Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

"Heroes"

heroes sabaton

541 odpowiedzi na ten temat

#501 7734

7734
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisany 30 maja 2014 - 08:31

http://olis.onyx.pl/...index.asp?lang= - popatrzcie gdzie Sabaton widnieje :)



#502 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 01 czerwca 2014 - 11:06

Recenzja Czarka już jest na stronie: http://sabaton.pl/in...ar-pancerny-ppb


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#503 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 01 czerwca 2014 - 12:15

za długa, nie czytam :P 


Dodany obrazek


#504 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 01 czerwca 2014 - 12:26

Właśnie taki był plan :P


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#505 Puszek

Puszek
  • Użytkownik
  • 328 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 01 czerwca 2014 - 06:04

Przyjemnie się czyta, świetna robota :)



#506 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 01 czerwca 2014 - 09:48

Album przesłuchany kilkadziesiąt razy, więc mogę się podzielić swoją opinią. :)

 

Nie zauważyłem zmiany członków zespołu. Może dlatego, że materiał w większości skomponował Joakim? W którymś z wywiadów przeczytałem (chyba nawet na tej stronie), że Thobbe miał jakieś propozycje ale były za mało "sabatonowe" i nie przeszły. Pewnie wniosłoby to odrobinę świeżości, a może wręcz przeciwnie?

 

Night Witches

Dobre i mocne intro. Ciekawe czy zastąpi "Ghost Division" na koncertach? Zdecydowanie najgłośniejszy utwór na płycie. Bardzo podoba mi się wstęp niczym ze starego radia.

 

No Bullets Fly

Killing ground! Even though you surr... a nie, pardon! Killing machine! Honour in the skies... To już słyszeliśmy. Nie znalazłem niczego nowego i ciekawego w tej piosnce i zazwyczaj słucham jej bardzo rzadko.

 

Smoking Snakes

Intro rodem z "Aces of Exile". Dalej jest jest to typowy, Sabatonowy utwór. Podobnie jak u poprzednika - nie odnazałem niczego dla siebie i zazwyczaj przewijam. :(

 

Inmate 4859

Pozytywne zaskoczenie! Pozytywka na początku, dramatyczne i mroczne gitary oraz wpadający w ucho refren. Bardzo lubię sabatonowe "hymny" w marszowym rytmie. Niedawno uświadomiłem sobie, że utwór bardzo mi przypomina "Ruina Imperii", ale nie ma to większego wpływu na mój odbiór, ponieważ polubiłem go od samego początku. Byłoby super gdyby Joakim dodał trochę więcej orkiestracji. Myślę, że utwór mógłby na tym zyskać. :)

Btw. W 2:55 cały czas słyszę mostek z "Hearts of Iron". Pasowałby idealnie!

 

To Hell And Back

Piosenka-eksperyment, która okazała się wielkim sukcesem! Moi znajomi, którzy nie lubią Sabatonu, polubili THAB od razu. Nawet siostra czasem krzyknie "Włącz To Hell And Back!". Kolejne pozytywne zaskoczenie na płycie.

 

The Ballads Of Bull

Muzycznie bardzo przyjemna piosenka. Wokalnie... nie do końca. Mam wrażenie jakby oba te elementy nie pasowały do siebie. Muzyka jest zbyt spokojna dla mocnego głosu Joakima, który śpiewa jakby próbował się przebić przez ciężar gitarowych riffów, którego tutaj nie ma.

 

Resist And Bite

Kolejne pozytywne zaskoczenie i jest to jeden z moich faworytów. Mostek z chórami jest świetny! Nie jest to typowy Sabatonowy utwór. Coś nowego, świeżego. Nie bez powodu został wybrany na singla! Więcej takich zaskoczeń poproszę!

 

Soldier Of 3 Armies

Sabatonowo-metalowy hymn, bardzo skoczny, radosny i idealny na koncerty. :) Piosenka, choć podobna do "Metal Crue", przypadła mi do gustu od pierwszego przesłuchania. Może nawet ze względu na to podobieństwo?

 

Far From The Fame

Utwór wszystkim dobrze znany, ale w nowej odsłonie. W mojej opinii - "magia pierwszego przesłuchania" zadziałała i tym razem. Wolę pierwszą wersję. Intro na perkusji w wersji na "Heroes" nie ma takiej mocy jak u poprzednika.

 

Hearts Of Iron

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy utwór na płycie. Średnie tempo w rytmie marszu, od czasu do czasu czuć "Uprising", które zresztą jest jednym z moich ulubionych Sabatonowych utworów. Uwielbiam chóry a tu jest ich bardzo dużo. :)

 

Podsumowując, "Heroes" zawiera sporo nawiązań do innych zespołów a także do starszych piosenek grupy. Jest też wiele zaskakujących nowości, które świadczą o tym, że Joakim rozwija się jako kompozytor. Mam nadzieję, że nowi członkowie wezmą większy udział w procesie twórczym i wniosą coś ciekawego. Zespół postanowił zmniejszyć ilość klawiszy i orkiestracji do minimum. Jestem wielkimfanem symfonicznego metalu i bardzo podobały mi się te wstawki na "Carolusie". Może to i lepiej? Co za dużo to niezdrowo. Ale podtrzymuję zdanie, że "Inmate" mógłby być bardziej symfoniczny. :)

 

 

Napisałeś wiadomość z większą ilością emotikon niż jest to dozwolone. Proszę zredukować liczbę emotikon jeśli chcesz dodać wiadomość

Ja wyrażam w ten sposób swoje pozytywne emocje!!!!!


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#507 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 01 czerwca 2014 - 10:07

Pięknie! A ogólna ocena końcowa? W skali 1-10? 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#508 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 01 czerwca 2014 - 11:28

Pięknie! A ogólna ocena końcowa? W skali 1-10? 

Zawsze miałem problem z oceną w skali. Oceniać w odniesieniu do muzyki w ogóle, tylko do gatunku, a może wyłącznie w obrębie twórczości Sabatonu?

Chyba najłatwiej będzie w ostatniej opcji, więc myślę, że takie solidne 8/10 będzie w sam raz. :)


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#509 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 02 czerwca 2014 - 05:25

Moja recenzja będzie w takiej formie wideo, ale nie wiem czy pomyłek nie będzie xD Jak to zawsze ja potrafię ;D

UPDATE: Tutaj macie link do tej recenzji: https://www.youtube....eature=youtu.be



#510 Satan's_Little_Helper

Satan's_Little_Helper
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skąd:Lublin

Napisany 03 czerwca 2014 - 09:35

recenzja Heroes z Dark Planet

http://www.darkplane...roes-48436.html

O Matko ... dawno nie zaglądałam na DP a tam takie rewelacje ...



#511 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 czerwca 2014 - 12:34

Przyjemnie się czyta, świetna robota :)

 

575px-Oh_stop_it_you.png


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#512 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 04 czerwca 2014 - 12:39

cośtworzę..ale mam zastój z powodu przygotowań do ślubu siostry....mam nadzieję że do przyszłego czwartku wrzucę;) ale słucha się miło;)



#513 Dresov

Dresov

    Northern Viking

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:Tczew

Napisany 12 czerwca 2014 - 02:48

Album przesłuchany xy razy, tak więc co następuje:

 

Podtrzymuję zdanie Adriano.

Nie zauważyłem zmiany członków zespołu. 


                                               What We do in Life...

                           ...echoes in Eternity

   

 


#514 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 13 czerwca 2014 - 07:00

zatem młody padawanie solówek posłuchać powinieneś.

 

/yoda_mode_off


Dodany obrazek

#515 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 14 czerwca 2014 - 04:05

zatem młody padawanie solówek posłuchać powinieneś.

 

/yoda_mode_off

Przesłuchałem cały album raz jeszcze zwracając szczególną uwagę na solówki. Ponownie nie odczułem różnicy, ale może to dlatego, że nie jestem aż tak osłuchany w muzyce Sabatonu.

Może Ty mnie nakierujesz? ;)


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#516 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 14 czerwca 2014 - 06:41

Porównaj sobie inne albumy.. Oprócz brzmienia od razu czuć różnicę, lecz trudno to dokładniej sprecyzować. To po prostu trzeba wychwycić



#517 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 14 czerwca 2014 - 08:32

Porównaj sobie inne albumy.. Oprócz brzmienia od razu czuć różnicę, lecz trudno to dokładniej sprecyzować. To po prostu trzeba wychwycić

Muzycy się rozwijają, z albumu na album ich umiejętności są większe, więc osoba nieznająca tak dobrze Sabatonu mogłaby to uznać za naturalną kolej rzeczy.

Jesteś muzykiem i masz bardziej wyczulone ucho. :) Ja jestem tylko biernym słuchaczem. ;)


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#518 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 14 czerwca 2014 - 09:15

mam 16 lat xD Ale różnice da się zauważyć nie będąc muzykiem ;D



#519 Satan's_Little_Helper

Satan's_Little_Helper
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skąd:Lublin

Napisany 18 czerwca 2014 - 01:04

Słyszeli już 'For whom the bell tolls" z "Heroes'owej" wersji deluxe?

http://www.deathmagn...ki-do-odsluchu/



#520 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 18 czerwca 2014 - 01:21

Dzwony biły tam też

Dodany obrazek






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: heroes, sabaton

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników