Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Sabaton Open Air - poradnik


65 odpowiedzi na ten temat

#21 Tzeentch

Tzeentch

    Maciek

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Skąd:Szczecin / Sollefteå (Szwecja)

Napisany 26 czerwca 2013 - 01:27

3 praktyczne porady dla kierowcow:

 

1. Na promie nie balowac za ostro. Kilka piw na noc jest OK, ale rano trzeba byc trzezwym i bez promili. Szwedzi wiedza, ze Polacy za kolnierz nie wylewaja i zdaza im sie ustawic kontrole trzezwosci na wyjezdzie z promu. Utrata prawka i nawet powazniejsze nieprzyjemnosci... "Niekierowcy" moga pic ile chca :)

 

2. Szwedzkie mandaty sa dla Polakow cholernie drogie - nawet niewielkie przekroczenie moze skutkowac kara po ok 500zl. Na szczescie radary stacjonarne sa dobrze oznaczone, a "suszarek" stoi niewiele. I nie przekraczac predkosci o wiecej niz 30 ponad znaki - wtedy automatycznie ODBIERAJA PRAWKO (przynajmniej szwedzkie, jak z polskim to przyznam, ze nie wiem, ale po co ryzykowac).

 

3. Warto wziasc GPS. Niby wszystko ladnie oznaczone, ale w samym Sztokholmie jest jeden zjazd oznaczony bardzo kiepsko i latwo sie zgubic.

 

A propos zakupow - warto obkupic sie na promie. Zazwyczaj sa dobre promocje, a jak juz wyzej napisane alkohol w Szwecji drogi - pol litra kosztuje ok 90-100zl. Za to np. woda jest zazwyczaj na tyle dobrej jakosci, ze sie ja pije z kranu... co kto lubi :D



#22 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 390 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 26 czerwca 2013 - 07:19

Jeszcze kolejne pytanie (pewnie będzie ich jeszcze sporo) jak jest na miejscu z czymś takim jak gorąca woda - do herbaty, kawy itp. Czy wolno nam zabrać urządzenia do gotowania wody czy można tam ją jakoś zdobyć.

 

I kolejne co mi do głowy przyszło - jak tam jest z dostępem do elektryczności choćby pod kątem możliwości naładowania telefonu (mój niestety nie wytrzyma ponad 7 dni bez prądu) :)

 

I jeszcze jedno - jako wolontariusze będziemy mieli możliwość wyskoczyć na trochę do miasta...

 

- Co do piciu: przez cały dzień czynny jest namiot z cateringiem, w którym jemy i szukamy cienia. Stoi tam taki ogromny dozownik z gorącą kawą, czyli ulubionym napojem Szwedów, pić można ile się chce. Jest też oczywiście woda i najpewniej dostaniemy własne bidony, które wodą trzeba napełniać i pić w trakcie pracy. Co do gorącej wody w namiocie cateringowym, nie mam pewności: pewnie cateringowcy będą mieli jakiś czajnik, no ale nie w nocy. Za to na polu campingowym będzie w tym roku oddzielny bar, więc zakładam że będzie można kupić coś gorącego tuż obok swojego namiotu. A ja będę miała czajnik, jeśli tylko pojemność samochodu Dorotki pozwoli nam go wziąć.

 

- Co do elektryczności: gniazdka są w toaletach, prysznicach, biurze akredytacji. Nie miałam problemu z naładowaniem telefonu, tylko trzeba było trochę pospacerować.

 

- Co do wyskakiwania: bardzo bym chciała. Nie samą pracą człowiek żyje - fajnie by było zobaczyć coś poza skocznią. Jeśli będziemy pracować szybko i sprawnie, będziemy mieć też czas dla siebie. No i już tylko od nas samych zależy co chcemy robić wieczorem, po skończonej pracy. :)



#23 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 27 czerwca 2013 - 09:17

Dzięki Maju za info :) Nie ma to jak osoby kompetentne :)


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#24 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 27 czerwca 2013 - 09:43

Pamietajcie o strojach kąpielowych, są jeziora w okolicy :)


Dodany obrazek

#25 Kovalsky

Kovalsky
  • Pancerni
  • 115 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisany 27 czerwca 2013 - 08:49

I nie przekraczac predkosci o wiecej niz 30 ponad znaki - wtedy automatycznie ODBIERAJA PRAWKO (przynajmniej szwedzkie, jak z polskim to przyznam, ze nie wiem, ale po co ryzykowac).

 



Tylko szwedzkie mogą odebrać. Odebrać prawo jazdy może tylko organ/przedstawiciel/sąd kraju który go wystawił, w UE maja to zmieniac za jakiś czas ale na razie nie zrobili tego więc... Mimo to mandatu ewentualnego współczuje.

Informacje odnośnie niemożności odebrania polskiego prawa jazdy w innym kraju mam od dr hab. prof. nadzw. super uber mega gościa z UWr Adasia S. więc info pewne


¯\_(ツ)_/¯

#26 Narrin

Narrin
  • Użytkownik
  • 390 postów
  • Skąd:Kabaty

Napisany 30 czerwca 2013 - 07:48

Część z nas leci przez Karlskronę, wrzucam ciekawy artykulik gdybyście chcieli pozwiedzać po drodze :)

 

http://www.szwecjadz...nny-na-wyspach/



#27 Tzeentch

Tzeentch

    Maciek

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Skąd:Szczecin / Sollefteå (Szwecja)

Napisany 10 lipca 2013 - 06:36

A propos alkoholu w szwedowie. Warto przeczytać, żeby zrozumieć...

 

http://www.szwecjadz...-systembolaget/



#28 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 22 lipca 2013 - 12:30

Dodaliśmy do pierwszego posta słowniczek pojęć dla wolontariuszy :)


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#29 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 22 lipca 2013 - 01:02

ekstra :)


Dodany obrazek

#30 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 31 lipca 2013 - 03:07

Pisałam, żeby się nie nastawiać na spotkanie z Sabatonem, ale jeśli tylko nie będziemy mieć jakiejś durnej roboty w tym czasie, to w piątek o 15:00 jest sabatonowe Signing Session. Jest więc duża szansa na zobaczenie się z naszymi Szwedami ;)


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#31 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 31 lipca 2013 - 09:36

super! ale płyty do podpisania podstawię im nastepnym razem, bo sie do samochodu nie zmieszczą :P


Dodany obrazek

#32 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 sierpnia 2013 - 07:55

A mam takie pytanie, jak wygląda wypłacanie pieniędzy ze szwedzkich bankomatów? Chodzi mi tu głównie o to, czy wszystkie polskie karty są przyjmowane i jaka jest prowizja? 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#33 Tzeentch

Tzeentch

    Maciek

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Skąd:Szczecin / Sollefteå (Szwecja)

Napisany 05 sierpnia 2013 - 06:18



Tylko szwedzkie mogą odebrać. Odebrać prawo jazdy może tylko organ/przedstawiciel/sąd kraju który go wystawił, w UE maja to zmieniac za jakiś czas ale na razie nie zrobili tego więc... Mimo to mandatu ewentualnego współczuje.

Informacje odnośnie niemożności odebrania polskiego prawa jazdy w innym kraju mam od dr hab. prof. nadzw. super uber mega gościa z UWr Adasia S. więc info pewne

 

Podowiadywałem się i sprawa wyglada tak, że odebrać na stałe faktycznie nie mogą, ale mogą zatrzymać i odesłać je do Polski...

 

A mam takie pytanie, jak wygląda wypłacanie pieniędzy ze szwedzkich bankomatów? Chodzi mi tu głównie o to, czy wszystkie polskie karty są przyjmowane i jaka jest prowizja? 

 

Akceptują Visa (twierdzą, że Electron też) Mastercard i kilka innych mniej znanych formatów. Na infolinii podają również, że nie pobierają żadnych własnych opłat z zagranicznych kart, więc koszt wypłaty zależy wyłącznie od twojego banku.



#34 krysto26

krysto26
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skąd:Piaseczno

Napisany 05 sierpnia 2013 - 10:37

O rany Boskie , a gdzie mi namiot wejdzie jak Krystowóz zapakuje  50 l woodzitsu , 550 l piwska i o winie nie wspomnę :D 



#35 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 07 sierpnia 2013 - 02:28

a po co Ci namiot, w samochodzie spać możesz :P



#36 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 07 sierpnia 2013 - 04:25

Ja tam nie chcę nic mówić, ale pogoda zapowiada się nieciekawa :/


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#37 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 07 sierpnia 2013 - 06:32

Cezar nie strasz.


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#38 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 07 sierpnia 2013 - 07:37

tak, na 15 i 16 ma padać póki co 



#39 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 08 sierpnia 2013 - 06:50

ehm... zacznijcie wierzyć że nie będzie, a ja postaram się to ze swojej strony ogarnąć ;)


Dodany obrazek

#40 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 08 sierpnia 2013 - 07:17

Ja tam widziałam, że ma być słonecznie 18-21 C i tego się trzymajmy.


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 





0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników