Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Czemu życie to nie film? ;)


31 odpowiedzi na ten temat

#1 Kejti

Kejti

    Jeżdżę suzukię...

  • Użytkownik
  • 722 postów
  • Skąd:Kalmar, Sweden

Napisany 14 września 2014 - 10:51

Zainspirowana dyskusją na fejsie odnośnie noszenia ciuchów sygnowanych Sons Of Anarchy i wynikłą z tego wymianą zdań odnośnie bezpieczeństwa takiego stylu ubierania się zakładam temat, który traktował będzie mniej lub bardziej poważnie o zasadach i regułach świata zewnętrznego, w głównej mierze motocyklowego, ale jak najbardziej również każdego innego i o tym, by zasad owych nieświadomie nie łamać, co wiązać się moze z nieprzyjemnymi doświadczeniami.

Jako, że Batalion często gesto wyjeżdża za granicę skupię sie głównie na tym jak to wszystko wyglada za granicą (ja się skupię, kto chce moze deliberować o zasadach ojczystych). Czemu? A no bo padło pytanie, czy bezpiecznie jest wozić się w bluzach PPB na przykład, które z daleka przypominają patche mc. Oraz czy warto nosić kamizele tudzież katany z fikcyjnym logo klubu motocyklowego.

Pytajcie, na wszytko postaramy sie odpowiedzieć.

P.S Do modów: nie zamykać, zainteresowanie serio było duże na fejsie.
SEE CAROLUS SIZE!

My vibrator has two wheels :)

#2 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 14 września 2014 - 11:01

Tak jak i pisałem na FB, kiedyś chciałem zrobić sobie ze skórzanej kamizelki taką "narzutkę" na ramoneskę z logiem PPB na plecach by zakładać ją na fanklubowe zloty/spotkania w okresie jesienno-zimowo-wczesno wiosennym kiedy np. nie widać bluzy. Napisałem w tej sprawie - właściwie nie wiem dlaczego :P - do Veloxa który mi to odradził mówiąc, że kluby motocyklowe mają na tym punkcie małego bzika i może się to skończyć źle (dla mnie oczywiście :P ). 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#3 Kejti

Kejti

    Jeżdżę suzukię...

  • Użytkownik
  • 722 postów
  • Skąd:Kalmar, Sweden

Napisany 14 września 2014 - 11:17

Velox rację ma, przynajmniej jeśli chodzi o kluby rodzime, które bardziej rzucają się o takie sprawy niż kluby z tzw. "Prawdziwego zdarzenia".
Czemu? Wyznacznikiem klubu motocyklowe (w skrócie mc) w pojęciu og, ólnym są jego barwy. Barwy, czyli patche, naszywki, z ktorymi klub się utożsamia. Każdy mc ma swoje własne kolory, swój wzór logo czyli "pleców" (jak np. Reaper w naszym ulubionym SoA), górny rocker z nazwą klubu, dolny z nazwą kraju (dla USA jest to stan, dla Niemiec bodajże land czy jak to u nich się nazywa).
MC samo w sobie jest, a przynajmniej powinno być braterstwem, barwy na kamizeli czymś, na co trzeba sobie zasłużyć.
Nie dziwnym fakt, że taka kamizelka z logo PPB może drażnić. Weźcie to logo i porównajcie z wynikami google grafika dla mc clubs. Podobne, prawda? Jeszcze jakby dodac, ze w mc moga być tylko faceci na przykład, to koedukacyjna brygada w bluzach, katanach i kamizelkach dopiero mogłaby namącić ;)
SEE CAROLUS SIZE!

My vibrator has two wheels :)

#4 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 15 września 2014 - 09:34

no ok, ale jeśli każdy klub ma swoje to czemu się czepiaj-, my też możemy być z mc a oni,  nie wiedządz tego już mają pretensje t.t



#5 Kejti

Kejti

    Jeżdżę suzukię...

  • Użytkownik
  • 722 postów
  • Skąd:Kalmar, Sweden

Napisany 15 września 2014 - 09:48

Poza paroma jakimiś charytatywnymi klubami w stanach, nie istnieją koedukacyjne kluby. Mogą się przyczepić choćby do tego to po pierwsze. Po drugie, szczególne w Polsce, klubu noe zakładasz od tak, są do tego również jakieś (wg mnie bezsensowne) zasady.
SEE CAROLUS SIZE!

My vibrator has two wheels :)

#6 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 15 września 2014 - 09:57

żeby zostać członkiem trzeba sobie na to zapracować, i tym właśnie faceci podbijają swoje ego - że zasłużyli bo dali radę, wiec Ci co nie przeszli egzaminu nie zasłużyli na noszenie tego co oni ;)


Dodany obrazek

#7 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 15 września 2014 - 10:14

Kiedyś na lotnisku (leciałam chyba do Szwecji właśnie) polski człowiek od kontroli bagażu podręcznego zapytał się mnie czy jestem z jakiegoś klubu motocyklowego O.o Miałam na sobie naszą bluzę.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#8 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 15 września 2014 - 11:05

W moim rodzinnym mieście jestem zawsze obcinany przez członków MC, ale żadnych nieprzyjemności z tym zwiazanych.



#9 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 15 września 2014 - 12:12

W moim rodzinnym mieście jestem zawsze obcinany przez członków MC, ale żadnych nieprzyjemności z tym zwiazanych.

 

mysle ze to jest roznica miedzy zwykla bluza a skórzaną kurtką z logo na plecach.


Dodany obrazek

#10 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 15 września 2014 - 01:16

Myślę, że jeśli np. na ramoneskę zrobicie sobie ekran z logiem in podpisem Polish Panzer Batallion, to nikt Wam nic nie zrobi - co innego logo wszyte bezpośrednio w kurtkę, a co innego ekran.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#11 Rogal

Rogal
  • Użytkownik
  • 519 postów
  • Skąd:Włocławek

Napisany 15 września 2014 - 01:18

Tak tylko zapytam jeszcze, czy w tych klubach zniesiono już poddaństwo, albo chociaż chłopi mogą opuszczać ziemię pana? Bo z tą koedukacyjnością to... pojechali :P



#12 Kejti

Kejti

    Jeżdżę suzukię...

  • Użytkownik
  • 722 postów
  • Skąd:Kalmar, Sweden

Napisany 15 września 2014 - 03:45

mysle ze to jest roznica miedzy zwykla bluza a skórzaną kurtką z logo na plecach.

 
Właśnie o to się rozchodzi, nie pytajcie mnie dlaczego.
 

Tak tylko zapytam jeszcze, czy w tych klubach zniesiono już poddaństwo, albo chociaż chłopi mogą opuszczać ziemię pana? Bo z tą koedukacyjnością to... pojechali :P

Haha, pewnie że można odejść z klubu. Choć nigdy to nie jest łatwe, szczególnie w tych większych klubach. Ci ludzie naprawdę bywają ze sobą bardzo związani i to tak jakbyśmy opuszczali rodzinę.

Alu, czy klub o którym mówisz rozpoczyna się na literę G? ;)
SEE CAROLUS SIZE!

My vibrator has two wheels :)

#13 philip

philip
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skąd:Gdynia

Napisany 25 września 2014 - 10:46

Tego typu loga używają też zespoły thrash metalowe ze Stanów...widziałem takie u wokalisty Testamentu i Exodusa;)

#14 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 26 września 2014 - 07:05

Black Label Society również.


Dodany obrazek

#15 Wilk69!

Wilk69!

    Wilk69!

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Skąd:Chełm/Warszawa

Napisany 12 października 2014 - 04:37

Patche dla klubów motocyklowych są bardzo ważne - odradzam np. stosowania naszej lotniczej szachownicy. Znak jest sygnałem rozpoznawczym dla własnego klubu jak i innych. Niektóre z nich to zamknięte kręgi. Generalnie nie spotkałem się aby Pancernik PPB był zbliżony do jakieś symbolu klubu motocyklowego, dlatego nie ma powodu do obaw. Takie przyglądanie się naszym bluzom to tylko ciekawość.



#16 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 06 listopada 2014 - 09:42

Ciekawostka a propos patchy klubów, konkretnie Hells Angels, ze strony cracked.com:

 

"Let's preface this by reminding you that we are a comedy site and there's no need to respond to this article with vicious street retribution. The Hells Angels, recently having abandoned the more grammatically correct apostrophe, are the original outlaw biker gang. As hardcore as they come, they've used murder, extortion, and violence to rise to the top of the criminal underworld.

 

333906_v1.jpgSliceofNYC
Almost like some flying thing in Hades ...

The Truth:

Did we say murder, extortion, and violence? We mean meticulous litigation. If the Hells Angels see an uninitiated gang member wearing their logo, you imagine they'd take that person outside and unload the hunting section of Walmart into the offender's chest. In actual fact, they're more likely to just sue.

When rapper Young Jeezy released a line of jackets last year that used a similar image to the Angels' official logo, the Angels took him to court for copyright infringement. And not only did this affair not end with a judge's bullet-riddled corpse dumped outside the courthouse as a warning, it was actually settled out of court, which is pretty much the most gentlemanly and level-headed way a legal dispute can possibly be handled. If you've ever been so furious that you took a civil matter to trial, you are more unreasonable than the Hells Angels.

333912_v2.jpgGetty Images/Getty Images News/Getty Images
"Leave that shit for the Juggalos."

The modern day Hells Angels seem more concerned with protecting their trademark than they are with chain-whipping prospects. In 2006, they sued Disney for mentioning their gang in the movie Wild Hogs, a family film about John Travolta, Tim Allen, Martin Lawrence, and William H. Macy having a mid-life crisis.

And if suing goddamn Disney isn't the least-manly fight you can imagine a gang of murderous thugs picking, consider that at one time they sued a teenage girl for selling patches on eBay that resembled their logo. Just picture all those burly, tattooed, bearded men convening around a carved wooden table in the backroom of a seedy bar, the air redolent with smoke, whiskey, and grease. The largest of them slams a fist on the table, demanding silence, and says, "All right boys, we have to deal with 1directionsupafan1998 once and for all. Call ... the lawyers."


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#17 Kejti

Kejti

    Jeżdżę suzukię...

  • Użytkownik
  • 722 postów
  • Skąd:Kalmar, Sweden

Napisany 06 listopada 2014 - 11:25

Fajny artykuł.
Faktycznie, pamiętam sytuację. Sprawa w środowisku była dość głośna, widziałam ciucha o którym mowa i pierwszy raz chyba spotkałam sie z tak bezczelną kopią szczerze mówiąc. Tutaj powiedzieć muszę, że w dzisiejszych czasach większość klubów ma barwy zastrzeżone jako znaki towarowe/firmowe. A kluby takie jak rzeczony HA swoich prawników, doradców czy rzeczników prasowych. W przypadku szarego człowieka skopiowany symbol najprawdopodobniej zostałby z delikwenta mniej lub bardziej boleśnie zdjęty, natomiast kiedy sprawa zrobiła się głośna, sąd faktycznie był najlepszym rozwiazaniem. I jak widać wątpliwa sława nie pomogła podrzędnemu raperkowi ;)

PS. A film Wild Hogs polecam, jest prześmieszny :D
SEE CAROLUS SIZE!

My vibrator has two wheels :)

#18 philip

philip
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skąd:Gdynia

Napisany 07 listopada 2014 - 06:09

W ostatnią niedzielę w Gdańsku koncert Mayhem pomagali organizować kolesie z Węgier....był to chyba Fan Club???Mieli haftowane loga na katanach jak kluby motocyklowe;)

#19 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 07 listopada 2014 - 07:50

W ostatnią niedzielę w Gdańsku koncert Mayhem pomagali organizować kolesie z Węgier....był to chyba Fan Club???Mieli haftowane loga na katanach jak kluby motocyklowe;)

na koncercie Black Label Society sporo ludzi miało takie:

 

zDg19-VyXqxH.JPG?v=2

 

wyglądają jak dopiero co zdjęte z motocyklistów :P


Dodany obrazek

#20 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 19 lutego 2015 - 06:38

Kejti pozwolę sobie wznowić temat po rozmowie z Tobą na temat naszywek SoA;) poruszę kilka spraw;) 1. SoA to klub fikcyjny, co nie? to dlaczego miałbym czuć się niebezpiecznie nosząc na kamizelce takie obszycia? 2. jako obeznana z tematem będziesz pewnie wiedziała, jak to naprawdę jest z tymi tatuażami? jeśli ktoś odchodzi z klubu to musi je usuwać/wypalać etc? jak to naprawdę jest z tymi kamizelkami? czy są one traktowane jako trofeum po daniu łomotu członkowi innego klubu? no i na koniec.. czemu jeśli na motocykl powie się motor to można w buźkę oberwać?






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników