Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Sabaton - Oświęcim 2018 (?)


8 odpowiedzi na ten temat

#1 DarkenHue

DarkenHue
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skąd:Brzeszcze

Napisany 22 kwietnia 2017 - 02:58

Nie wiem czy w dobrym miejscu, ale zaryzykowałem.

 

Jak wspominałem już przy przywitaniu, złożyło się tak, że studiuje na PWSZ w Oświęcimiu, której patronem jest rotmistrz Witold Pilecki. W związku z tym, że w przyszłym roku w maju będzie okrągła 70. rocznica jego śmierci podjęliśmy wraz z kolegami studentami starania o zaproszenie zespołu do Oświęcimia na koncert. Pierwsze maile mój serdeczny kolega wysłał jeszcze w listopadzie 2015 roku, jednak wtedy byliśmy "za ciency w uszach" pod względem organizacyjnym. Temat upadł z naszej strony, bo wiedzieliśmy, że najpierw potrzeba nam przetarcia przy organizacji Juwenaliów oraz czegoś na zasadzie "tworzenia kontaktów" z ważniejszymi personami w mieście i całym powiecie. 

 

Rok później wysłaliśmy ponownie maile myśląc o Juwenaliach 2017, nawet nie będąc jeszcze członkiem PPB napisałem maila czy nie pomogliby w skontaktowaniu się z zespołem. Ostatecznie udało nam się skontaktować z zespołem, jednak temat zdawał się nie do dopięcia przez wysokie koszty produkcji całego występu (znacznie przewyższające nasz budżet) + fakt, że grupa przyjeżdżała na koncerty do Polski na przełomie lutego i marca. Niemniej jednak z korespondencji wykreował się pomysł co do 2018 roku, właśnie wtedy przypada ta okrągła rocznica, stąd wydało się to jakoś naturalne. W wymianie maili z Parem przewinął się także pomysł DVD - wiadomo Oświęcim jest istotnym historycznym miejscem na całym świecie, każdy ma świadomość tego co się działo w tym miejscu w czasie II WŚ, a zarejestrowany koncert w tym mieście miałby niesamowitą wartość. Potem dotarły do nas sygnały, że Sabaton ma zamiar w 2018 roku zrobić sobie przerwę od koncertowania, ale liczymy, że może uda ich się namówić na ten jedyny, niepowtarzalny koncert. Podjęliśmy rozmowy z władzami Miasta Oświęcim oraz Powiatu Oświęcimskiego, które wyraziły się pozytywnie o naszej idei i zadeklarowały swoje wsparcie. Na dzień dzisiejszy czekamy na ustalenie terminu spotkania z Wojewodą Małopolskim oraz Marszałkiem Województwa, nasze zapytanie zostało także skierowanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezesa Rady Ministrów. 

 

No, trochę przynudzenia już było, czas przejść do sedna. Chciałbym korzystając z tego faktu, że jestem jednym z pomysłodawców i członkiem grupy, która podjęła się próby zorganizowania tego przedsięwzięcia poznać Waszą opinię na temat tego pomysłu. Dodatkowo jeśli ktoś ma jakieś sugestie, pomysły, chce jakoś nas wesprzeć dobrym słowem to zapraszam do kontaktu.

 

Termin planowany wydarzenia to 25 maja 2018 roku (czwartek) na stadionie MOSiR w Oświęcimiu (tam gdzie odbywa się Life Festival Oświęcim).

 

Pozdrowienia :)

 

 



#2 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 22 kwietnia 2017 - 05:17

Od strony technicznej: Sabaton - znaczy koncert riderowy, a więc spore wymagania odnośnie wielkości sceny, nagłośnienia itp. Jeśli chcą nagrać z tego DVD (a szczerze mówiąc, to wątpię żeby to wyszło), to wymagania jeszcze większe (bo pewnie i więcej światła, piro itp). Ale temat jest do przeskoczenia. Jakbym wiedział jakie mają wymagania, to mogę Ci dać namiary na firmy, które mogą je spełnić. 
Kwestia też, ile firma sobie zażyczy. Obstawiałbym nawet w okolicach 40, 50 tys zł.



#3 DarkenHue

DarkenHue
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skąd:Brzeszcze

Napisany 22 kwietnia 2017 - 07:29

Od strony technicznej: Sabaton - znaczy koncert riderowy, a więc spore wymagania odnośnie wielkości sceny, nagłośnienia itp. Jeśli chcą nagrać z tego DVD (a szczerze mówiąc, to wątpię żeby to wyszło), to wymagania jeszcze większe (bo pewnie i więcej światła, piro itp). Ale temat jest do przeskoczenia. Jakbym wiedział jakie mają wymagania, to mogę Ci dać namiary na firmy, które mogą je spełnić. 
Kwestia też, ile firma sobie zażyczy. Obstawiałbym nawet w okolicach 40, 50 tys zł.

 

Hmm wiesz, z tego co wywnioskowałem z dyskusji to cały kosztorys związany z przetransportowaniem całości sprzętu z zamysłem tego DVD to oni raczej wtedy wszystko chcą ze swojego źródła. My liczymy, że cały budżet zorganizowany na tą imprezę wyniesie około 500-600 tysięcy złotych także wtedy te 40-50 tysięcy złotych nas nie zabije :) 



#4 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 23 kwietnia 2017 - 11:33

Jeżeli chca ze swojego źródła, to biorą swoją firmę i koszty doliczają do siebie. Więc spoko. 



#5 DarkenHue

DarkenHue
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skąd:Brzeszcze

Napisany 23 kwietnia 2017 - 02:21

Jeżeli chca ze swojego źródła, to biorą swoją firmę i koszty doliczają do siebie. Więc spoko. 

 

Powiem Ci nawet, że ta opcja mi bardziej odpowiada, bo nie muszę się martwic czy wszystkie warunki techniczne zostaną spełnione, my tylko potem opłacimy co trzeba :D



#6 Noja

Noja
  • Użytkownik
  • 319 postów
  • Skąd:S.

Napisany 24 kwietnia 2017 - 06:10

Technicznie rzecz biorąc pismo do Premiera pójdzie (bez zagłębiania się w tekst) do Ministra Kultury. Od MK zapewne przyjedzie odpowiedź typu "Wspaniała idea, popieramy całym sercem, ale nie dysponujemy środkami, które mogłyby byc przeznaczone na ten cel". Ale trudno przewidzieć. 

Ewentualnie miasto Oświęcim i ewentualnie marszałek. Proponuję od razu iść do marszałka Sorysa (zdecydowanie nie polecam Kozaka, ewentualnie Krupa :) ) - bardzo konkretny i rzeczowy człowiek. Jeśli ma - to da. Jeśli nie - od razu powie. Tak myślę. 

Bo rozumiem że te wycieczki po urzędach to dla zdobycia kasy? 



#7 Marcus1972

Marcus1972
  • Pancerni
  • 252 postów
  • Skąd:Elbląg

Napisany 24 kwietnia 2017 - 07:22

A może napisać do ministra obrony i przedstawić mu w skrócie twórczość Szwedów z naciskiem na Uprising, 40:1 itd. Może się na to złapie. A kasę ma na promocję obronności i takie tam. No i miejsce odpowiednie.

#8 Noja

Noja
  • Użytkownik
  • 319 postów
  • Skąd:S.

Napisany 24 kwietnia 2017 - 09:17

Napisac możesz, ale biorąc pod uwagę fakt, że poprzedni minister spotykał się z Sabatonami, wręczał im tam jakieś upominki czy coś, to obecnie MON moze nie uwzględniać bohaterstwa naszych Szwedów :P 

Bardziej poszłabym w kierunku, w jakim szła poprzednia opcja polityczna: upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych. Może się nie dopatrzą że poprzednia opcja ich lubiła :P 

Tylko broń Boże nie pisz że "już minister Siemioniak spotkał się z zespołem" - bo będziesz wrogiem i Ty i zespół, i na pewno nic nie dostaniesz :D 

Generalnie delikatny temat, wszak w klipie do Uprising grał gen. Skrzypczak... 

Na pewno takie pismo wymaga dyplomacji - daleko idącej, niemniej wojsko łase na takie akcje, więc kto tam wie. 



#9 DarkenHue

DarkenHue
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skąd:Brzeszcze

Napisany 24 kwietnia 2017 - 07:44

Technicznie rzecz biorąc pismo do Premiera pójdzie (bez zagłębiania się w tekst) do Ministra Kultury. Od MK zapewne przyjedzie odpowiedź typu "Wspaniała idea, popieramy całym sercem, ale nie dysponujemy środkami, które mogłyby byc przeznaczone na ten cel". Ale trudno przewidzieć. 

Ewentualnie miasto Oświęcim i ewentualnie marszałek. Proponuję od razu iść do marszałka Sorysa (zdecydowanie nie polecam Kozaka, ewentualnie Krupa :) ) - bardzo konkretny i rzeczowy człowiek. Jeśli ma - to da. Jeśli nie - od razu powie. Tak myślę. 

Bo rozumiem że te wycieczki po urzędach to dla zdobycia kasy? 

 

Oczywiście, że aspekt finansowy jest istotnym w kwestii wycieczek po Urzędach, ale też kwestie patronatów i zapatrywania się na sprawę. Pewnie z tą drogą Premier - MK - Premier tak może być, aczkolwiek korzystając z faktu, że p. Premier wywodzi się z tego rejonu będzie moim zdaniem może chcieć pokazać się wyborcom na tym terenie. Jeśli nie spróbujemy to się nie dowiemy, uda się - będzie super i będzie niezwykle symboliczny koncert w wyjątkowym miejscu, nie uda się - niestety nic nie poradzimy, ale możemy powiedzieć, że próbowaliśmy. Miasto Oświęcim i Województwo to miejsca oczywiste, bo jednak bez ich wsparcia to nawet nie ma sensu się tego podejmować :)

 

 

A może napisać do ministra obrony i przedstawić mu w skrócie twórczość Szwedów z naciskiem na Uprising, 40:1 itd. Może się na to złapie. A kasę ma na promocję obronności i takie tam. No i miejsce odpowiednie.

 

Też o tym myśleliśmy, ale właściwie do każdego do kogo się udajemy przedstawiamy w skrócie twórczość zespołu :) 






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników