Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Amaranthe

metal amaranthe

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 01 października 2014 - 04:28

To może tak w skrócie o tym zespole:

 

Amaranthe - zespół szwedzko-duński grający power metal, metalcore, melodic death metal (zdaniem Wikipedii). Założony w 2008 roku pod nazwą Alavanche, ale w 2009 roku zmienili nazwę na Amaranthe ze względów prawnych.

 

Zespół na dzień dzisiejszy (tj. 1.10.2014r) ma na swoim koncie dwie płytki:

1. Amarathe - 2011

2. The Nexus - 2013

 

W najbliższym czasie (21.10.2014 bodajże) ma wyjść ich trzecie wydawnictwo: Massive Addictive.

 

Na chwilę obecną mają 6 członków zespołu:

Olof Mörck - gitara, keyboard
Johan Andreassen - gitara basowa
Morten Løwe Sørensen - perkusja
Jake E Berg - śpiew
Elize Ryd - śpiew
Henrik Englund - śpiew (a raczej krzyk, ale nieważne ;))

 

Moja opinia - jeżeli ktoś wie, gdzie można zdobyć ich płytki (szczególnie pierwszą) w Polsce (i nie mówię tutaj o ebayu czy alledrogo), to będę wdzięczna za informację :). Spodobał mi się ten zespół :). Aczkolwiek na samym początku miałam pewne wątpliwości, czy to oby na pewno metal - pewnie dlatego, że zaczęłam słuchać od "Amaranthine" (kto słuchał, ten wie, że początek jest baaaardzo spokojny). Ale w miarę z osłuchiwaniem się zaczęłam coraz bardziej lubić. Mam nadzieję, że trzeciej płytki nie zepsują, bo dwie pierwsze można określić mianem "dobry" :)

 

A teraz takie pytanie: nie chciałby ktoś może zamówić preordera najnowszej płytki? :D

Tutaj link:

https://store.univer...ned/3HEZ000008T


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#2 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 01 października 2014 - 04:38

preorder wydaje się być ciekawą opcją. 12 eurasów za podpisaną płytkę, to nie jest dużo.



#3 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 01 października 2014 - 05:37

12 eurasów za podpisaną płytkę, to nie jest dużo.

 

+koszty przesyłki, ale gdyby zebrała się jakaś grupka na zamówienie, to by nie była to taka tragedia :)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#4 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 01 października 2014 - 06:36

przyznaję, że pierwszy raz o nich słyszę, i w sumie nie najgorzej. Choć głównie podobają mi się fragmenty z krzykiem :P 



#5 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 01 października 2014 - 08:21

Hah, Amaranthe znam już dłuuuugiii czas. Właściwie nie jestem pewna kiedy i jak zapoznałam się z tym tematem. Osobiście oceniam ich muzykę jako disco dance metal i słucham głównie dla odmóżdżenia :D  Oczywiście nie może obyć się bez pląsów po pokoju. No co tu więcej o nich powiedzieć: ładne ludziki, trochę dicho, trochę drą ryja, Elizka sobie piszczy czasami, nóżką machnie. Bez szczególnych emocji :)



#6 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 01 października 2014 - 09:52

Mi osobiście się bardzo podoba :) możliwość usłyszenia ich na żywo tez była fajnym przeżyciem mimo, że wyszedłem z tego koncertu trochę zawiedziony.
Setlista fajna, kontakt z ludźmi też...ale brzmieniowo- to troche lipa wyszła. Tymbardziej, że grali o północy, gdzie mój słuch sie poprawia i moge usłyszeć więcej ;)
Może na innym koncercie jakbym był, to miałbym moze inne odczucia.

Co nie zmienia faktu, że Elizka daje radę :D



#7 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 02 października 2014 - 07:59

discometal, ale szczerze, bardzo ich lubię. Amaranthine mogłabym słuchać bez końca (polecam przesłuchać z tekstem), a Electroheart idealnie mi pasuje pod treningi.


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#8 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 02 października 2014 - 09:27

discometal, ale szczerze, bardzo ich lubię. Amaranthine mogłabym słuchać bez końca (polecam przesłuchać z tekstem), a Electroheart idealnie mi pasuje pod treningi.

 

Dobry disco metal nie jest zły ;D Oprócz gimnastyki Amaranthe genialnie pasuje do robienia porządków ;D Jazda na mopie po mieszkaniu od razu idzie sprawniej.

No właśnie, lecę sprzątać xD



#9 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 02 października 2014 - 09:45

To co, robimy wspólnie preorder?



#10 Lilly Lill

Lilly Lill

    cho-cho-Chodo

  • Użytkownik
  • 259 postów
  • Skąd:Gliwice/Oleśnica

Napisany 15 października 2014 - 05:57

No właśnie mnie się bardzo podoba to połączenie melodii żywcem wyjętych z popu lat 90. z metalowym pierdolnięciem. No i wokal Elize  :wub:

 

Ja to bym mogła się do preorderu przyłączyć, ale tak za 2 tygodnie - będzie jeszcze działać?



#11 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 20 listopada 2014 - 10:13

Mi zupełnie ten zespół się nie spodobał. Może dlatego, że mam klapki na oczach (uszach?) i z reguły odrzucam prawie wszystko, co ma kobietę na wokalu... 

 

Mam wrażenie że oni są straszliwie sztuczni, przesłodzeni. Po prostu są po złej stronie disco xD Za dużo mają wspólnego z muzyką klubowo-dyskotekową. Oczywiście na koncercie można się powygłupiać i do tego potańczyć, ale ja ich już wrzuciłam do wspólnego worka z Delain i Battle Beast.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: metal, amaranthe

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników