Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Pomocy PPB


18 odpowiedzi na ten temat

#1 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:08

Nie wiem czy nasze forum to miejsce dla takiego tematu, ale mam nadzieję że wśród nas znajdzie się ktoś kto będzie potrafił mi pomóc.

 

Otóż do 21 grudnia pracowałem w firmie "X". zajmowałem się tam sprzedażą usług telefonicznych. Od jakiegoś czasu firmą tą, a szczególnie jedną panią z zarządu zaczęła się bardzo mocno interesować policja. Nas jako pracowników wzywano na przesłuchania, pobierano próbki pisma itp...co się okazało. od bardzo długiego czasu w z firmy wychodziły podrobione umowy z operatorem dla którego pracowaliśmy. Na przesłuchaniach okazało się że sama budowa i forma rozmowy jaką mieliśmy narzuconą przez szefostwo była swojego rodzaju przestępstwem, gdyż wprowadzała klienta świadomie w błąd i wyłudzała dane osobowe typu pesel i nr dowodu.....dodatkowo była skonstruowana tak, że klient myślał że rozmawia ze swoim operatorem i że oferta którą mu proponowaliśmy już została wprowadzona.dopiero po jakimś czasie dowiadywał się że zmienił operatora. 

Dziś byłem po raz enty na przesłuchaniu...po raz enty wzięto ode mnie próbki pisma .... dowiedziałem się że mam postawiony zarzut uczestnictwa w podrabianiu umów i celowego wprowadzania klienta w błąd w celu uzyskania kożyści materialnych...mam się dwa razy tygodniowo meldować na psiarni tzn mam dozór. nie mogę też do czasu rozprawy opuszczać Wawy. Na szczęście dogadałem się co do wyjazdu na reko w weekend i na Wrocławski koncrt Sabatonu...

Słuchajcie ze względu na to, że kiedyś już miałem zawiasy, boję się że mogę mieć większe problemy. może jest ktoś kto, potrafi mi coś doradzić oprócz wzięcia adwokata?

PS..od dawna było wiadomo że z umowami kręci wspomniana pani z zarządu.



#2 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:13

A podpisywałeś coś w ogóle?

Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#3 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:15

umów w ręku nie miałem. przechodziły przez sekretariat i zarząd...



#4 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:17

To jakim cudem po badaniu pisma uznali, że miałeś z tym coś wspólnego?

Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#5 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:20

chodzi o sam udział w większym przestępstwie wprowadzania klienta w błąd i celowym wyłudzaniu danych.a próbki pisma od wszystkich pracowników brali bo wyobraź sobie, że tu przykład na umowach z września widniał podpis osoby która 4 miechy temu się zwolniła a nigdy nie miała dostępu do umów.



#6 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:20

Może tu się dowiedz http://forumprawne.org/ ?


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#7 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:23

Ok, ale nie Ty jesteś osobą ustalającą zasady pracy. Czy ktoś inny jest w takiej samej sytuacji jak Ty?

Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#8 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:25

do tej pory wszyscy którzy pracowali na tym samym stanowisku co ja w okresie od stycznia do lipca 2012



#9 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:29

Nie znam się na prawie, ale jakby wziąć dobrego prawnika to w ramach pozwu zbiorowego szefostwu sprawę założyć

Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#10 Guest_rafalflagg_*

Guest_rafalflagg_*
  • Gość

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:34

Laicy Ci nic nie pomogą, a w kontekście Twojej kartoteki lepiej wynajmij dobrego adwokata ( albo zarzadaj z urzędu, chyba jest taka możliwość )



#11 Jimmy

Jimmy

    Twój stary

  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skąd:Chrząszczyżewoszyce

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:44

Nie wiem czy nasze forum to miejsce dla takiego tematu, ale mam nadzieję że wśród nas znajdzie się ktoś kto będzie potrafił mi pomóc.

 

Otóż do 21 grudnia pracowałem w firmie "X". zajmowałem się tam sprzedażą usług telefonicznych. Od jakiegoś czasu firmą tą, a szczególnie jedną panią z zarządu zaczęła się bardzo mocno interesować policja. Nas jako pracowników wzywano na przesłuchania, pobierano próbki pisma itp...co się okazało. od bardzo długiego czasu w z firmy wychodziły podrobione umowy z operatorem dla którego pracowaliśmy. Na przesłuchaniach okazało się że sama budowa i forma rozmowy jaką mieliśmy narzuconą przez szefostwo była swojego rodzaju przestępstwem, gdyż wprowadzała klienta świadomie w błąd i wyłudzała dane osobowe typu pesel i nr dowodu.....dodatkowo była skonstruowana tak, że klient myślał że rozmawia ze swoim operatorem i że oferta którą mu proponowaliśmy już została wprowadzona.dopiero po jakimś czasie dowiadywał się że zmienił operatora. 

Dziś byłem po raz enty na przesłuchaniu...po raz enty wzięto ode mnie próbki pisma .... dowiedziałem się że mam postawiony zarzut uczestnictwa w podrabianiu umów i celowego wprowadzania klienta w błąd w celu uzyskania kożyści materialnych...mam się dwa razy tygodniowo meldować na psiarni tzn mam dozór. nie mogę też do czasu rozprawy opuszczać Wawy. Na szczęście dogadałem się co do wyjazdu na reko w weekend i na Wrocławski koncrt Sabatonu...

Słuchajcie ze względu na to, że kiedyś już miałem zawiasy, boję się że mogę mieć większe problemy. może jest ktoś kto, potrafi mi coś doradzić oprócz wzięcia adwokata?

PS..od dawna było wiadomo że z umowami kręci wspomniana pani z zarządu.

 

po 1. czy termin zawiasów już minął? jeżeli tak to ma to większego znaczenia. 

po 2. miałeś jakąkolwiek umowę w tej firmie czy robiłeś na kapelusz? w umowie powinieneś mieć zakres obowiązków

po 3. skoro robiłeś za telemarketera to w praktyce nie mają sie do Ciebie o co przyczepić. Byłeś pracownikiem, robiłeś to co kazało szefostwo. 

po 4. staraj się nie kontaktować z ludźmi z tej pracy. 

po 5. nastraszyli Cie tylko i wyłącznie po to, żeby sprawdzić czy coś wiesz. 

po 6. do sądu pójdziesz. ale na 100% jako świadek nie jako oskarżony 

 

podobną sytuację miał mój kumpel, pracujący swego czasu w call center pewnego operatora komórkowego. I tez miał zawiasy(i to grube, bo za zielsko). i skończyło się na tym, on wyszedł z tego czysto, a firma musiała mu zapłacić całkowitą wartość wypłaty(bez premii) za miesiące od dnia rozpoczęcia dochodzenia(zatrzymania szefa) do dnia werdyktu (mniej więcej pół roku)

 

więc serio sie nie przejmuj. Chyba, że te zawiasy masz również za machlojki papierowe, ale wtedy będą tylko bardziej Cie prześwietlać.

 

Reasumując: nie masz sie czego bać JEŻELI jesteś czysty. 



#12 WinterWolf

WinterWolf
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Skąd:Tarnawa Dolna

Napisany 29 stycznia 2013 - 09:56

Jeżeli nie podpisywałeś żadnych umów nie masz się o co bać. Straszenie to standardowy proces policji, w tedy osoba się denerwuje i zaczyna fiksować wyjawiając prawde. Możesz zaświadczyć że będziesz zeznawać przeciwko tejże pani. Bedzie Ci to na rękę. Dodatkowo to co powiedzieli funkcjonariusze, będą Ci postawione zarzuty, ale nie do końca za współudział. Pracowałeś w tej firmie więc miałeś jakiś kontakt z nią. Więc będą dochodzić czy wiedziałeś cokolwiek o tych czary mary, a jeśli tak to dlaczego nie powiadomiłeś odpowiednich organów o przestępstwie. Tak pozatym nie mają o co się przyczepić ponieważ byłeś pracownikiem i jeśli miałeś umowę to wykonywałeś polecenia pracodawcy, a więc jesteś tak jak by niewinny



#13 Stoow

Stoow

    człowiek-batalion

  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała / Warszawa

Napisany 30 stycznia 2013 - 12:33

Connor - jeżeli masz zarzuty to prowadzi to prokuratura. Dowiedz się który prokurator to prowadzi, umów się z nim na spotkanie, pogadaj. Ewentualnie przy nim napisz oświadczenie co wiesz i każ mu to dołączyć do akt jako notatkę.



#14 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 30 stycznia 2013 - 01:24

Stoow...właśnie prolurator mi zarzuty postawił...



#15 WinterWolf

WinterWolf
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Skąd:Tarnawa Dolna

Napisany 30 stycznia 2013 - 01:58

Tym sie prokuratyra i sady zajmuja. Dlatego jak napisal stoow, musisz isc i dowiedziec sie wszystkiego co mozesz.



#16 krysto26

krysto26
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skąd:Piaseczno

Napisany 30 stycznia 2013 - 09:18

Nie wiem czy nasze forum to miejsce dla takiego tematu, ale mam nadzieję że wśród nas znajdzie się ktoś kto będzie potrafił mi pomóc.

 

Otóż do 21 grudnia pracowałem w firmie "X". zajmowałem się tam sprzedażą usług telefonicznych. Od jakiegoś czasu firmą tą, a szczególnie jedną panią z zarządu zaczęła się bardzo mocno interesować policja. Nas jako pracowników wzywano na przesłuchania, pobierano próbki pisma itp...co się okazało. od bardzo długiego czasu w z firmy wychodziły podrobione umowy z operatorem dla którego pracowaliśmy. Na przesłuchaniach okazało się że sama budowa i forma rozmowy jaką mieliśmy narzuconą przez szefostwo była swojego rodzaju przestępstwem, gdyż wprowadzała klienta świadomie w błąd i wyłudzała dane osobowe typu pesel i nr dowodu.....dodatkowo była skonstruowana tak, że klient myślał że rozmawia ze swoim operatorem i że oferta którą mu proponowaliśmy już została wprowadzona.dopiero po jakimś czasie dowiadywał się że zmienił operatora. 

Dziś byłem po raz enty na przesłuchaniu...po raz enty wzięto ode mnie próbki pisma .... dowiedziałem się że mam postawiony zarzut uczestnictwa w podrabianiu umów i celowego wprowadzania klienta w błąd w celu uzyskania kożyści materialnych...mam się dwa razy tygodniowo meldować na psiarni tzn mam dozór. nie mogę też do czasu rozprawy opuszczać Wawy. Na szczęście dogadałem się co do wyjazdu na reko w weekend i na Wrocławski koncrt Sabatonu...

Słuchajcie ze względu na to, że kiedyś już miałem zawiasy, boję się że mogę mieć większe problemy. może jest ktoś kto, potrafi mi coś doradzić oprócz wzięcia adwokata?

PS..od dawna było wiadomo że z umowami kręci wspomniana pani z zarządu.

jak chcesz to mogę się zapytać tu i tam bo mam znajomych co maja kancelarie adwokackie . Ale jak coś to pisz na PW



#17 Balcerek

Balcerek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • Skąd:Znienacka

Napisany 30 stycznia 2013 - 10:00

Napisałem do koleżanki, która jest prawnikiem. Dostanę jakieś wieści to dam znać. 



#18 pjetja

pjetja

    Forumowa skamielina...

  • Pancerni
  • 30 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisany 11 lutego 2013 - 09:58

Zawiasy to tylko jak drugi raz zrobisz to samo. Najpierw bym uderzył do poradni prawnej (u jakiegoś osła lub radnego) i zobaczył co oni powiedzą. Pogadam z swoim byłym współlokatorem ( jest po prawie)...



#19 Kejti

Kejti

    Jeżdżę suzukię...

  • Użytkownik
  • 722 postów
  • Skąd:Kalmar, Sweden

Napisany 03 października 2014 - 09:29

Ty i jak? O.o
SEE CAROLUS SIZE!

My vibrator has two wheels :)




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników