Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Miejsca

miejsca sałaton

8 odpowiedzi na ten temat

#1 7734

7734
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisany 10 marca 2014 - 08:44

Siema. <randomowe przywitanie>

Szczerze, sam nie wiem, gdzie by to mogło pasować, bo to ni off-top, bo związane z zespołem, ni coś innego. Jak źle, to proszę o przeniesienie. Jaki to cel, na co, po co? Sama nazwa tematu za dużo nie mówi, nie wiedziałem jak to sprecyzować. Byliście w miejscach, o których śpiewa zespół? Może wśród nas są podróżnicy, co byli w takowych, widzieli, chcieliby się pochwalić :)

 

To ja pochwalę się, w ubiegłe wakacje (rok 2013) byłem na Strękowej Górze (Wizna). Szczerze, nic ciekawego, ale skoro ukochany zespół o tym nawija, to skoro jest po drodze to dlaczego nie odwiedzić. Spokojna wieś, wieś jak wieś, pachaniało swoimi klimatami - ale było warto.

 

Parę zdjęć, jakieś zajefajne to one nie są, fotografem z połowołania nie jestem.

 

if76l1.jpg

 

 

 

v8q2wi.jpg

 

Szału nie ma, ale ważne, że coś jednak jest.

 

2zzpao3.jpg

 

21j4mrr.jpg

 

 

To jest jedna rzecz, ta ładniejsza szczerze powiedziawszy. Są znicze, mieszkańcy wsi dbają o to miejsce, chętnie służą też pomocą (bo gdyby nie oni byśmy pewnie tam nie trafili). A jak wygląda druga część tego wszystkiego? Nie wygląda to tak ładnie jak tutaj: http://pl.wikipedia....i/Góra_Strękowa. Nie dajcie się omamić :D

 

1416r6.jpg

 

33omjr5.jpg

 

20kekc5.jpg

 

Jedynie flaga z dumą powiewa. Całe miejsce zarosło, stąd też jest trudne do zauważenia, walają się tam śmieci. Szczerze, kiepsko.

A jak jest z pamiątkami? Nie kupimy ich na górze, tylko oddalonej parę kilometrów Wiźnie. Dużo sobie za nie biorą, ale co tam, nie bywam tam przecież co tydzień. Komiks jest właściwie prawdziwą gratką, dla wiernego fana. Warto przypomnieć, że powstał niedawno po powstaniu utworu 40:1. ;)

 

 

 

2crx7pu.jpg

 

A wy? Zwiedziliście jakieś miejsca, o których śpiewa zespół? ;)



#2 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 10 marca 2014 - 08:55

Tablica znajdująca sie w ruinach bunkra została odsłonięta z okazji uroczystości rocznicowych w 2009 roku, całkiem spora część ówczesnych członków PPB była wtedy w Wiźnie.

 

Jak dla mnie temat jest ok:)



#3 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 marca 2014 - 08:56

Ja na przykład w Warszawie bywam... no, cały czas jestem... Liczy się? :D


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#4 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 10 marca 2014 - 09:09

Jeszcze byłeś w niemieckich bunkrach po drodze do Wizny. Wleźć w gniazdo os - genius :D

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka


Dodany obrazek


#5 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 marca 2014 - 09:18

"Wleźć"... To Wy żeście wleźli, ale mnie pokąsały... :D

A wracając do tematu, to w Screaming Eagles mamy fragment: 

"Thrown towards Arnhem, a bitter defeat
They're stretched out just one bridge too far"

 

W 2011 roku miałem okazję być w Arnhem (i okolicy)
427806_4499565814647_1130556638_n.jpg

 

Swoją drogą to chętnie bym posłuchał utworów Sabatonu o Czerwonych Diabłach albo Szczurach Pustyni.


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#6 Kojot

Kojot

    Bone Breaker

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • Skąd:Redwionka

Napisany 10 marca 2014 - 09:47

Hmmm... jak pewnie wszyscy tukej, byłech w Auschwitz i ummm... jeśli liczyć 'Shadows', to byłech jeszcze w Katowicach ^_^ ;)


Dodany obrazek

#7 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 10 marca 2014 - 09:51

Ja skromnie: Auschwitz, Berlin, Warszawa, Praga ale nigdy nie planowałem żadnej wycieczki ze względu na Sabaton

Dodany obrazek


#8 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 27 marca 2014 - 06:51


 

 

 

7734 bardzo dobry temat .Ja też odwiedziłem to miejsce po zainteresowaniu się sabatonem. Po przyjedzie do Wizny trudno z pod pomnika dojechać do bunkrów bez gps-a , no i potem  szosy polem pod sam bunkier tez jak ktoś nie wie jak to dojedzie na dół jak ja pod schody a dalej piechotką po schodach.dopiero na górze obczaiłem drogę dojazdu samochodem pod bunkier.Lecz wrażenia niesamowite jak dla mnie bardzo wzruszające w szczególności słuchając przy tym 40-1.Polecam.  



#9 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 28 marca 2014 - 10:01

Ja raczej skromnie, Berlin, do Warszawy się wybieram z objazdem naukowym :), musiałabym się do Wschowy wybrać bo mam tylko 50 km od domu :)






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników