Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Cover "Szarej Piechoty" inspirując się Sabatonem!

sabaton style music muzyka w stylu cover piechota szara metal

4 odpowiedzi na ten temat

#1 blizzardozz98

blizzardozz98
 • Użytkownik
 • 1 postów

Napisany 06 maja 2017 - 07:00

Cześć wszystkim!
Podrzucam moje wykonanie sprzed 5 miesięcy :D
O niedociągnięciach wokalnych wiem, spokojnie :P
Ogółem chciałem to wysłać do szerszego grona odbiorców niż do grona moich znajomych.

https://soundcloud.c...osik/piechota-2

Pozdrawiam!#2 Tequilla

Tequilla
 • Pancerni
 • 109 postów
 • Skąd:Malbork

Napisany 08 maja 2017 - 07:21

Hmm...
Na początku klawisze, a potem mocne bum. Nieźle. Powiem Ci szczerze, że gdyby więcej naszych polskich piosenek było w tym stylu to o wiele przyjemniej by się ich słuchało (przynajmniej mi).
Wokalnie nie mam się do czego przyczepić. Jest naprawdę dobrze. Ja bym tylko chórek odrobinę podkręciła i gitarę ;)


Dodany obrazek
'Call me a dreamer, call me insane,
I'll survive the storm, I'll take the pain.'


#3 Sniegu

Sniegu

  Mordodrzyj

 • Pancerni
 • 1 575 postów
 • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 08 maja 2017 - 09:08

A ja się do wokalu trochę przyczepię. Znaczy nie jest tragicznie, ale jest trochę technicznych niedociągnięć które w miare prosto można naprawić.

Przede wszystkim, śpiewasz niepewnie. Przez to momentami nie trafiasz w dźwięki, a wibrato jest słabe i zamiast dawać dźwiękowi więcej przestrzeni, gubi go. Tak na ucho to wynika to z tego, że nie masz odpowiedniago oparcia i napięcia oddechowego. 

W skrócie wygląda to tak - są trzy tory oddechowe:

1. Płucny - pracuje tylko klatka piersiowa i ramiona, wykorzystujesz jakąś 1/3 pojemności swoich płuc - generalnie nie powinno się z niego korzystać, chyba, że krótkich, dynamicznych, na wpół wykrzyczanych frazach

2. Brzuszny - pracuje tylko brzuch, wykorzystujesz może z połowę pojemności swoich płuc - jak wyżej, ale na tym już możesz średniej długości frazy wyciągnąć z w miarę dobrą emisją

3. Płucno-przeponowo-brzuszny - chodzi cały korpus (ale ramiona mają być w miejscu, unoszenie ich napina mięśnie pleców i klatki piersiowej, ograniczając możliwości) 

Generalnie zawsze staraj się korzystać z toru trzeciego (jak już się porządnie wyćwiczysz to sam wyczujesz, kiedy korzystanie z którego toru przynosi najlepsze efekty, to co napisałem na górze to tylko mały cheat sheet), a całe napięcie, które wykorzystujesz do wytworzenia dźwięku "opieraj" w dolnej części brzucha, w okolicach pępka. Takie coś pozwoli Ci efektywnie wykorzystać mięśnie brzucha do obniżenia pozycji przepony, dzięki czemu płuca będą miały więcej miejsca, a sam głos stanie się silniejszy przy jednoczesnym zmniejszeniu siły, jaką wydajesz na wydanie go.

Po drugie, są trzy pozycje wokalne, zależne od tego, gdzie "kierujesz" powietrze w jamie ustnej.

1. Podniebienie miękkie - gunwo kupa, nie rób tego, głos jest wtedy zatkany, sztucznie przybasowany i generalnie jak z dupy włos - krótki i nieczysty

2. Podniebienie twarde - z tego co słyszę to właśnie z tej pozycji śpiewasz, a przynajmniej na nią zjeżdżasz. Właśnie przez to momentami wibrato jest słabe a przez to, że zjeżdża jeszcze na pozycję pierwszą, czasami gubisz dźwięk.

3. Tył przednich, górnych zębów - w to celuj. Wtedy głos jest najbliżej, nie ma problemu z odpowiednim wibrowaniem i dużą zmianą barwy głosu przy schodzeniu na niższe dźwięki oraz możesz wykorzystać wszystkie naturalne "dziury" w czaszce typu zatoki jako rezonatory, przez co głos jest dźwięczniejszy.

A, i uwaga typowo do nagrywania - nie urywaj tak końcówek. To jest generalnie taka nasza polska choroba, że zjadamy końcówki, ale o ile można to wybaczyć na żywo, to przy nagraniach nawet coś, co w zamyśle MA być nagle urwane, należy przedłużyć o pół sekundy do sekundy żeby tego reszta dźwięków nie zjadła - no i robi to też wrażenie, jakby wokaliście nagle oddechu zabrakło. 


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.


#4 Marcus1972

Marcus1972
 • Pancerni
 • 239 postów
 • Skąd:Elbląg

Napisany 09 maja 2017 - 08:26

Jak dla mnie mogłoby być trochę mocniej.#5 Blazej

Blazej
 • Pancerni
 • 1 749 postów
 • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 10 maja 2017 - 04:07

Bardzo przyjemnie się słucha, ale też zasadniczo zgodzę się z Marcusem. "Rock środka" nie bardzo pasuje do tego klimatu - klawisze ok., ale gitary i sekcja rytmiczna potrzebują silniejszego kopa. No i trenuj wokal.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: sabaton, style, music, muzyka, w stylu, cover, piechota, szara, metal

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników