Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Gry bez prądu

gry planszówki karcianki bitewniaki

148 odpowiedzi na ten temat

#121 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 03 marca 2014 - 07:45

Hitem co do rzutów przecież jest DnD, tam na wszystko można wymyśleć rzut... Kiedyś nawet był nawet jakiś internetowy komiks związany z RPGami, i tam było coś w stylu rzucania kością w razie możliwości zadławienia się kurzą kością^^

 

W sumie tez bym w coś pograł..



#122 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 03 marca 2014 - 08:26

bo Młotek ma wersję dla miłośników kości, dzie rzucać możesz na wszystko, łącznie z tym czy nie urodziłaś się bez nóżek, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś tego faktycznie używał. Raczej się to bierze na logikę, albo co bardziej lubię w przypadku walki, ale wymaga znajomości podstaw szermierki: BARDZO dokładnie opisuje pojedynek, a rzuty determinują tylko jak dobrze poszedł Ci manewr, przy nietrafieniu przyjmowaiśmy, że przeciwnik cios odparował/ zatrzymał na zbroi.

 

i tak sie gra, kości to dodatek, grałem kilkakrotnie bez kości i też się fajnie bawiło.

 

Wiadomo, 30 letni wojownik walczy z goblinem i rzuta kości na trafienie, które nie wychodzi. Wiadomo, trafia , ale miecz się ześlizguje po zbroi.

Mistrz gry może wszystko, laczni ze zmianami zasad, więc nie ma przymusu 'kości'

btw - Dorota, chyba niedługo zaczniemy znowu grać ^^



#123 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 03 marca 2014 - 09:22

I rozpoczną się krakowskie sesje rpg :)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#124 Stoow

Stoow

    człowiek-batalion

  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała / Warszawa

Napisany 03 marca 2014 - 11:18

Pamiętam walkę ze smokiem w DnD, rzut za smoka wyszedł tak, że smok miał katar, poślizgnął się na własnym glucie i złamał kręgosłup :D



#125 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 04 marca 2014 - 06:20

Przy dobrym mistrzu gry kości są po to, żeby ratować graczy przed ich własną głupotą :P Osobiście uwielbiam młotka, miałem szczęście wpadania na wyśmienitych GMów.

Dees, osobiście w zyciu nie rzucałem na to, gdzie trafiłem przeciwnika bo wychodziliśmy zawsze z założenia, że jeden ciul, przynajmniej w przypadku mniejszych/średnich przeciwników :P Co najwyżej jak walczysz ze smokiem to możesz próbować celować w skrzydło żeby nie odleciał jak się znudzi.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#126 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 04 marca 2014 - 07:49

NIe wiem, jak to będzie wyglądać z Warhammerem (MG ogarnia system jeszcze), ale jak w Arkonę graliśmy (tak, skończyliśmy już), to mówiliśmy, gdzie próbujemy trafić i rzucał, czy się uda :)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#127 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 04 marca 2014 - 08:23

Hitem co do rzutów przecież jest DnD, tam na wszystko można wymyśleć rzut... Kiedyś nawet był nawet jakiś internetowy komiks związany z RPGami, i tam było coś w stylu rzucania kością w razie możliwości zadławienia się kurzą kością^^

 

W sumie tez bym w coś pograł..

 

podpisuję się pod tym wszystkimi łapkami! Grałem w DnD pare razy i zupełnie z powodu 'kultu kości' mi to nie szło. Wole Warhammera, grałem w niego lata całe. Podręcznik to wytyczne dla MG, nasz używął go przy tworzeniu postaci, realiach scenerii i doborze przeciwników a całą resztę ogarniał sam - rzuty na ataki, trafienia, mechanike gry etc. co było bardzo skuteczne i grało się płynnie dzięki temu. 

 

poza Warhammerem 2ed. grałem w Neuroshimę RPG i chętnie powróciłbym do tego post-apokaliptycznego świata. A WFRPG? zawsze możecie na mnie liczyc, powiedzcie kiedy chcecie pograć i czy macie jedno wolne miejsce dla dwarfa, to jak termin mi przypasuje to przyjade do Kraka :)


Dodany obrazek

#128 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 04 marca 2014 - 10:10

No grywalismy trochę a potem my przestali, ale... Zawsze można wrócić przecież do warhammera. Tym bardziej, ze na przykład możemy rozpocząć cala kampanie wewnętrzny wróg albo inne poboczne.

#129 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 04 marca 2014 - 10:19

jakos nigdy mnie nie rajcowały kamapnie, wolałbym pograć w improwizację lub stworzoną przez Mistrza Gry wczesniej, niż w gotowca, ale z braku laku i w takie pogram chętnie :)


Dodany obrazek

#130 Kohrinn

Kohrinn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • Skąd:Hästveda

Napisany 05 marca 2014 - 01:33

DnD, piękne czasy... 

 

Jeden z lepszych kwiatków, które moja drużyna uskuteczniła:

 

Na drodze drużyny stanęła mroczna elfka. Uzbrojona po końce spiczastych uszu, mina nie zwiastuje nic dobrego. Paladyn, niewiele myśląc, wyciąga miecz i szarżuje na elfkę krzycząc: "Nie strzelaj, jesteśmy przyjaciółmi!"



#131 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 05 marca 2014 - 03:40

jeden z moich ulubionych kwiatków sesji:

Podejżana sytuacja
MG: Coś ci tu śmierdzi
G: Hmm... to chyba z plecaka.


a więcej jest na stronie mojej dawnej ekipy:
http://klanmoradin.w...ny/kwiatki.html


Dodany obrazek

#132 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 10 czerwca 2014 - 09:36

Jest tu ktoś kto grywa w karciankę Veto osadzoną w świecie XVII-wiecznej Polski szlacheckiej?

 Ma ktoś chęć w najbliższą niedzielę to jest 15.06 pograć w planszówkę Magia i Miecz? jeśli tak to start około 14.30 w Tawernie Latający Holender na Bema 65 ( tam gdzie był zlot;)



#133 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 07 lutego 2015 - 06:01

Jeżeli chodzi o karcianki to jestem wierny jedynie  Munchkinowi, genialna gra.



#134 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 07 lutego 2015 - 07:43

Ronnie, polecam 3 karcianki: Veto osadzoną w świecie trylogii Sienkiewicza ( są nawet jej bohaterowie ), World of Tank ( tak, tak...te czołgi) i Bogaterowie Wyklęci o walkach polskiego podziemia z komuną. czasami pogrywam też w Rok 1863 osadzoną w realiach powstania;)



#135 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 07 lutego 2015 - 08:43

BoHaterowie 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#136 Ciastek

Ciastek

    CrashBones

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skąd:Iwonicz

Napisany 19 maja 2016 - 08:55

Ostatnimi czasy z "towarzystwem" tłuczemy Magię i Miecz, a oprócz tego Magiczny Miecz - moje dwa ulubione tytuły. W młodych latach był jeszcze

Kircholm 1605 / Kokenhausen 1601

#137 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 20 maja 2016 - 06:13

Magiczny Miecz to polski odpowiednik Magii i Miecza vel Talismana;))) uwielbiam i mam wszystkie dodatki;)))) tłuczemy dość często w to i przez sieć i w wersję planszówkową;)



#138 Ciastek

Ciastek

    CrashBones

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skąd:Iwonicz

Napisany 20 maja 2016 - 05:02

No ja ostatnio wynalazłem stronkę fanowską gdzie oprócz oficjalnych dodatków są także fanowskie - kilka przetestowałem i bardzo polecam dla urozmaicenia (jeszcze większego) Magicznego Miecza :D



#139 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 20 marca 2021 - 07:24

Halo halo. Trzeci lockdown mamy więc pewnie planszówki przeżywają kolejny renesans - w co gracie, co polecacie? Bo wybór jest ogromny i ciężko się na coś zdecydować... 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#140 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 22 marca 2021 - 07:53

Ja gdybym mogła pracować zdalnie, polecałabym puzzle! Ostatnio się w nich rozkochaliśmy z lubym  :D






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników