Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Nowy album w 2022 roku!

sabaton album

87 odpowiedzi na ten temat

#1 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 03 stycznia 2021 - 03:02

Zespół ogłosił już 24.12.2020, że za kilka dni wchodzą do studia! Na razie świąteczno-noworoczna cisza na ich kanałach ale liczę na to, że niedługo pojawią się od nich jakieś wiadomości - może znowu będą robić vlogi ze studia? 

 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#2 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 05 stycznia 2021 - 01:02

Byłoby super! Oglądanie tych filmików totalnie poprawiało mi dzień. Tak czy siak, zapowiedź nowego utworu też już była - mi się zdaje, czy znowu coś o Szwecji?  :huh:



#3 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 05 stycznia 2021 - 07:18

Przegapiłam zapowiedź! Rzeczywiście nowy kawałek jest z motywem szwedzkim. Już w komentarzach się pojawiają informacje, że będzie on o Svea Life Guards. Nie mam pojęcia jakie jest polskie tłumaczenie. Natomiast Wikipedia mówi tak:

 

Svea Life Guards dates back to the year 1521, when the men of Dalarna chose 16 young able men as body guards for Gustav Vasa, thus making the Life Guards one of the world's oldest regiments still on active duty.

 

Ludzie z Dalarny, czyli z tego regionu w którym leży Falun. Fajnie, że wracają do korzeni. Może cała płyta znowu będzie o Szwecji tylko teraz tej mniej "Wielkiej"? Może dlatego ta trasa po szwedzkich małych miejscowościach się miała odbyć na początku tego roku?

 

A dla tych, którzy przegapili zapowiedź tak jak ja:

 

Tekst wydedukowany przez ludzi w komentarzach:

From the frozen north they came

Fought for founding fathers claim (I'm guessing claim to the throne)

It was then, their tale began

Trace their roots from 16 strong

By their king, where they belong

En tiiiiid, av kriiiiig!


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#4 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 11 lutego 2021 - 08:04

Pojawiła się okładka singla Livgardet. Utwór będzie miał premierę 26.02.

 

livgardet-single-cover-450x450-1.jpg

 

Dodatkowo na stronie w newsie o odnowieniu kontraktu z Nuclear Blastem przytoczone są słowa Joakima o tym, że dobrze jest znowu śpiewać po szwedzku! To może być ciekawy album :D


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#5 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 26 lutego 2021 - 07:48

Premiera singla!

 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#6 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 27 lutego 2021 - 09:34

No to teraz zapętlanko!



#7 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 27 lutego 2021 - 04:23

Dziwny kawałek, prawdę mówiąc. Bardziej hymn niż piosenka (refren przypomina trochę jakąś kolędę czy inną pieśń kościelną?). Nie mogę jednak powiedzieć, że nie zostałem zaskoczony (koniec końców nie jest to typowy Sabaton). Nawet fajny choć nie powala.



#8 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 27 lutego 2021 - 10:02

Słucham kolejny raz i nadal ciężko mi powiedzieć czy mi się podoba. Zgadzam się z tym, że jest dziwny. I teledysk też - najpierw się o coś kłócą a potem sobie jedzą i piją :D

 

A skojarzenia z pieśniami kościelnymi całkiem słuszne - panowie inspirowali się mocno bardzo starą melodią. Pozwolę sobie zacytować Narrin, która to opisała ładnie: "Wykorzystana przez Sabaton melodia jest śląską melodią ludową, którą niemiecki kompozytor spisał około roku 1660 jako "Schönster Herr Jesus". Znana jest w wielu wersjach, śpiewana jako psalm albo kolęda w każdym skandynawskim kraju, i stąd ludzie na YT komentują, że brzmi świątecznie." 

 

Oryginał można posłuchać na WIkipedii: https://de.wikipedia...esu_(Glatz).mid


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#9 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 28 lutego 2021 - 06:50

Odczuwam zdecydowany przesyt klawiszy, chórków i patosu, trochę jakby Sabaton stworzył pastisz swoich wcześniejszych dokonań. Mnie się ten utwór nie podoba. 


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#10 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 28 lutego 2021 - 08:34

Jak dla mnie początek brzmi jak "Bismarck" ale ogólnie to jest jeden wielki patos, to prawda - całe szczęście ja bardzo lubię patos  :D  Aczkolwiek przyznaję, że brakuje w tym utworze takiego momentu PIERDUT! jakiegoś porządnego punktu kulminacyjnego. Niemniej jednak wkręciło mi się!



#11 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 28 lutego 2021 - 10:41

Ciekawe czy to będzie pierwszy utwór na płycie. Jako intro taki hymn mógłby całkiem sensownie pasować. Zobaczymy co dalej będą mieli do zaproponowania :)
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#12 Tequilla

Tequilla
  • Sztab
  • 165 postów
  • Skąd:Malbork

Napisany 02 marca 2021 - 06:12

Osobiście mam nadzieję, że będzie lepszy od Great War (niestety dla mnie Great War ma zbyt dużo muzycznego recyklingu w sobie i wypada dość słabo :/).
Zgodzę się kawałek na intro płyty byłby dobry. Ciekawe czy cała płyta będzie po szwedzku albo jak w przypadku Carolusa będą dwie wersje. Wersję anglojęzyczną chętnie bym przytuliła, bo lubię rozumieć o czym do mnie zespół śpiewa a ze znajomością szwedzkiego jakoś mi nie po drodze.


Dodany obrazek
'Call me a dreamer, call me insane,
I'll survive the storm, I'll take the pain.'


#13 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 03 marca 2021 - 04:31

Pewnie będzie w dwóch językach - teaser tego numeru (2 posty wyżej) jest po angielsku.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#14 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 04 marca 2021 - 04:15

Gdzieś w komentarzach pod teledyskiem wyczytałem, że angielska wersja ma się pojawić 9 (chyba) kwietnia, ale skąd ta informacja miałaby pochodzić to nie wiem.



#15 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 04 marca 2021 - 08:44

Gdzieś w komentarzach pod teledyskiem wyczytałem, że angielska wersja ma się pojawić 9 (chyba) kwietnia, ale skąd ta informacja miałaby pochodzić to nie wiem.

Tak jest też na oficjalnych social mediach Sabatonu. Na preorderze singli na winylach też była taka informacja



#16 MichałW

MichałW
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Skąd:Szczecin

Napisany 05 marca 2021 - 06:06

Wersja liryczna ;)

 



#17 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 09 kwietnia 2021 - 10:19

The Royal Guard jest już dostępne. Co sądzicie? Mi podoba się bardziej niż Livgardet, może dlatego, że rozumiem tekst. No i intro wydaje mi się dużo lepsze w tej wersji.



#18 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 09 kwietnia 2021 - 11:58

O, jak dla mnie piosenka dużo straciła. Nie będę wracać do angielskiej wersji, obawiam się.. No i teledysk też do mnie nie przemawia. Ale Livgardet z przyjemnością sobie odtwarzam :)



#19 Helluś

Helluś
  • Pancerni
  • 252 postów
  • Skąd:Zgierz

Napisany 07 maja 2021 - 05:38

https://open.spotify...f5627c848e84287

Obrona Moskwy



#20 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 09 maja 2021 - 09:28

https://open.spotify...f5627c848e84287

Obrona Moskwy

 

Hehe, Sabaton scoverował utwór "Bitwa za Moskwu" rosyjskiego Radio Tapok :). Nawet tekst się pokrywa w dużej części.

 

 

Oryginał już zamieszczałem na tym forum, ale nie pozostaje mi nic innego jak się powtórzyć:

 

https://open.spotify...f5627c848e84287

Obrona Moskwy

 


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: sabaton, album

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników