Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Wydarzenie dla wrzesień 07, 2019

w Kalendarz PPB

  • Nie masz uprawnień do dodawania wydarzeń

----- Rocznica Bitwy pod Wizną
Przez Stoow

Link
Dzisiaj słuchamy: 40:1

Najpopularniejszy w Polsce utwór Sabatonu upamiętnia obronę Wizny podczas Kampanii Wrześniowej. Ta kilkudniowa walka miała z góry ustalonego zwycięzcę: garstkę polskich obrońców atakowały wielokrotnie liczebniejsze siły Wehrmachtu. Pomimo ogromnej dysproporcji sił Polacy walczyli cztery dni, skutecznie opóźniając natarcie niemieckiej armii i pozostawiając po sobie wspomnienie heroicznego poświęcenia i walki do końca.

Dowiedz się więcej z Wikipedii: Obrona Wizny----- Rocznica rozpoczęcia bombardowania Anglii
Przez Nina

Link
Dzisiaj słuchamy: Firestorm

7 września 1940 rozpoczęła się seria nalotów Niemieckich na terytorium Wielkiej Brytanii. Był to fragment większej bitwy o Anglię i jedna z największych kampanii nalotów podczas II wojny światowej. Pierwszym celem nalotów był Londyn, później Luftwaffe rozszerzyła naloty na inne cele, w przeważającej większości – cywilne. Szacuje się, że na skutek nalotów niemieckich zginęło ponad 40 tys. cywilów, z tego połowę stanowili mieszkańcy Londynu. Początkowo naloty były prowadzone w dzień. Gdy straty niemieckie rosły, naloty zmieniły się na nocne. Celem blitzu było zdemoralizowanie Brytyjczyków i skłonienie ich do zawarcia pokoju. Cel ten nie został zrealizowany; historycy krytykują go nie tylko za wyjątkową brutalność, ale także wskazując, że bardziej efektywne byłoby bombardowanie celów militarnych i przemysłowych.

Dowiedz się więcej z Wikipedii: Blitz (naloty)7
wrzesień 2019

Dzisiejsi solenizanci


(32) Ragis
(24) Leo