Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Sabaton Cruise 2013 - 28,29 listopada


104 odpowiedzi na ten temat

#1 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 26 sierpnia 2013 - 02:15

Czyli rejs po Morzu Bałtyckim z całym szwedzkim tałatajstwem.

 

Wypłynięcie 28 listopada wieczorem z portu w Sztokholmie. Prom zawija do Turku w Finlandii i wraca następnego dnia. Oczywiście mało kto opuszcza statek w Finowie. 

 

2/3 biletów jest już sprzedanych. Okazało się, że co niektórzy ogarniali nawet w czasie Falun (co jest nie lada wyczynem, ja na przykład nie ogarniałam zupełnie) i dwie kabiny zostały już zakupione.

Zatem na dziś wycieczka kształtuje się tak:

 

Kabina1: Maja, Espen, Mati, Dees.

Kabina2: Ashka, Kredka, Velox, Żaba.

 

Najłatwiej jest się właśnie dobierać czwórkami. Jak widzę, kajuty klasy E, czyli najtańsze, są już niedostępne - według plotek sprzedały się w dwa dni - ale kajuty B są niewiele droższe (2400 koron za kajutę, czyli 300zł za osobę). Naprawdę trzeba się spieszyć. 

Bilety na samolot (Wizzair z Lotniska Szopena) są jeszcze także w znośnych cenach. 

 

Bilety dostępne są tu: http://www.tallinksi.../web/se/sabaton

Mini słowniczek: vuxen - dorośli, barn - dzieci, fordon - pojazdy, boka - rezerwuj, hytt - kabina; niestety ta strona jest dostępna tylko po szwedzku.

Można także skorzystać z anglojęzycznego telefonu +46 8666 33 33 lub pisać na mail info.sweden@tallinksilja.com . 

Można sobie dobukować jakieś żarcie, które w ten sposób jest nieco taniej niż na samym promie czy inne atrakcje.

Bilet na prom jest jednocześnie biletem wstępu na koncerty, żadnych dodatkowych opłat.

 

Ktoś? :)


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#2 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 26 sierpnia 2013 - 02:36

Dam znać moim Dragonom, oni też lubią takie atrakcje :)


Dodany obrazek

#3 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 389 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 26 sierpnia 2013 - 03:05

Dodam tylko od siebie że nasz spec od logistyki, Ashka, ogarnia połączenia samolotowe i zapewne wkrótce się wypowie o planach i cenach lotu :)

 

Noc z 28 na 29 listopada to czwartek/piątek, więc ogarnijcie czy nie będziecie mieli problemów ze szkołą / uczelnią / pracą. Wylot najprawdopodobniej w czwartek rano, powrót w sobotę.

 

Statek Tallink Silja Galaxy wypływa z portu w samym Sztokholmie - tego samego co w zeszłym roku, wiemy jak tam trafić.

Rejs startuje o 19:30 w czwartek, a przypływa z powrotem o 18:15 następnego dnia. W porcie należy być wcześniej, aby na spokojnie wymienić swój dokument rezerwacji na kajutę. Należy przy tym mieć ze sobą dowód osobisty / paszport!

 

Będzie zimno, bierzcie ciepłe kurtki, bo nie wyrobicie na zewnętrznym pokładzie.

Nie zapomnijcie leków na chorobę morską, jeśli problem Was dotyczy - potrafi nieźle bujać!

 

O znajdowanie się w Sztokholmie nie martwcie się, ja i Espen chętnie pomożemy :) Oferujemy też ciepły kącik w centrum miasta przed i po rejsie.

 

Spieszcie się z rezerwacją, bo zostaną Wam tylko kajuty deLuxe :) Rezerwować rejs można tak jak Dees napisała i jest to naprawdę proste. Jeśli dzwonicie lub mailujecie, to nie musicie dokonywać płatności od razu. Możecie spokojnie zebrać pieniążki od ludzi i wykupić rezerwację po paru dniach.

 

Więcej rejsowych porad? Lepiej dobrze się wyśpijcie, bo na promie żal Wam będzie tracić choćby jedną godzinę na sen  ;)

 

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na oficjalnym profilu FB:

https://www.facebook...ncruise?fref=ts

 

599622_513061602105151_3709411_n.jpg



#4 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 26 sierpnia 2013 - 03:36

Ach, i ważna sprawa, niestety ze względu na szwedzkie prawo alkoholowe, w rejsie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.

 

Na pokładzie jest dostępne darmowe WiFi, co ma sens, wiedząc jak złodziejskie bywają ceny połączeń komórkowych na promach.


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#5 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 389 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 26 sierpnia 2013 - 03:47

Na rejsie płatności (za alkohol, śniadanie w barze, sklep bezcłowy...) możemy dokonywać w SEK, EURO i za pomocą karty. Automaty z napojami czy grami przyjmują SEK i EURO. Na pokładzie jest kantor, ale nie sądzę żeby miał korzystne przeliczenie.

 

Zazwyczaj omijam kantory i płacę po prostu kartą Visa - prowizja ściągana przez mój bank przy przeliczeniu z polskich złotówek na korony jest korzystniejsza niż wymienianie złotówek na korony w jakimkolwiek kantorze.



#6 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 26 sierpnia 2013 - 04:17

Myślę, żeby zabukować jedną kabinę (czyli potrzebuję jeszcze 3 osób ).

Jest ktoś chętny na wspólne przeżycie tego wspaniałego rejsu? :)


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#7 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 26 sierpnia 2013 - 04:21

jeśli połączenie samolotowe to odpadam..GRR...ten mój przeklęty strach przed lataniem..a taka fajna impreza;/



#8 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 26 sierpnia 2013 - 04:48

nieźle :D mam w planach jeden wypad zagramanice w październiku - jak nie wyjdzie to śmigam z wami. Spróbuje się ogarnąć jak najszybciej żeby też czym prędzej dać odpowiedź. Wstępnie tak 50/50 


Dodany obrazek


#9 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 389 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 26 sierpnia 2013 - 05:18

W ciągu tygodnia - maks 10 dniu rejs będzie całkowicie wyprzedany :) Łapać się do Ninki póki ma wolne miejsca, bo u nas brak  :o

 

Wycieczka będzie Was kosztować:

- koszt rejsu, czyli ok. 300 zł na głowę

- koszt lotów do Sztokholmu - ...?

- cena busa lotniskowego, który zabierze Was ze Skavsty do Sztokholmu i z powrotem. Dla młodzieży do 25 roku życia cena w obie strony wynosi 115 zł (ok. 60 zł w jedną stronę, jeśli kupujecie bilety pojedynczo), dla dorosłego jazda w obie strony to w sumie 135 zł.

- zjedzenie czegoś porządnego przed rejsem w czwartek i po rejsie w piątek. Służę pomocą, ale jeśli będzie nas więcej niż 10 osób, to szczerze lepiej będzie skoczyć na pizzę przed rejsem niż jeść u nas - w mieszkanku póki co nie znaleźliśmy jeszcze miejsca na stół  :D

- bilety na metro, aby dojechać z centrum do portu i z powrotem, i wszędzie indziej. Jednorazowy bilet ulgowy (dla osób poniżej 20 roku życia) kupowany w automacie kosztuje 20 koron = 10 zł, normalny 36 koron =  17,5 zł. Tutaj pełna tabela cen: http://sl.se/en/Visi...isitor-tickets/

- koszty prowiantu, który zabierzecie ze sobą na prom, oraz cena śniadania na promie. Będziecie głodni, wierzcie mi że śniadanie jest tam bardzo kuszącą propozycją i jest o niebo lepsze niż na normalnych promach.

- cena alkoholu jaki kupicie w sklepie wolnocłowym bądź w barach na promie. O ceny można pytać na rejsowym profilu FB.

 

Wolnocłowy nie jest otwarty całą noc. Zazwyczaj pierwszą czynnością po wejściu na prom i zostawieniu rzeczy w kajucie są zakupy w sklepie :) 



#10 kredka

kredka

    Naczelna praczka batalionowych flag ;)

  • Użytkownik
  • 522 postów
  • Skąd:Nowa Dęba / Kraków

Napisany 26 sierpnia 2013 - 05:36

Będzie zimno, bierzcie ciepłe kurtki, bo nie wyrobicie na zewnętrznym pokładzie.

Nie zapomnijcie leków na chorobę morską, jeśli problem Was dotyczy - potrafi nieźle bujać!

 

O tak to prawda... :D


Dewastator naczyń barowych.

---------------------

Dodany obrazek

#11 Ashka

Ashka
  • Pancerni
  • 428 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 26 sierpnia 2013 - 09:56

Jedyne sensowne połączenie lotnicze ma Wizzair z Warszawy -  wylot w czwartek ok 11, powrót w sobotę ok 13 - "normalne" ceny w tej chwili to 79 i 99 zł z opłatami lotniskowymi.

 

Wizzair ma też swój program zniżkowy i dla posiadaczy  WIZZ Discount Club bilety w tej chwili są po 34 i 54 zł, można to wykupić podczas rezerwacji za 130 zł, czyli w tej chwili opłaca się już przy 2 osobach - to są ceny z opłatami lotniskowymi, w wersji absolutne minimum oczywiście :)


Nikt z nas nie jest tak głupi, jak my wszyscy razem :D

#12 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 27 sierpnia 2013 - 10:09

Szlaczek, brakuje mi dwóch lat i kasy...

 

No ale poczekam dwa lata i się wybieram :)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#13 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 27 sierpnia 2013 - 10:53

to zacznij tą kasę zbierać już dziś :)


Dodany obrazek

#14 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 27 sierpnia 2013 - 11:13

Haha, mam taki zamiar :). Jeszcze na Falun oszczędzam :D


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#15 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 27 sierpnia 2013 - 01:30

Szlaczek, brakuje mi dwóch lat i kasy...
 
No ale poczekam dwa lata i się wybieram :)


U mnie podobnie tylko brakuje mi trzech :(

#16 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 27 sierpnia 2013 - 03:34

lohikaarme, poczekamy, damy radę!

 

(oby za te dwa-trzy lata rejs był, ale raczej będzie)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#17 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 27 sierpnia 2013 - 04:29

musi być, innego wyjścia nie widzę :)



#18 pamelus

pamelus
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 28 sierpnia 2013 - 07:26

Zaklepałem urlop i za chwilę bukuję samolot. :)



#19 Ashka

Ashka
  • Pancerni
  • 428 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 28 sierpnia 2013 - 07:59

Super :)


Nikt z nas nie jest tak głupi, jak my wszyscy razem :D

#20 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 29 sierpnia 2013 - 07:16

Zaklepałem urlop i za chwilę bukuję samolot. :)

 

yessss!!!


Dodany obrazek




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników