Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Hit czy kit? Oceniamy gust muzyczny użytkowników forum.


14 odpowiedzi na ten temat

#1 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 20 sierpnia 2015 - 12:31

Chciałabym zaproponować Wam zabawę muzyczną ;)

Zasady są proste: jedna osoba wrzuca link do jakiejś piosenki z krótką informacją o wykonawcy, kolejna ocenia w skali 1-10 z uzasadnieniem i wrzuca swoją propozycję, trzecia ocenia i wrzuca link itd.

Można w ten sposób poznać nowych wykonawców, bo pomimo wielu wspólnych ulubieńców każdy ma jeszcze innych, których możemy nie znać :)

Zapraszam do wspólnej zabawy! :)

 

Ode mnie Devin Townsend Project - Awake, w wersji koncertowej.

 

https://www.youtube....h?v=NEVOEWRGdCM

 

Devin to kanadyjski multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny znany przede wszystkim z występów z zespołem "Strapping Young Lad" i kariery solowej pod szyldem "Devin Townsend Project" i "Devin Townsend Band".

Utwór "Awake" pochodzi z wydanej w 2009 roku płyty "Addicted". Gościnnie na płycie wystąpiła cudowna Anneke van Giersbergen.

Dobra, nagadałam się...



#2 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 389 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 20 sierpnia 2015 - 10:24

Dla mnie absolutny hit :) Devin Townsend to geniusz i szaleniec. Tu wrzucam ostatni wywiad z nim jaki się ukazał, bardzo ciekawy:

 

https://machinemusic...devin-townsend/



#3 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 21 sierpnia 2015 - 06:56

Narrineczko, jeszcze liniacz od Ciebie, żeby kontynuować :D



#4 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 389 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 21 sierpnia 2015 - 08:17

Ano to proszę, soundtrack z gry "Ori and the Blind Forest". :)

 

 

A tu o grze: http://www.oriblindforest.com/

 

Ja i Sir Druggist bardzo polecamy :)



#5 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 22 sierpnia 2015 - 10:10

jaka slodziakowa nuta, 8/10!

hmm, no to ode mnie to, znalzeione w sieci jak jestem u Kejti, szczerze to przypadl mi do gustu, wczesniej nie znalam :) Dream Evil,  szwedzki power metal, zadebiutowali w 2002roku ach ta Szwecja :D 

http://www.dreamevil.se/    https://www.facebook...3885769?fref=ts



#6 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 22 sierpnia 2015 - 11:07

WE WERE CHASING THE DRAAAAGOOOOOOOOOON! WE WERE SEARCHING EEEVERYYYWHEEEERE!

Świetna kapela, miljart/10. Tylko wokalista mógłby mieć pazur większ w gardle, tak poza tym - mnóstwo OK.

 

A ja polecam jedną z niewielu IMHO słuchalnych kapel prog metalowych - Ark, z przegenialnym Jornem Lande na wokalu. Zresztą polecam wszystko z Jornem za mikrofonem. Bo Jorn wielki jest. Rzekłem.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#7 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 24 sierpnia 2015 - 09:07

Twórczość i głos tego pana były mi dosyć obce, a szkoda!

Głos genialny, miałam ciarki! Muzycznie też całkiem nieźle, chociaż nie do końca mój klimat.

Przyzwoitość nakazuje jednak dać solidne 7/10 :)

 

Ode mnie jeden z moich najukochańszych utworów The Gathering, mianowicie "Eleanor" z najlepszej, IMO, płyty zespołu - "Mandylion"

 

https://www.youtube....h?v=PIHV9YNCdRk



#8 Metal Machine

Metal Machine

    I'm only Metal Machine

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Skąd:Cz-wa / Szwajcaria

Napisany 06 lutego 2016 - 02:01

Łał, super się słucha. Po raz pierwszy słyszę o tym zespole, ale chyba zapoznam się nieco bliżej :)
Powiem że 8/10!
 
No to ode mnie bedzie utwór mojego "pierwszego ulubionego" zespołu, Seether. Pochodzą z RPA, są jednak przeważnie aktywni w USA. Gatunek to chyba post-grunge. Ich muzyka pomogła mi stanąć na nogi gdy miałam bardzo niefajną fazę w życiu, więc ciągle do nich wracam i mimo mojej niezmierzalnej miłości do Sabatonu, to jednak ich bym uznała za ulubiony zespół. 
Moje ulubione albumy to "Finding Beauty in Negative Spaces", "Holding onto strings better left to fray" i "Isolate & Medicate".
Podam wam utworek z ich ostatniego krążka, ktróry za każdym razem od nowa mnie wzrusza.
 


#9 Sir Druggist

Sir Druggist

    From darkness we come and to darkness we sail!

  • Użytkownik
  • 429 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 16 marca 2016 - 09:41

Seether to zdecydowanie nie moje klimaty. Dla mnie jest zbyt jakiś taki popowy. Więc ode mnie 6/10

 

Dzisiaj znalazłem zespół Ne Obliviscaris. Grają melodic death metal z dużą ilością skrzypiec. Utwór Painters of the Tempest szczególnie mi się spodobał ze głownie ze względu na te skrzypce właśnie, a także mroczny tekst :D i wstęp niczym soundtrack z trailera nowych Star Warsów.  

 



#10 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 17 marca 2016 - 07:21

Osz, ale to jest dobre, drogi Sir Druggiście. Kocham skrzypce, kocham mocniejsze uderzenie, to jest świetne połączenie - 8/10 ;)

 

Dzisiaj ode mnie czarujący król mrocznego country King Dude w duecie z niesamowitą Chelsea Wolfe.

 

https://www.youtube....h?v=mw3fTBd0R0g



#11 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 08 kwietnia 2016 - 10:42

Przesłuchałam, ciekawe. Ale jakoś dziwnie zmiksowane - mam wrażenie, że muzyka tam w tle hałasuje zamiast dać fajny podkład. Wokale mi się podobają, ale niestety nie byłabym w stanie tego dłużej słuchać właśnie przez ten szum w tle.

OCENA: 4/10

 

To ja wrzucam dzisiaj klip francuskiego artysty popowego, Stromae. Ważne, by obejrzeć teledysk z napisami. Jego utwory są często hitami na różnych imprezach, jednak ciekawe jest to, że mają głębszy sens który trochę ginie przez to, że piosenki nie są po angielsku. Pewnie ten kawałek znacie z radia. Niby wesoła melodyjka, wszystko fajnie, ale...

 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#12 Dresov

Dresov

    Northern Viking

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:Tczew

Napisany 02 lipca 2016 - 05:23

Odgrzeję troszkę kotleta jakim jest ten temat :P

 

Styl to kompletnie nie mój (choć rozpiętość mam dość dużą), zwłaszcza, że zwykle "radiowe hity" mnie bardziej irytują niż ciekawią (zapewne zbyt często je grają :P). Ale wracając do tematu, Nina masz rację co do tego, że brzmi to dość wesoło i sympatycznie, melodyjnie, zwał jak zwał. Tekst jak najbardziej warty uwagi i zastanowienia.

Muzyka 3/10

Tekst 6/10

Wrażenia osobiste 4/10

Ogólnie 4-/10

 

 

Ja z kolei zapodam kawałek wykopany jakiś czas temu z czeluści internetów. Czemu dopiero jakiś czas temu? Sam nie wiem :) Połączenie polki, ska, metalu i kilku innych nurtów, sami swój styl nazywają Rosyjską Metalową Turbo Polką. Dobre na brak powera z rana :D


                                               What We do in Life...

                           ...echoes in Eternity

   

 


#13 Metal Machine

Metal Machine

    I'm only Metal Machine

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Skąd:Cz-wa / Szwajcaria

Napisany 20 lipca 2016 - 06:12

No przyznam że rozruszał mi się tyłek. Nigdy bym na coś takiego nie wpadła. Utwór wesoły i faktycznie daje kopa.

Ja dam z kolei coś łagodniejszego. Zespołu właściwie nie znam. Mix tygodnia spotify mi polecił i się zakochałam. Niestety jest tak wiele zespołów do odkrycia, których znam po 1 piosence, ale i tak zawsze słucham Sabatonu.

https://www.youtube....h?v=3M3CHcW28Ck



#14 Panzermango

Panzermango

    Panzermango

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisany 03 września 2016 - 01:04

Niedawno odkryłam ten zespół dzięki mojemu chłopakowi  :) świetnie grają, i jeśli komuś się spodoba, to 13/09 grają w Liverpoolu we Wrocławiu  :D 



#15 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 24 września 2016 - 11:18

Absolva - słyszałam o nich, tam gra brat kolesia z Iced Earth? Ten, który gra z Blazem? Albo jakoś tak. Nigdy jednak nie miałam okazji ich posłuchać. Dopiero teraz, jak wrzuciłaś ten teledysk, to obejrzałam go do końca. W sumie to całkiem dobre. Daję mocne 7,7/10

 

Ode mnie utwór polskiego zespołu, w którym śpiewa dość znany aktor - Paweł Małaszyński. Szczerze mówiąc nigdy się nie zagłębiałam w ich twórczość ale jakoś w liceum bardzo mi się spodobał jeden ich kawałek, do tej pory często go słucham. Za każdym razem zastanawiam się właśnie hit czy kit.

 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników