Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Orden Ogan

orden ogan niemcy metal epic

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 13 stycznia 2015 - 12:16

Kolejny świetny niemiecki zespół. Ich muzyka jest określana jako power metal z elementami progresywnego metalu i folku. Pierwszy album wydali w 1997 roku. 

 

Ja ich poznałam dzięki Sabaton Open Air, które ogłosiło że zespół pojawi się na festiwalu w 2015. Posłuchałam wtedy albumu To the End i nadal nie mogę się od niego oderwać. Bardzo podoba mi się klimat ich muzyki, wokal i folkowe elementy.

 

Szablonowym utworem Orden Ogan jest We Are Pirates

 

No i oczywiście The Things We Believe In

 

Teraz wydają nową płytę Ravenhead i już są dostępne 2 utwory (oba bardzo mi się spodobały):

 

F.E.V.E.R

Ravenhead

 

Nie mogę się już doczekać ich koncertu w Falun! Co prawda słyszałam od kilku osób, że na żywo są dużo gorsi niż na nagraniach, ale zawsze o takich rzeczach warto się przekonać na własnej skórze :)


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#2 Kojot

Kojot

    Bone Breaker

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • Skąd:Redwionka

Napisany 13 stycznia 2015 - 01:48

Pierwszy roz OO usłyszołech w grudniu 2012 roku, niedługo po tym, jak wydali To The End. Fenomenalny album, od początku do końca. Wałkołwołech go w kółko miesiącami, aż mi sie zbrzydnył :D Niestety, o Vale i Easton Hope tego samego padać niy moga. Owszem są tam kozackie utwory, jak choby To New Shores of Sadness, Lord of the Flies, Welcome Liberty, czy wspomniany wyżyj We Are Pirates, ale generalnie przy czynstszym słuchaniu, oba te albumy mi sie dłużą i momentami kawałki ze sobą zlewają.

 

Enyuej...

 

Z nowej płyty F.E.V.E.R. jest bardzo dobrym numerem, z fajnym teledyskiem, a tytułowy Ravenhead słyszołech póki co yno roz, także jeszcze niy mom zdania. Ale luz, album sie ukozauje już w piątek, także niy trza bydzie długo czekać na całość.

 

No i cieszy mie to, że bydom grać we Falun, bo nawet jeśli faktycznie na żywo wypadają słabiej, niż studyjnie, to i tak fest chyntnie przykumom :)


Dodany obrazek

#3 Pablo

Pablo
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Skąd:Pomaski Małe

Napisany 13 stycznia 2015 - 08:10

Mi kilka ich utworów wpadło do ucha jakiś czas temu m.in. wcześniej wymieniony kawałek The Things We Believe In



#4 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 13 stycznia 2015 - 09:28

baardzo mi sie podoba, czekam na ich koncert w Falun, zobaczymy jak bedzie :D



#5 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 15 stycznia 2015 - 05:55

zawsze sceptycznie podchodzę do zespołów których nigdy nie słuchałem, ale muszę przyznać że Orden Ogan grają naprawdę fajnie :)

 

Ale np. takiego śpiewu jak tu https://www.youtube....h?v=USyyyOOQC6Y to nie trawie wcale :P


Dodany obrazek


#6 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 07 marca 2015 - 11:26

Tak, wiemy że nie lubisz growlu. Szczerze mówiąc mi też dużo bardziej się podoba ich 'powerowo-epicka' strona niż ta cięższa. 

 

A nowa płyta nadal nie jest dostępna na Spotifaju :(


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#7 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 13 marca 2015 - 07:00

Pierwsze skojarzenie w We are Pirates w 5:12??? Velox!!!!! ;) a swoją drogą fajnie grają. wpadają w ucho. czekam na koncert w Pol;)



#8 Frodli

Frodli

    4ever online

  • Użytkownik
  • 325 postów
  • Skąd:Starachowice

Napisany 15 marca 2015 - 09:31

Znam (a nawet mam na półce) tylko album "Easton Hope" i moim zdaniem jest rewelacyjny - może poza ostatnimi dwoma kawałkami. Zagrał tam nawet gościnnie Thomen, były perkusista Blind Guardian (w kawałku "Nothing Remains"). Zauważyłem, że zespół z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, z czego się cieszę, aczkolwiek wybiórcze słuchanie utworó z ostatnich płyt nie zachęciło mnie do przesłuchania całości.


Polska wojna tu była tak!
A my śpiewamy pod publikę joł Warszawo Walcz!

#9 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 15 maja 2016 - 02:49

Właśnie teraz trwa transmisja koncertu na żywo z festiwalu Rock Hard!!

 

http://www1.wdr.de/f...rsicht-100.html


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#10 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 05 lipca 2019 - 10:47

Właśnie po raz 10ty dzisiaj słucham "Requiem" z albumu o którym pisał Frodli - "Easton Hope". Jest smutne i piękne. Jak skończę zapętlać to włączę sobie całą płytę, bo chyba nigdy nie udało mi się jej przesłuchać.

 

Polecam na deszczowe melancholijne popołudnie:

 

https://www.youtube....h?v=JTJpWKfo3aM


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: orden ogan, niemcy, metal, epic

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników