Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Gry bez prądu

gry planszówki karcianki bitewniaki

148 odpowiedzi na ten temat

#101 Anamesh

Anamesh
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Skąd:Bytom

Napisany 17 listopada 2013 - 05:19

No i akurat miałem teraz okazję w weekend pograć w Descenta , ogólnie gra wypada jako tako, nie wiem czy to wina kumpla, który chyba sam średnio ogarniał zasady a jeszcze gorzej poszło mu wytłumaczenie ich, rozegraliśmy jeden krótki scenariusz, panował spory zamęt właśnie z racji zasad, ale sam chyba gry nie kupię, wolę już sobie rozegrać normalną kampanie w DnD ;) w międzyczasie jeszcze udało się zagrać w Munchkina w wersji Cthulu XD



#102 daras881

daras881
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisany 27 lutego 2014 - 03:25

Scrabble a ostatnio Othello, prosta gra a potrafi wciagnąć. Nigdy nie grałem w sumie w planszówki oprócz "Jaskini" i "Monopolu" w czasach dzieciństwa. Obecnie rezygnuję z nadmiernego siedzenia przy kompie i zamierzam zabrać się za jakąś fajną grę planszową. A widzę w necie, że wybór jakiś tam jest :)



#103 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 27 lutego 2014 - 05:24

Wybór jest taki, że całe życie można by nic innego nie robić tylko grać, z każdym razem w nową, i minęłyby lata zanim byś się powtórzył, o ile w ogóle byś zdążył :) 


Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.


#104 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 27 lutego 2014 - 09:09

Zaczynam coraz bardziej wciągać się w rpg, z znajomymi gramy w Arkonę, mamy zamiar postaciami zmienić świat, poza tym za niedługo zaczniemy Warhammera ;)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#105 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 28 lutego 2014 - 08:20

Warhammera figurkowego czy 'Pen&Paper RPG' ?


Dodany obrazek

#106 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 28 lutego 2014 - 09:22

zamówiłem w pre-ord planszową wersję World of Tank. Recenzje są nawet niezłe...zobaczymy co z tego wyjdzie;) ktoś chętny na partyjkę? Velox...masz podziękowania od mojego ojczulka bo dzięki Twojemu podręcznikowi zaczął grać w Neuroshimę;)....a wydawał się takim nudziarzem;)



#107 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 28 lutego 2014 - 09:42

spoko polecam się :P


Dodany obrazek

#108 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 28 lutego 2014 - 09:50

A tymczasem stworzyłem sobie postać Akolity Sigmara do Młotka drugiej edycji i ogólnie rzecz biorąc wracam do RPG;)



#109 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 28 lutego 2014 - 09:56

Warhammer II edition gram od lat, ostatnio dłuższa przerwa mi sie przytrafiła niestety ;)


Dodany obrazek

#110 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 28 lutego 2014 - 09:58

w młotka to moje pierwsze kroki;) zobaczymy;) mamy w drużynie krasnaluda geja, elfa narcyza i elfkę lesbijkę;)



#111 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 28 lutego 2014 - 10:00

wieje patologią na kilometr, ja grałem w 'powazniejszą' wersję chyba, bardziej klimatyczną, mniej zabawną :P


Dodany obrazek

#112 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 28 lutego 2014 - 03:00

Pograłabym... Tylko wszyscy ten Warhammer i Warhammer, który ma tak pogrzmoconą i nielogiczną mechanikę że gorzej się nie da. Ma niedługo wyjść odświeżona edycja Kryształów Czasu. W to to sie cięło! Ach, zabawy dzieciństwa...


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#113 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 28 lutego 2014 - 03:02

W sumie Warhammer jest bardziej przyjazny dla gracza niz DnD.



#114 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 28 lutego 2014 - 04:15

Nikt mi nie wmówi, że przejście profesji z kapitana piratów na hienę cmentarną jest logiczne. DnD swoje wady ma, ale proste jest i nie utrudnia gry.


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#115 NataLeia

NataLeia
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Skąd:Nowa Huta

Napisany 28 lutego 2014 - 06:08

Ostatnio się zagrywam w Steam Park i bardzo mnie ta gra urzekła. Ma dosyć prosty, aczkolwiek raczej niespotykany mechanizm i jest pięknie wykonana. 

Podczas gry budujemy swoje własne wesołe miasteczko a wygrywa ten, kto zarobi najwięcej $

Bardzo fajna, dla max. 4 graczy, osobiście bardzo polecam, a Ci co już ze mną testowali mogą również chyba polecić :)

 

Steam_Park_components_1024x1024.jpg?v=13



#116 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 28 lutego 2014 - 09:09

Velox - najzwyczajniejszy RPG ;).

 

Za niedługo przekonam się, co jest bardziej porypane - DnD czy Warhammer, chociaż mi brat mówi, że Warhammer jest łatwe do ogarnięcia.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#117 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 03 marca 2014 - 12:17

Dees - Warhammer jest bardzo łopatologiczny w obsłudze i bardzo dużo zostawia mistrzowi gry. Kupę zasad jest opcjonalnych, jak Ci się nie podoba, to przecież nie musisz się trzymać drzewka rozwoju profesji. Systemy bardzo spójne i rozbudowane też mają swoje absurdy, a nie dają się tak łatwo dostosować pod gusta graczy. Z doświadczenia wiem, że na mechanice Młotka można pograć we wszystko co nie zakłada istnienia wyższej technologii.

A z kapitana na hienę jak najbardziej - fabularnie się to da wytłumaczyć. 


Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.


#118 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 03 marca 2014 - 01:46

Dorota , ale nikt Ci nie mówi ze z jednej profesji musisz przejść na inna. Wystarczy ładnie uzasadnić to mistrzowi gry. No bo sorry, ale rabujacy na wielkich traktach rozbójnik nie zacznie nagle być kapitanem okrętu morskiego, ale kapłanem Sigmara :)
Poza tym system jest łatwy i przejrzysty. Tomisko jest grube ponieważ zawiera wssyskie zasady, do grania większość nie jest Ci potrzebna, ważne żeby w większej mierze ogarniał je mistrz gry.
Poza gym... Pogralbym znowu... :)

#119 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 03 marca 2014 - 03:21

Nie wiem. Jakoś mi nigdy nie podpasowała ta mechanika. I rzuty jakieś dziwne były, jakieś liczenie w co było trafienie, no nieintuicyjne. Grałam długo, a do tej pory nie umiem ogarnąć podstaw, podczas gdy np. Kryształy Czasu (system dla matematyków), w które grałam o połowę krócej pamiętam do dziś. Świat spoko, chociaż akurat bardziej gustuję w heroic fantasy niż w dark fantasy. 

 

Ech, ale i tak bym pograła :)


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#120 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 03 marca 2014 - 07:39

bo Młotek ma wersję dla miłośników kości, dzie rzucać możesz na wszystko, łącznie z tym czy nie urodziłaś się bez nóżek, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś tego faktycznie używał. Raczej się to bierze na logikę, albo co bardziej lubię w przypadku walki, ale wymaga znajomości podstaw szermierki: BARDZO dokładnie opisuje pojedynek, a rzuty determinują tylko jak dobrze poszedł Ci manewr, przy nietrafieniu przyjmowaiśmy, że przeciwnik cios odparował/ zatrzymał na zbroi.


Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.





0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników