Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Piekara - Cykl Inkwizytora - teorie i domysły


48 odpowiedzi na ten temat

#21 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 20 maja 2015 - 06:31

"Młot na czarownice" leży i nabiera mocy, jak skończę "Sprawę honoru" i "Świadectwo Judasza".


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#22 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 23 maja 2015 - 05:47

@Cezar to taki świat Mordimera od kuchni :P

 

 

 

Coś tu cicho się zrobiło. Tylko ja mam jeszcze siłę wyczekiwać na kolejne tomy, zapowiadane po kilka razy przez kilka lat...?

Fabryka ogłosiła, że "Kościany Galeon" ukaże się 27 listopada br. A miał być w lutym....



#23 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 04 sierpnia 2015 - 07:32

Dobrnąłem do końca cyklu. Ostatnie opowiadanie bardzo fajne, ale zakończenie tak durne, że ręce mi opadły.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#24 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 26 sierpnia 2015 - 09:41

Zaczynam 'Sługę Bożego'. Całkiem dobrze się to czyta, lubię styl pisania Piekary. Książki są napisane inteligentnie i składnie. Trochę tylko denerwuje mnie straszne wyolbrzymianie bucowatości Mordimera. On jest głupi i udaje nie wiadomo kogo, no ale nie trzeba tego podkreślać na każdym kroku!

No nic. Może ktoś go w końcu utemperuje.
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#25 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 31 sierpnia 2015 - 07:55

Nina za chwilę zaczną cię denerwować latające flaki :P
Błażej mówisz o opowiadaniu z Łowcy Dusz? Zakończenie najlepsze ale ciąg dalszy tak bardzo wyczekiwany...

#26 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 05 września 2015 - 11:08

Zaczynam 'Sługę Bożego'. Całkiem dobrze się to czyta, lubię styl pisania Piekary. Książki są napisane inteligentnie i składnie. Trochę tylko denerwuje mnie straszne wyolbrzymianie bucowatości Mordimera. On jest głupi i udaje nie wiadomo kogo, no ale nie trzeba tego podkreślać na każdym kroku!

No nic. Może ktoś go w końcu utemperuje.

 

Akurat uważam, że Mordi jest bardzo inteligentny, przy czym znakomicie podkreślane jest jego religijne zakłamanie, czy raczej dwójmyślenie (jakby to określił Orwell). Tak jak napisała Maria, flaki, bebechy i pisanie "na jedno kopyto" robią się z czasem bardzo irytujące. No ale o czym mają być książki, których bohaterem jest inkwizytor, jak nie o flakach i bebechach?


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#27 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 13 października 2015 - 09:05

20 listopada premiera "Kościanego galeonu"!



#28 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 14 października 2015 - 11:59

Cykl wg chronologii wydarzeń:

 

  • Płomień i krzyż - tom I
  • Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
  • Ja, inkwizytor. Dotyk zła
  • Ja, inkwizytor. Bicz Boży
  • Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie
  • Ja, inkwizytor. Kościany galeon (nie czytałem, dopiero ma wyjść wg słów Marii)
  • Sługa Boży
  • Młot na czarownice
  • Miecz Aniołów
  • Łowcy dusz

Zacząłem od "Głodu i pragnienia", a później jechałem od początku do końca - rzeczywiście warto czytać w podanej kolejności. Będę sobie musiał przypomnieć co było w "Słudze Bożym", żeby jakoś umiejscowić tę odtwarzaną kawałkami biografię Mordiego.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#29 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 14 października 2015 - 12:10

Oooo,  teraz wiem dlaczego mi się tak dziwnie czytało! Czułam jakiś przeskok mięczy Biczem Bożym a Sługą... Jestem na ostatnim opowiadaniu Miecza Aniołów, ale jakoś tak już ciągle to samo jest. Trochę to monotonne się stało. O, Jaś i Małgosia byli dobrzy :D


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#30 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 14 października 2015 - 12:54

Mnie przypadł do gustu Wesoły Kat, nie pamiętam z którego tomu, jakoś tak wszystko mi się zlewa - ten Mordi co rusz sprzeciwiający się wysłannikom papieskim, stawiający do pionu domorosłych i nieprofesjonalnych strażników wiary, włażący w tyłek wrednemu, zapijaczonemu i schorowanemu Gessardowi, dymający najbardziej atrakcyjne babki, które wręcz marzą o tym, żeby mu wleźć do łóżka. No i jego poczucie obowiązku z tymi notorycznie wymienianymi jednym tchem Bożymi darami - powonienie, mocna głowa, umiejętność podróżowania w zaświaty...

 

Nie zmienia to faktu, że każde opowiadanie z osobna napisane jest bardzo fajnie i w zasadzie można zacząć lekturę od któregokolwiek z nich. Całość jednak trąci sztampą zdecydowanie bardziej rzemieślniczą (żeby nie powiedzieć - fabryczną), niż artystyczną.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#31 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 04 listopada 2015 - 10:37

Hmm.. skończyłem właśnie czytać "Miecz Aniołów" i po dwukrotnym przeczytaniu ostatniego opowiadania w tym tomie, za Chiny nie mogę skapować zakończenia... co się tak naprawdę w podziemiach kościoła wydarzyło? czy w Mordiego wszedł sam Duch Święty? 



#32 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 22 listopada 2015 - 12:19

Cała kolekcja już na półce :) Nie wiem kiedy ja to przeczytam...

jwfr5wtdb0wg_t.jpg



#33 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 22 listopada 2015 - 02:00

Sorki, nie dowidzę: jest tam "Kościany galeon"?


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#34 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 22 listopada 2015 - 03:15

Błażej;) No wrezcie wydali go;) 



#35 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 23 listopada 2015 - 09:20

Blażej jest. Kupiony w dniu premiery prawie za ostatnie pieniądze

#36 myron

myron
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Skąd:Trepowo

Napisany 08 grudnia 2015 - 08:35

Złożyłem nieśmiałe zamówienie u Gwiazdora :P



#37 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 12 grudnia 2015 - 06:12

Na całą serię?



#38 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 16 grudnia 2015 - 07:25

No nie powiem... Piekara świetnie wypełnił tę lukę między Głód i Pragnienie a Sługa Boży ;) Zacząłem dziś czytać..już mi się podoba;)



#39 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 21 stycznia 2016 - 12:03

Skończyłam Łowcy dusz! Zakończenie rzeczywiście ciekawe. Tak naprawdę nareszcie zaczęło się dziać coś nowego. Chciałabym się w sumie dowiedzieć czy kiedykolwiek to, że Mordimer dostał pewien "wspaniały" dar od matki w dzieciństwie się ujawni. Co z tymi Persami wszystkimi się teraz dzieje i czy w końcu Mordimer nauczy się czegoś więcej poza byciem zwykłym inkwizytorem.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#40 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 22 stycznia 2016 - 08:52

Wszyscy na to czekamy jakieś 10 lat :D, ale najwyraźniej Pan Piekara stracił wenę w tym kierunku jak ja w kierunku mojej magisterki :P






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników