Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Blind Guardian

blind guardian

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Miri

Miri
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skąd:Lublin

Napisany 12 listopada 2015 - 12:19

Zespół założony w  Krefeld w Niemczech w 1984. Grupa początkowo występowała pod nazwą Lucifer's Heritage oraz przez kilka dni pod nazwami takimi jak: Battery i Raging Waters.

Teksty utworów grupy w ogromnej większości inspirowane są baśniowym światem fantasy, czego przykładem jest album pt. Nightfall in Middle-Earth, będąca w całości muzyczną interpretacją "Silmarillionu" J.R.R. Tolkiena. Tematyka utworów obejmuje również tematy religii (np. 'The Martyr').
 
Ich najnowszy album to "Beyond the Red Mirror", nagrana z trzema różnymi chórami (z Budapesztu, Pragi i Bostonu) oraz dwiema orkiestrami, liczącymi prawie 90 muzyków.


#2 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 01 grudnia 2015 - 07:53

Uwielbiam! Głos Hansiego jest magiczny. Nie znam niestety calutkiej dyskografii, bo tego jest strasznie dużo... Moim ulubionym albumem jest Nightfal in Middle-Earth. Mogłabym go słuchać w kółko do końca życia.

 

Nową płytę też bardzo lubię. Po kilku odsłuchaniach najbardziej podoba mi się The Night WaveMiracle Machine. Chociaż w sumie całość jest niesamowita - ten nastrój tworzony przez chórki, brzmienie.

 

Miałam szczęście być na jednym ich koncercie. W warszawskiej Progresji, w tym roku. To było wspaniałe przeżycie. Staliśmy pod barierkami, dosłownie na wyciągnięcie ręki od tej magii, która się działa na scenie. Genialne jest to, że ten zespół nie potrzebuje żadnej pirotechniki, niesamowitego oświetlenia czy tancerek na scenie. Oni potrafią zrobić show samą muzyką.

Dodatkowo pokochałam ich za to, że zagrali Valhalla bo: "It's just because of you we're playing it. Because you're banging so nicely" <3 (na filmiku dowód!)

 

Jeśli znowu pojawią się w Polsce, to jadę na pewno!


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#3 Lennon

Lennon

    Tankard Emptier

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Skąd:Koszalin (Sydsverige)

Napisany 02 grudnia 2015 - 12:42

To nie są chórki tylko overdubbing, Hansi ma bardzo szeroką skalę głosu i przy nagraniach nakładają na siebie części, które śpiewa po kilka razy w różnych tonacjach ;) Co jest w sumie jeszcze bardziej zayebiste


- But Jocke what do you want to do tonight?
- Same thing we do every night, Par... try to take over the world... in one tank!

#4 Kazon

Kazon
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 04 grudnia 2015 - 01:04

ooj nie tylko, chór też był dogrywany na ostatnich 2 płytach :) a na Beyond The Red Mirror to nawet 3 różne :D



#5 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 14 grudnia 2015 - 09:32

Bardzo, bardzo lubię ten zespół. Miałem przez ostatnie kilka tygodni przerwę od nich, jakoś tak wyszło. Przedwczoraj puściłem sobie Nightfall in Middle Earth i nie mogę się oderwać!

 

Żałuję, że nie byłem na ich koncercie kiedy byli ostatnio w Warszawie :(



#6 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 23 grudnia 2015 - 01:16

Nie martw się, w przyszłym roku będziesz miał okazję nadrobić. BG wraca do Progresji w czerwcu! :D

I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#7 Lennon

Lennon

    Tankard Emptier

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Skąd:Koszalin (Sydsverige)

Napisany 23 grudnia 2015 - 01:31

Właśnie rano ogarnąłem, yay w czerwcu powtórka z Hansi'ego  :D


- But Jocke what do you want to do tonight?
- Same thing we do every night, Par... try to take over the world... in one tank!

#8 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 23 grudnia 2015 - 09:44

Świetne wieści, Nina! Tym razem postaram się pojawić :D



#9 Frodli

Frodli

    4ever online

  • Użytkownik
  • 325 postów
  • Skąd:Starachowice

Napisany 04 stycznia 2016 - 01:10

O, temat o moim ulubionym zespole :D Co tu się rozpisywać. Jestem maniakiem. W 2006 roku kolega puścił mi Lord of the Rings (wersja symfoniczna z Forgotten Tales), potem sam znalazłem Nightfall in Middle-Earth... I tak zostali moim ulubionym zespołem. Byłem na 4 z 5 koncertów w Polsce (ominąłem Metalfest w Jaworznie, ale oglądałem biedastreama), ale poza naszymi granicami ich jeszcze nie widziałem. Dzięki nim mam życiowego questa przeczytać wszystkie książki, którymi inspirowane są ich utwory. W ten sposób poznałem m.in. Koło Czasu, za co będe im wdzięczny do końca życia :D

 

I na koniec moja skromna kolekcja.

 

rho5ub.jpg


Polska wojna tu była tak!
A my śpiewamy pod publikę joł Warszawo Walcz!

#10 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 15 maja 2016 - 08:29

Okazuje się, że BG gra na festiwalu Rock Hard i właśnie teraz trwa transmisja z ich koncertu na żywo. Dobra jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Trochę za bardzo machają kamerami ale i tak miło zobaczyć Blindów na scenie :D

 

http://www1.wdr.de/f...rsicht-100.html


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#11 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 04 września 2019 - 08:53

Aaaaa! Blindzi nagrywają jakiś wielki projekt z orkiestrą! Właśnie wrzucili krótkie nagranie ze studia, gdzie opowiadają o tym co się dzieje. W opuszczonym budynku tupią po drewnianej podłodze, żeby nagrać dźwięki kroków. I będzie narracja jak w Nightfall... :o

 

Pojawia się też informacja, że historia będzie oparta na książce Die Dunklen Lande autorstwa Markusa Heitza. Ktoś czytał? Jest może wersja polska? Chętnie przeczytam przed premierą płyty.

 

https://youtu.be/3xoduIc--5k


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#12 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 05 września 2019 - 12:27

Przyznam się, że książki nie znam, z tego co na szybko wyklikałem to na razie dostępna jest tylko po niemiecku, a tłumaczenie po ang ma wyjść przed premierą płyty. O polskim tłumaczeniu nic nie wiem.

 

Sam projekt wygląda obiecująco, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :)



#13 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 07 września 2019 - 10:57

Jest pierwszy singiel! Lyric video Point Of No Return: 

https://www.youtube....h?v=YVtQ0jX9zB4

 

Zdecydowanie warto przeczytać książkę przed wyjściem albumu. A orkiestra super! Trochę brakuje metalu ale i tak pewnie całość będzie świetna.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#14 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 24 września 2019 - 06:43

Trailer nr 2:

https://www.youtube....h?v=FxNZYgJzEfc



#15 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 05 października 2019 - 06:39

Wczoraj wyszedł drugi singiel. Tym razem dostępna też jest jego fizyczna kopia - winyl ()

 

Official Lyric Video

Blind Guardian’s Twilight Orchestra - This Storm 

https://www.youtube....h?v=VsXWXh8neNo

 

 

Po pierwsze - na pewno będzie warto przesłuchać ten album w słuchawkach, skupiając się na nim w 100% i czerpiąc każdą jedną nutę. Bo w muzyce tam się milion rzeczy dzieje. Po drugie - ten pierwszy utwór mi się bardziej podobał. Tak czy inaczej nie mogę się już doczekać premiery całości. Będzie słuchane.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#16 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 02 sierpnia 2020 - 02:17

Wowow, dostępny jest zapis piątkowego koncertu Blindów na Wacken World Wide! Jakieś magiczne animacje na początku zrobili :o I nowy kawałek zagrali!

 

Blind Guardian @Wacken World Wide: https://www.magenta-...-freitag-part-3


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#17 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 03 grudnia 2021 - 08:48

NOWY UTWÓR BLIND GUARDIAN! Jest przegenialny moim zdaniem, polecam:


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: blind guardian

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników