Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Judas Priest

judas priest heavy metal british halford

24 odpowiedzi na ten temat

#1 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 30 lipca 2013 - 11:11

Judas Priest, czyli Bogowie Metalu to kapela która powstała w 1969 roku, wydali już 16 albumów. Raczej każdy już miał styczność z tą kapelą, bo trudno ich ominąć zyjąc w klimatach rocka i metalu.

 

Mój ulubiony album to British Steel z 1980 roku. Podstawą Judasów jest niesamowity wokal Roba Halforda, który w latach '90 wybrał wolność i nagrywał solowe projekty, a do kapeli dołączył w tym czasie Tim "Ripper" Owens który z boskiem wokalem Halforda spokojnie może stawać w szranki, lepszego zastępcy sobie nie wyobrażam. Z tego okresu pochodzi najlepsza koncertówka jaką miałem okazję słyszeć: " '98 Live Meltdown " gdzie właśnie Ripper śpiewa.

 

polecam się zapoznać ze wszystkim co wydali, na prawdę warto!


Dodany obrazek

#2 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 30 lipca 2013 - 11:42

Świetny zespół, a British Steel wymiata :)
Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#3 Norbi

Norbi

    Tu mam wpisać tytuł użytkownika :D

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skąd:Nowy Targ

Napisany 30 lipca 2013 - 12:01

Tak, bardzo dobry stary zespół z tego co wiem jest jednym z ulubionych zespołów Harleyowców :D Halford  fajnie pokazuje że Metal nie musi być długowłosy bo metal to serce a nie fryzura :) moim ulub kawałkiem jest 



#4 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 30 lipca 2013 - 03:47

Świetny zespół, który według mnie w pełni zasługuje na swoje miano  :) Dlaczego? 1) Świetny, świetny, i jeszcze raz świetny wokal Halforda, który potrafi wydobyć ze swojego głosu wszystko to co najlepsze, dlatego uwielbiam "A touch of evil", gdzie wyraźnie słychać co Rob potrafi wyśpiewać 2) Niesamowity gitarzysta, Glenn Tipton, mój ulubiony, czy z Judasami czy solo, brzmi świetnie  :D Ale generalnie cały zespół się fenomenalnie zgrywa i całość daje piorunujący efekt - kawał porządnego heavy metalu  ^_^ Co do ulubionych piosenek to ciężko mi powiedzieć, każda ma to coś, jedna większe, druga mniejsze, ale generalnie dość często ich słucham, czy to starsze czy nowsze kawałki, to jeden z tych zespołów, do których nie można nie wrócić  ;)



#5 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 30 lipca 2013 - 04:01

Ja uwielbiam Painkillera, perkusja na początku aż ciary przechodzą. Genialny kawałek jak i cała płyta



#6 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 31 lipca 2013 - 09:05

Painkiller w wykonaniach innych zespołów tez super brzmi, bo powiedzmy to sobie szczerze jest swietnym kawalkiem.

 

jedno z ciekawszych to mashup WAX - Lady Judas gdzie Painkiller jest zmixowany z Judas Lady Gagi :D


Dodany obrazek

#7 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 31 lipca 2013 - 02:59

Nie słyszałem tego wcześniej, ale rzeczywiście ciekawe :D



#8 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 20 września 2013 - 06:58

dokopałem sie do Judasowego coveru piosenki Chucka Berry'ego: "Johnny B. Goode" który śmiało mogę polecić, bo dostał powera niezłego ;)


Dodany obrazek

#9 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 20 września 2013 - 08:24

Meh, Johny B. Goode w wykonaniu Judasów jest akurat IMHO słaby :P Ale kapela przezacna. Górki, jakie Halford osiąga w Metal Meltdown są przekozackie, Ram it Down tak sami.


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#10 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 20 września 2013 - 09:18

Ja uwielbiam Green Manalishi i Burn In Hell :)


Dodany obrazek

#11 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 21 września 2013 - 09:34

dokopałem sie do Judasowego coveru piosenki Chucka Berry'ego: "Johnny B. Goode" który śmiało mogę polecić, bo dostał powera niezłego ;)

 

Podzielam opinię, według mnie piosenka zyskała na mocy i w ogóle wolę tą wersję niż oryginał  :)

 

 

Górki, jakie Halford osiąga w Metal Meltdown są przekozackie, Ram it Down tak sami.

 

Ja zawsze byłam pod wrażeniem popisu wokalnego Halforda w "A touch of evil" (w sumie nie tylko, ale ta piosenka w szczególności wbiła mi się w głowę i nie chce wyjść  :P ), bo to co on tam z głosem wyrabia to aż miło słuchać  ^_^



#12 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 24 września 2013 - 07:37

a wersja z Ripperem Owensem tej piosenki też Ci sie podoba? była na koncertówce Meltdown '98.


Dodany obrazek

#13 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 24 września 2013 - 03:09

Jeśli Ci chodzi o "A touch of evil" to bardziej wolę wersję z Halfordem  :) Czemu? Ripper Owens ma dość ciekawy, mocny głos, ale momentami brzmi dla mnie zbyt siłowo (w sumie Lemmy też śpiewa jakby siłowo, ale u niego mi to nie przeszkadza bo on akurat ma taką barwę i to inaczej brzmi), jakby się męczył, ale jak to mówią: co kto lubi  ;) U Halforda zawsze mi się podobała jego lekkość śpiewania, te jego przejścia, itd. , coś niesamowitego  ^_^



#14 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 24 września 2013 - 05:43

Pamiętam niesamowitą Metalmanię z 1998 r. - XIII edycja, z Hammerfall, Therion, The Gathering i Judas Priest jako headlinerem. "Ripper" Owens spisał się wówczas znakomicie.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#15 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 25 września 2013 - 07:05

Ja zacząłem Judasów od Rippera i sentyment mi pozostał :)


Dodany obrazek

#16 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 25 września 2013 - 09:11

A widzisz, ja jak ich pierwszy raz usłyszałam to śpiewał z nimi Halford, więc przyzwyczajenie robi swoje jednak  ;)



#17 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 25 września 2013 - 09:57

No ale jednak moj ulubiony album studyjny jest z Halfordem :)


Dodany obrazek

#18 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 25 września 2013 - 02:46

Haha, czyli jednak  ;) A który to album?  :D



#19 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 26 września 2013 - 06:43

post pierwszy:
 

(...)

 

Mój ulubiony album to British Steel z 1980 roku. (...)


bardzo lubię też Screaming For Vengance i Painkiller.


Dodany obrazek

#20 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 26 września 2013 - 12:31

Ano tak, tak to jest właśnie jak się człowiek do początku nie cofnie, sorki  :D Ja najbardziej lubię właśnie "Painkiller", a potem też by były "British steel" i "Screaming for vengeance"  :) Zawsze ciężko mi było wytypować ich ulubione piosenki czy albumy, ale ostatnio jak ich słuchałam to samo mi to jakoś wyszło, które albumy czy piosenki męczę najbardziej haha







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: judas priest, heavy metal, british, halford

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników