Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

The Last Stand

nowy album sabaton

463 odpowiedzi na ten temat

#441 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 października 2016 - 03:13

Takie było założenie xD



#442 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 10 października 2016 - 03:49

Gdyby zamiast geyboardu była mocna gitara to miałoby to szansę jakoś brzmieć :D


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#443 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 10 października 2016 - 03:49

No to wyszło świetnie 



#444 Gregoryy77

Gregoryy77
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisany 24 października 2016 - 09:43

The Last Stand jest mega :) również znam całą na pamięć uwielbiam takie klimaty :) 


Jestem Gregor, fascynuje się muzyką Sabatonu, zawodowo pracuje w biurze rachunkowym mogę pomóc ze zwrot podatku


#445 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 24 października 2016 - 01:27

również znam całą na pamięć uwielbiam takie klimaty :) 

Jakie klimaty? Skoków na kasę czy czego?



#446 jaromirsss

jaromirsss
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisany 07 listopada 2016 - 02:45

A ktoś słuchał  the lost battalion? ten utwór jest mega, słucham go zawsze w samochodzie, uwielbiam go ;) 


Jarek, muzyka moim życiem, uwielbiam grac na gitarze, pracuje jako księgowy.


#447 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 07 listopada 2016 - 02:55

The lost battalion? Never heard

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka


Dodany obrazek


#448 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 08 listopada 2016 - 06:50

The lost battalion? Never heard

Ja chyba coś słyszałem...Civil War go nagrało, nie? Dobra, już kończę, bo znowu przyjdą obrońcy zbłąkanych owieczek czy czegoś tam



#449 Ziomaletto

Ziomaletto

    Minister of Silly Walks

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skąd:Łomża!

Napisany 18 listopada 2016 - 01:30

Kiepska płytka. Na plus Blood of Bannoclburn, Rorke's Drift, The Last Stand i... w sumie tyle. Reszta albo przeciętna, albo kiepska. Do rozpadu było dobrze, a teraz... Szkoda gadać. 4/10. Andy Sneap przy pokrętłach zrobiłby z tej płyty prawdziwego potwora.

BTW. Czemu perkusja w The Lost Battalion brzmi tak miałko? Chyba tylko St. Anger ma gorzej wyprodukowaną perkę niż ten (baaaaaardzo kiepski, swoją drogą) kawałek?

#450 kazaa9

kazaa9
  • Użytkownik
  • 569 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 18 listopada 2016 - 02:06

BTW. Czemu perkusja w The Lost Battalion brzmi tak miałko? Chyba tylko St. Anger ma gorzej wyprodukowaną perkę niż ten (baaaaaardzo kiepski, swoją drogą) kawałek?

Bo to nie żywa perkusja, tylko sample jakichś tam działek i karabinów zaaranżowane do tego, by przypominać dźwięk bębnów.

JL!

#451 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 18 listopada 2016 - 02:16

Dokładnie wyjaśnia to Diary of an Unknown Soldier. Wprost jest powiedziane, co to jest



#452 Ziomaletto

Ziomaletto

    Minister of Silly Walks

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skąd:Łomża!

Napisany 18 listopada 2016 - 02:31

Czyli Sabaton to teraz marna podróbka Rammsztajna? Teraz już rozumiem.

#453 Pawko89

Pawko89
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisany 28 lutego 2017 - 01:06

Witam :) Ostatnio miałem okazję przesłuchać i to moje wrażenia:  Mam wiele szacunku dla tego co robi Sabaton, grają świetną muzykę, która równocześnie niesie za sobą historyczne przesłanie. Ich najnowszy album, The Last Stand rozwala na łopatki. Jak zwykle w przypadku Sabatonu muzyka jest rewelacyjna, mocno energetyczna, ekspresyjna, chwytliwa. Brzmienie jakiego można się po nich spodziewać, a jednocześnie z nowymi, świeżymi elementami. Sabaton nie gra ot tak sobie, w tej muzyce jest wigor, charyzma i pasja. The Last Stand najlepiej słucha się możliwie jak najgłośniej, efekt jest świetny. Jest to jedna z najlepszych płyt tego zespołu i kolejna ważna w ich dorobku.


Ver­ba vo­lant, scrip­ta ma­nent. (łac.) - księgowa Kraków


#454 Trollu

Trollu
  • Użytkownik
  • 844 postów
  • Skąd:Sosnowiec

Napisany 12 marca 2017 - 09:42

1.Ich najnowszy album, The Last Stand rozwala na łopatki.
2.The Last Stand najlepiej słucha się możliwie jak najgłośniej, efekt jest świetny.
3.Jest to jedna z najlepszych płyt tego zespołu i kolejna ważna w ich dorobku.

Ad.1 Nie
Ad. 2 Nie
Ad. 3 Nie


JB!


#455 pamelus

pamelus
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 12 marca 2017 - 11:07

Ad.1 Nie
Ad. 2 Nie
Ad. 3 Nie

 

De gustibus non est disputandum. Ale przynajmniej się merytorycznie ustosunkowałeś. Ja tam się cieszę, że są ludzie dla których The Last Stand jest świeże i się im podoba. Nadchodzi kolejne pokolenie, które nie będzie się jarać starociami sprzed 2010 roku. :-)



#456 Ziomaletto

Ziomaletto

    Minister of Silly Walks

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skąd:Łomża!

Napisany 12 marca 2017 - 11:13

Nadchodzi kolejne pokolenie, które nie będzie się jarać starociami sprzed 2010 roku. :-)


Problem w tym, że te starocia zjadają płyty od CR wzwyż na śniadanie, bez popity. Nowe albumy są po prostu cienkie jak dupa węża, niskich lotów heavy/power metal.

#457 pamelus

pamelus
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 15 marca 2017 - 08:01

Obiektywnie patrząc, to są takie same jak wcześniejsze. Pewnie gdybyś poznawał Sabaton słuchając najpierw najnowszych płyt, a potem coraz starszych, to uważałbyś dokładnie na odwrót. A właśnie w ten sposób poznaje zespół nowy narybek.

 

Popatrz sobie na zespoły, które są na scenie trochę dłużej niż Sabaton - na gigantów typu Iron Maiden, Saxon czy nawet Metallicę. One dochowały się już kilku pokoleń fanów i każde z nich inaczej patrzy na dorobek zespołu. Każde z tych pokoleń najwyżej ceni płyty wydane mniej więcej w tym czasie, kiedy wchodziło na rynek i kiedy poznawało zespół. Jak mówił inżynier Mamoń, to przez reminiscencje. ;-)

 

Sabaton gra już prawie 20 lat, to bardzo dobry czas na dorobienie się drugiego pokolenie fanów. Dla nich The Last Stand będzie lepszy niż The Art of War. Płyt starszych niż AoW nie będą pewnie słuchać w ogóle, bo stylistycznie zbytnio odbiegają od tego, co już poznali. Dokładnie tak samo, jak kolejne pokolenia fanów Iron Maiden nie słuchają płyt nagranych z Di'Anno. Dla nich Twoje zdanie nie będzie żadnym wyznacznikiem. Starzy wyjadacze mogą sobie uważać, że TNOTB zjada Brave New World na śniadanie bez popity, ale widzisz - ja kształtowałem swój gust muzyczny w innych czasach i mam nieco odmienne zdanie. 



#458 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 15 marca 2017 - 08:24

Jako fan Iron Maiden poczułem się wywołany do odpowiedzi :P

 

jak kolejne pokolenia fanów Iron Maiden nie słuchają płyt nagranych z Di'Anno

Niekoniecznie, ja tam Iron Maiden bardzo lubię. Killers trochę mniej, ale Wrathchild to mistrzostwo tak czy siak.

 

 

Starzy wyjadacze mogą sobie uważać, że TNOTB zjada Brave New World na śniadanie bez popity

No to ja już nie wiem czy jestem starym wyjadaczem czy kolejnym pokoleniem, bo uważam, że te płyty nie mogą być porównywane bo różnią się zasadniczo pod kazdym względem - stylistycznie, brzmieniowo, produkcyjnie i w ogóle no. 


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#459 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 16 marca 2017 - 06:59

No to ja już nie wiem czy jestem starym wyjadaczem czy kolejnym pokoleniem, bo uważam, że te płyty nie mogą być porównywane bo różnią się zasadniczo pod kazdym względem - stylistycznie, brzmieniowo, produkcyjnie i w ogóle no. 

Jakby się nie różniły, to byśmy mieli Sabaton



#460 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 16 marca 2017 - 07:50

Jakby się nie różniły, to byśmy mieli Sabaton


Eee nie. Jak na początkowych albumach mam czasem problem, by rozróżnić co jest z którego, tak moim zdaniem AoW czy Carolus różnią się od Last Stand i nie ma co porównywać (no ewentualnie czy jakiś motyw muzyczny się nie powtarza - ale to u wielu kompozytorów różnego rodzaju jestem w stanie wychwycić, więc...)

"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: nowy album, sabaton

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników