016 - 02:50

Jak dla mnie, to od wielu lat seria o Harrym Potterze jest najlepsza. Czytałam już po Polsku, Niemiecku i właśnie czytam po Angielsku. Jak kiedyś douczę się tego Szwedzkiego na tyle by móc coś przeczytać, to kupię sobie HP w tym języku. 

A poza tym to Trylogia Millennium Stiega Larssona mi bardzo do gustu przypadła i seria Opowieści Rodu Otori autorki Lian Hearn.



#657 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 31 stycznia 2016 - 05:24

Malowany człowiek jest super. Nie siedzę mocno w mitologiach ale nie kojarzy mi się z niczym. Dla mnie to był fajny powiew świeżości w fantastyce, którą czytałem przed Malowanym. Zatrzymałem się na Wojnie w blasku dnia i mam nadzieję to nadrobić resztę jakoś niedługo.



#658 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 31 stycznia 2016 - 05:39

Larsson daje radę;) ale tylko trylogia;) ta czwarta część znudziła mnie po 20 stronach



#659 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 31 stycznia 2016 - 05:44

Larsson daje radę ;) ale tylko trylogia;) ta czwarta część znudziła mnie po 20 stronach

 

Bo czwarta część jest innego autora. Autor trylogii zmarł przed premierą pierwszej książki z tego, co słyszałam.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#660 Helluś

Helluś
  • Pancerni
  • 253 postów
  • Skąd:Zgierz

Napisany 01 lutego 2016 - 12:45

Zmęczyłem "Koronę śniegu i krwi" i " Niewidzialną koronę" Cherezińskiej. dwa tomiszcza po 700 stron. Rzecz o czasach rozbicia dzielnicowego, koronacji Przemka II , jego zabójstwie i dziejach niejakiego Łokietka. Książki generalnie ciekawe pod względem opowieści historycznej, dość płytko osadzone w faktach z niewielką dozą fantasy. Czyta się to fajnie ale nie porywa jak trylogia husycka Sapkowskiego. 7/10






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników