Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Rammstein

rammstein

27 odpowiedzi na ten temat

#1 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 10 czerwca 2013 - 04:32

Tyle to forum już działa, a nikt się nie pofatygował, aby założyć ten temat. Może to i lepiej :D

Dla większości z was nie trzeba przedstawiać tego zespołu, ale dla tych młodszych i nieobeznanych bardzo proszę.

 

Otóż Rammstein(skrót R+) jest to niemiecki zespół z Berlina grający tanz metal czy industrial metal. Teksty mają dosyć kontrowersyjne; śpiewają o seksie, alkoholu, narkotykach, homoseksualiźmie, no po prostu o wszystkim. Wydali sześć albumów studyjnych.

 

Jak ktoś chce więcej informacji to odsyłam do wikipedii. A teraz zapraszam do rozkoszowania się muzyką :D  

 

Du Hast: 

 

Rosenrot: 

 

Amerika: http://www.youtube.com/watch?v=_KODS8WHbIU

 

Sonne: http://www.youtube.com/watch?v=kIBeYoP9Wi0

 

P.S. Śpiewają po niemiecku ;)



#2 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 10 czerwca 2013 - 04:38

Pamiętam jeszcze z młodości ;-) A tak serio to na Impact dali świetne show

Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#3 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 10 czerwca 2013 - 06:37

R+ nauczył mnie więcej niemieckiego niż 9 lat szkoły. Tekst genialne. Coca cola, sometimes war :D



#4 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 10 czerwca 2013 - 07:15

Rammstein jest doskonałym przykładem, że piękno tkwi w prostocie. ich kawałki ciężko nazwać przekombinowanymi..  ;) 

jest w nich potężna dawka brutalnego brzmienia.

teksty genialne, doskonale dopasowane do ciężkiej i surowej muzy, jaką grają.

 

uwielbiam.

i choć od dłuższego czasu mam od nich przerwę, kiedyś potrafiłam miesiącami męczyć niemal całą dyskografię.

ciężko polecić pojedyncze kawałki, bo praktycznie w dyskografii nie da się znaleźć żadnych kiepskich.

 

wśród ulubionych mogę jednak wymienić

Morgenstern [za muzykę, za tekst, wszystko],

Te Quiero Puta, Sehnusht, Mutter, Sonne, Amerika, Zerstören, Feuer Frei, Adios, Bück Dich, Asche zu Asche.


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#5 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 10 czerwca 2013 - 07:38

Genialny zespół, od którego zaczęła się moja przygoda z metalem. Miałam chyba siedem lat gdy pierwszy raz usłyszałam Amerike z głośników brata i po prostu zakochałam się w tym utworze :wub:   Teraz jest to jedyny sposób na "uczenie się" niemieckiego jaki lubię. Ulubionych utworów nie posiadam, no w sumie można zaliczyć Amerikę, bo była pierwsza  :P



#6 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 10 czerwca 2013 - 08:30

Mnie do Rammsteina przekonała moja najstarsza siostra, która jest ich fanką.

 

Moim pierwszym usłyszanym utworem była Amerika, a mój ulubiony kawałek... Hmm, Mutter, Sonne, Du riecht so gut (przepraszam za błędy w pisowni), Ich will i Ohne Dich.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#7 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 10 czerwca 2013 - 09:25

Bardzo lubię, zwłaszcza pierwsze płyty.



#8 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 10 czerwca 2013 - 09:44

Świetny zespół, potrafią miło przykopać w uszy, ale też mają sporo kawałków, które określiłabym tajemniczymi, mającymi w sobie taką fajną, dziwną atmosferę, taki "niespokojny spokój" :) Till ma niesamowity głos, który brzmiałby "metalowo" nawet bez instrumentów hehe Ja zaczęłam ich słuchać odkąd usłyszałam "Sonne" i do dziś jest to jeden z zespołów jakie słucham najczęściej :D



#9 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 11 czerwca 2013 - 03:35

Kumpel chyba w 5 klasie podstawówki puścił mi Amerikę, Du hast i Rosenrot. I od tego zaczęła się moja przygoda z Rammsteinem. W gimnazjum na trochę zapomniałem o tym, pojawił się Sabaton, ale znowu kolega przypomniał mi co to jest metal i już zostało do teraz.



#10 metalizer.90

metalizer.90
  • Użytkownik
  • 982 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 11 czerwca 2013 - 05:24

Tomku, a co Sabaton to jakis gorszy metal?



#11 yhcic

yhcic
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Skąd:Bytom

Napisany 11 czerwca 2013 - 06:27

Rammstein to chyba mój ulubiony zespół z gatunku ciężkich brzmień ;) Pierwszy raz usłyszałem go na lekcji niemieckiego w szkole, gdy nauczycielka puściła nam "Sonne", a my mieliśmy uzupełnić tekst do tej piosenki :D 

Od tego momentu Rammstein pozostaje do dziś (z Sabatonem) moim ulubionym zespołem. Super połączenie metalu z elementami muzyki elektronicznej. Lubię ich za piosenki no i oczywiście za meeeeega "wybuchowe" koncerty ;)



#12 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 11 czerwca 2013 - 09:00

Jacy wy młodzi jesteście :) Ja R+ pamiętam jeszcze jak na MTV grali muzykę ;)


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#13 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 12 czerwca 2013 - 09:43

Ja to ich z kolei pamiętam jak byli na liście 30 Ton na TVP2, Figurski to chyba wtedy prowadził :D



#14 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 12 czerwca 2013 - 04:29

Rammstein to chyba mój ulubiony zespół z gatunku ciężkich brzmień ;) Pierwszy raz usłyszałem go na lekcji niemieckiego w szkole, gdy nauczycielka puściła nam "Sonne", a my mieliśmy uzupełnić tekst do tej piosenki :D 
Od tego momentu Rammstein pozostaje do dziś (z Sabatonem) moim ulubionym zespołem. Super połączenie metalu z elementami muzyki elektronicznej. Lubię ich za piosenki no i oczywiście za meeeeega "wybuchowe" koncerty ;)


Pożycz tą panią. :P

#15 Norbi

Norbi

    Tu mam wpisać tytuł użytkownika :D

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skąd:Nowy Targ

Napisany 12 czerwca 2013 - 05:09

Genialny zespół, od którego zaczęła się moja przygoda z metalem. Miałam chyba siedem lat gdy pierwszy raz usłyszałam Amerike z głośników brata i po prostu zakochałam się w tym utworze :wub:   Teraz jest to jedyny sposób na "uczenie się" niemieckiego jaki lubię. Ulubionych utworów nie posiadam, no w sumie można zaliczyć Amerikę, bo była pierwsza  :P

Ja tak samo tylko że ja usłyszałem od Taty :P i przygode z metalem zacząłem od Metallici :D moim ulub kawałkiem są :  Ohne Dich Links 2  3 4



#16 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 12 czerwca 2013 - 09:30

R+ nauczył mnie więcej niemieckiego niż 9 lat szkoły.

 

Mimo iż nie uczę się niemieckiego w szkole to też się poniekąd uczę przez słuchanie R+ (np. liczę po niemiecku do 9 :D)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#17 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 13 czerwca 2013 - 03:59

W życiu niemiecki nie przyda się tak jak w słuchaniu R+ :D



#18 yhcic

yhcic
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Skąd:Bytom

Napisany 13 czerwca 2013 - 04:13

Pożycz tą panią. :P

 

Chętnie bym pożyczył, ale jak to się mówi: "to było dawno i nieprawda" :P



#19 kokoszek

kokoszek

    Batalionowy medyk

  • Użytkownik
  • 292 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 08 sierpnia 2013 - 11:13

Ja Rammsteina pierwszy raz usłyszałem chyba z 6 lat temu, jak kumpel mi Mutter puścił. I od tamtego czasu to jeden z moich ulubionych zespołów metalowych ;) Z ulubionych kawałków mogę wymienić Sonne, Mein Teil, Wollt ihr das Bett in die Flammen sehen, Bück dich, Rammlied i Ich tut Dir weh ;)

#20 Soar

Soar
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skąd:Marki k.Warszawy

Napisany 23 lutego 2014 - 11:50

Ja osobiście nigdy nie słuchałem więcej niż 1 utworu Rammstein. Kiedyś znajomy puścił mi utwór, gdzie wokalista śpiewał przez bite 5 minut: "Rammstein, Ram Ramstein..." i tak przez bite 5 min. Od tamtej pory omijałem ten zespół szerokim łukiem, ale kto wie co będzie teraz?







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: rammstein

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników