Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

UWAGA NA OSZUKAŃCZĄ STRONĘ NA FB Z BILETAMI DO "WYGRANIA"


11 odpowiedzi na ten temat

#1 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 16 lutego 2017 - 08:05

Słuchajcie może niepotrzebnie sieję panikę, ale jednak warto dmuchać na zimne. Na facebook pojawiła się strona Bilety4You, a oto link do niej:

 

https://www.facebook...16106568739891/

 

Jak widzę stronka funkcjonuje od jakiegoś czasu i oferuje różne konkursy. Otóż jest to jednak jedno wielkie oszustwo. jak to działa. Wisi na stronce piękny post, że mają do rozdania 5 biletów na Guns'N"Roses do Gdańska. Pytanie konkursowe trywialne: Gdzie odbędzie się koncert. Dla jaj wpisałęm pod postem odpowiedź i udostępniłem posta u siebie ( warunki uczestnictwa w konkursie ). dwa dni później otrzymałem prywatną wiadomość że jestem jedną z 12 osób któe zakwalifikowały się do finału... no ok... może mi szczęście dopisało....

 

Dziś otrzymałem kolejną wiadomość gdzie były opisane kroki dalszego uczestnictwa w konkursie... otwórz załącznik z instrukcją i postępuj zgodnie ze wskazówkami: oto treść załącznika skopiowana słowo w słowo:

 

"Witamy i Gratulujemy Panie Damianie Grzybowski !!

Dostał się Pan do finałowej 12 - tki, która weżmie udział 18 lutego między godziną 11-13:30 w losowaniu biletów
na koncert zespołu GUNS N' ROSES, który odbędzie się w czerwcu w Gdańsku. Aby wziąć i potwierdzić swój udział w
finałowym konkursie prosimy o wykonanie poniższych kroków:

1. Po pobraniu folderu i jego rozpakowaniu w folderze powinny się znajdować takie pliki jak "Elektroniczny bilet"
na koncert zespołu zabezpieczony hasłem oraz plik tekstowy z instrukcją o nazwie "Wygraj hasło do swojego biletu".
Jeżeli takie pliki Pan posiada to oznacza, że otrzymał Pan prawidłowy folder konkursowy.

2. Następnym krokiem jaki trzeba wykonać to wejść w ten link: http://bit.ly/Bilet4YOU-Konkurs

3. Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie swojego numeru poprzez wpisanie go w odpowiednie pole oraz kliknięcie przycisku
"Zarejestruj się w finale konkursu Bilet4YOU". Poprawne zarejestrowanie numeru w naszym systemie pozwoli nam za
zakwfalikowanie Twojego numeru I osoby do otrzymania hasła 18 lutego.

4. Ostatnim i najważniejszym krokiem jest wysłanie do nas wiadomości SMS o treści "BILET" na numer podany na stronie.
Wysłanie SMS'a będzie możliwe tylko i wyłącznie jeżeli poprawnie wykonamy krok numer 3.

Czas jaki ma Pan na wykonanie powyższych czynności został ustalony do 18 lutego godzina 8:00. W przypadku nie wykonania
Powyzszych czynności Pana osoba jest skreślona z finałowej listy i na Pana miejsce wskakuje kolejna osoba z kolejki.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków Twoja osoba będzie widoczna w naszym systemie konkursowym Biley4YOU i w sobotę
weżmie udział w ostatecznym losowaniu nagrody. W sobotę między 11 - 13:30 na numer komórkowy osoba znajdująca się w
finałowej 12 - tce otrzyma wiadomość SMS z hasłem do folderu z biletem, który będzie mogła wydrukować.

Prosimy o nie wysyłanie jakiś dziwnych SMS'ów o dziwnej treści ponieważ w większości takie dziwne treści nawiązują
wyłącznie do oszukiwania ludzi, więc prosimy na treści SMS zwracać szczególną uwagę.

Pozdrawiamy
Zespół Bilet4YOU."

 

No ok.. wszedłem w link, wysłałem smsa i co się okazało???

 

DOKŁADNIE!! ZOSTAŁA MI URUCHOMIONA PŁATNA SUBSKRYPCJA SMSÓW, KTÓRE MIAŁY BYĆ DO MNIE PRZYSYŁANE 5-6 RAZY W TYGODNIU. CENA JEDNEGO SMSA TO TYLKO 6.50!! NA SZCZĘŚCIE BYŁ PODANY NUMER DO DEZAKTYWACJI TEGO SUPER KONKURSU.

 

Ostrzegam więc przed tą stroną!!! rozpuście też tę info dalej, bo na stronie mogą się zaraz pojawić nowe konkursy.

to tyle...  działajmy i nie dajmy się oszukać.

 

EDIT: Gdy im napisałem, że rozpowszechnię informację o próbie oszustwa zablokowali mi możliwość komentowania na stronie i zablokowali mi możliwość wysyłania wiadomości.



#2 Beti5

Beti5
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 16 lutego 2017 - 08:22

"Witamy i Gratulujemy Panie Damianie Grzybowski !!

 

Eeeeee ta wiadomość to raczej nie do Ciebie ;) No chyba, że imię zmieniłeś ;P 



#3 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 16 lutego 2017 - 10:43

tak Connor siejesze panike jak zawsze, mysle ze nie mamy po 10 lat i każdy wie jak używać internetu :)



#4 Noja

Noja
  • Użytkownik
  • 319 postów
  • Skąd:S.

Napisany 17 lutego 2017 - 05:31

Czytam i nie wierzę, no nie wierzę że jesteś aż tak naiwny Connor. Że wchodziłeś w te wszystkie linki i rejestrowałeś numer :D 



#5 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 17 lutego 2017 - 08:09

Zgadzam się z tym ze bardzo często jestem do przesady naiwny. Ale jednak w tym przypadku stronka na fb była wyjątkowo wiarygodna. Działała od grudnia. Teraz jest zablokowana. Posty i zdjęcia z koncertów relacje itp... niektóre konkursy az kłują w oczy przekretem typu "mamy do oddania ileś tam par butów". Tu konkurs był zrobiony na zupełnie innej zasadzie podobnej jak wiele wiarygodnych i prawdziwych konkursów. Więc jak już strona została zablokowana myślę że i temat jest zbędny więc można to wywalić😁

#6 Lilly Lill

Lilly Lill

    cho-cho-Chodo

  • Użytkownik
  • 259 postów
  • Skąd:Gliwice/Oleśnica

Napisany 17 lutego 2017 - 10:40

lucky-day-internet-boy_o_1059786.jpg



#7 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 17 lutego 2017 - 10:02

Eeeeeee tam, każdy kiedyś umoczył i jeszcze nieraz umoczy kasę w głupi sposób. Zdarza się.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#8 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 18 lutego 2017 - 11:26

Jak na kogoś kto naciągał ludzi w Call Center to żeś się dał podejść jak dziecko :v 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#9 Hass

Hass

    Hasacz Hasający

  • Użytkownik
  • 724 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 27 lutego 2017 - 03:42

Czarek XD :*


Dodany obrazek

#10 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 27 lutego 2017 - 05:19

16864688_1645727499057033_53353303980960


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#11 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 03 kwietnia 2017 - 02:11

To co, temat do kasacji? :P 


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#12 Marcus1972

Marcus1972
  • Pancerni
  • 252 postów
  • Skąd:Elbląg

Napisany 04 kwietnia 2017 - 04:53

Pewnie tak.




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników