Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Within Temptation

within temptation zespoły metal symfoniczny

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 08 czerwca 2013 - 08:45

No to może kilka słów o tym zespole :). Z góry przepraszam za referat :D

 

Within Temptation to holenderski zespół grający gotycki (dawniej) i symfoniczny (teraz) metal. Istnieje od ok. 15 lat.

Wokalistką jest Sharon del Adel.

 

Albumy studyjne w kolejności powstania:

1. "Enter"

2. "Mother Earth"

3. "The Silence Force"

4. "The Heart Of Everything"

5. "The Unforgiving"

 

Z tego, co wiem, szykują następny album, dlatego w tym roku pojawili się w Polsce tylko na Czyżynaliach i w tym roku już nie przyjadą.

 

Jak już wspomniałam, grali na Czyżynaliach, głównie utwory z albumu "The Unforgiving", ale grali również starsze kawałki (m.in. "Memories", "Mother Earth", "Angels", "Stand my ground", "Our solemn hour"). Jako iż mieli tylko 1,5 godziny (tak samo jak Sabaton), to wszystkich utworów z albumu nie zagrali, jednak i tak było super (no, nie licząc tego, że wokół mnie były głównie sztywniaki :D).

 

Ok, moja przygoda z WT rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. Na początku mój brat mi puszczał utwory i próbował mnie namówić, bym się wsłuchała i zgadywała, które to są (w tym roku z Sabatonem też próbował xD), potem sama zaczęłam słuchać, jak mi znajoma zaczęła śpiewać "Angels" i w ogóle gadać o tym zespole. Prawdę powiedziawszy, to był mój pierwszy zespół metalowy, którego zaczęłam słuchać. I śpiewać, a raczej próbować śpiewać :D

 

Ulubiony utwór? Trudno powiedzieć. Na pewno cały album "The Unforgiving", oprócz tego lubię "Somewhere", "Frozen", "Forgiven", "Angels", "Our solemn hour", "The Cross" i "Running up that hill". A resztę lubię.

 

A co Wy myślicie na temat Within Temptation?


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#2 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 08 czerwca 2013 - 09:56

szczerze to fajnie grają, ale w ogóle mnie to nie jara. Takie zdanie mam o nich o behemoth, anthrax i kilku innych zespołach



#3 Kaaren Ravn

Kaaren Ravn
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisany 08 czerwca 2013 - 10:25

Połączenie wokalu Sharon (który może najmocniejszy nie jest, ale delikatniejsze też słyszałam) i pierdyknięcia jej kolegów z zespołu brzmi ciekawie jak dla mnie :) Osobiście ich lubię, od czasu do czasu słucham wracając do ich starszych czy też nowszych albumów, ale żebym codziennie słuchała czy nie mogła wytrzymać jednego dnia bez ich muzyki to nie ;) Ale porównując ich z Lacuna Coil to wolę Within Temptation bo mimo wszystko brzmią lepiej i mają w gitkach większą moc niż ekipa Cristiny Scabbi.



#4 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 09 czerwca 2013 - 12:36

Słyszałem ich raz i nie mam zamiaru robić tego ponownie

Dodany obrazek


#5 paulal098

paulal098
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skąd:Polska, Hrubieszów

Napisany 09 czerwca 2013 - 08:31

Nie podoba mi się ten zespół, nie to że nie umieją grać, ale na mnie nie działają w żaden sposób.



#6 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 09 czerwca 2013 - 08:34

Jak dla mnie są tacy sobie, można posłuchać ale szału nie ma.


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#7 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 09 czerwca 2013 - 09:17

Jeden z moich ulubionych zespołów :) z płyt, najbardziej lubię Enter i Unforgiving, niby zupełnie inne a jednak obie mi bardzo podchodzą. Widziałem ich dotąd 3 razy... w Krakowie, Jarocinie i ponownie Krakowie :) Z niecierpliwoścą czekam na nową płytę. Moja "mała" kolekcja:
w15wu8.jpg


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."


#8 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 09 czerwca 2013 - 09:25

@Lando, zazdroszczę Ci tej kolekcji :) (biorąc pod uwagę, że żadnego zespołu płyt nie mam :D)

 

Zapomniałam dodać, że fajnie się śpiewa/wyje ich piosenki (trudne są, to fakt, skala wysoka, to fakt, dlatego moje próby zaliczam do wycia :P).


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#9 metalizer.90

metalizer.90
  • Użytkownik
  • 982 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 09 czerwca 2013 - 09:32

Z takimi fotkami zapraszam do tematu "Kolekcje muzyczne" :)



#10 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 09 czerwca 2013 - 10:02

Z takimi fotkami zapraszam do tematu "Kolekcje muzyczne" :)

Wrzucę do "kolekcji..." jak dokupię brakujące mi Mother Earth DVD :D


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."


#11 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 09 czerwca 2013 - 10:05

A ja tam ich lubię, pierwsze piosenki puściała mi koleżnka w gimnazjum (Mother earth), ale jakoś wtedy nie bardzo przypadło mi to do gustu bo Sharon za bardzo "piała" jak dla mnie (przepraszam), potem na studiach spotkałam inną laskę która się nimi jarała (a siedzę z nią w ławce) po koncercie w Warszawie no i zaczęłam sobie przypominać i mi się nawet sposobało

A ulubiona piosnka: cięzko, chyba prawie całe The Unforgiving, Our Solemn Hour, The Cross



#12 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 10 czerwca 2013 - 09:37

Z takimi fotkami zapraszam do tematu "Kolekcje muzyczne" :)

 

A takie posty zostaw moderatorowi.



#13 keikan

keikan
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Skąd:Krak-Off

Napisany 10 czerwca 2013 - 01:03

A ja ten zespół uwielbiam. Byłem na koncercie na Wiśle w Krakowie i na Czyżynaliach..

Pierwszy raz "zaraził" mnie nim kolega jak byłem na szkole (pół roku 500 km od domu) puszczając mi "Mother Earth"..

Serio - ta piosenka ma w sobie coś takiego, że koiło we mnie ból rozstania z rodziną..

I tak już zostało. Treaz jak jedziemy autem - dzieciaki mi to śpewają :)

 

a ogólnie lubię zespoły, gdzie wokalistką jest kobieta (wyjątek - Sabaton :)

Ostatnio odkryłem "Lacuna Coil", ale nie będę mieszał wątków.



#14 Kovalsky

Kovalsky
  • Pancerni
  • 115 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisany 10 czerwca 2013 - 02:10

Świetny zespół, bardzo lubię.


¯\_(ツ)_/¯

#15 Olka1909

Olka1909
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skąd:Rybnik

Napisany 11 sierpnia 2013 - 11:28

Genialny zespół, ale muszę przyznać że jakoś bardziej leżą mi ich starze utwory.



#16 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 21 sierpnia 2013 - 04:12

Stare utwory są genialne, ale nowe też nie są złe :).


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#17 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 26 września 2013 - 05:09

Nowy singiel i teledysk - jak dla mnie rewelacja :) Świetne wideo i genialna piosenka :)


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."


#18 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 26 września 2013 - 05:43

Aaaa...uwielbiam :D



#19 eMcia

eMcia
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisany 26 września 2013 - 07:10

oooo jest miazga! :)  play again, play again, play again, play again, play again, play again, play again! :D


kiedyś dorwę tego Gamonia co tak wkręca te czupaczupsy w ten pokręcony papierek ...

#20 Kovalsky

Kovalsky
  • Pancerni
  • 115 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisany 26 września 2013 - 08:20

Dzięki Lando. Moc totalna...


¯\_(ツ)_/¯





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: within temptation, zespoły, metal symfoniczny

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników