Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Rekonstrukcja w PPB

rekonstrukcja dragoni xvii wiek historia husaria

199 odpowiedzi na ten temat

#41 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 29 maja 2013 - 06:53

Alu, ile takie cacko kosztuje? Ja za Enfielda pozbawionego cech bojowych musiałbym dać 3 tysiące + prawie stówa za rejestrację na Policji... 

Założę się że Ty za podobną cenę masz ładnie pukającego czarnoprochowca :D

Ja mam akurtat hindusa, w czasach dolara za 2,90 kosztował mnie równo 1k. Ale to ogólnie rzecz biorąc tanteda, jakbym chciał kupic coś takiego firmy pedersoli to też musiałbym dać 1k ale euro.

 

http://www.trackofthewolf.com/ - bardzo udany sklep



#42 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 29 maja 2013 - 07:03

Szlag... 

W sumie nikt nie mówił, że rekonstrukcja to tania impreza :lol:


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#43 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 29 maja 2013 - 07:34

Rekonstrukcja to cholernie droga impreza, dlatego mimo szczerych chęci się w to nie bawię, wolałem kupić mieszkanie :P


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#44 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 29 maja 2013 - 10:49

Szlag... 

W sumie nikt nie mówił, że rekonstrukcja to tania impreza :lol:

 

Coś w tym jest, jakby nie reko to już dawno miałbym własne 4 kółka ;p

 

Ale spotkanych ludzi, wspomnień i wrażeń nikt mi nie odbierze, a naprawdę jest co wspominać. Piękna sprawa.



#45 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 10:50

W naszej grupie przetestowalismy temat uzyskania zgody na egzemplarze kolekcjonerskie broni palnej , która pozwala na trzymanie w domu broni palnej nie pozbawionej cech użytkowych. Jeden z kolegów przeszedł tę droge przez mękę i zadał egzamin na policji. Wydał na całą administracyjną procedurę kilka tysięcy złotych ale teraz ma promesę na 10 sztuk broni kolekcjonerskiej ... no i jest już szczęśliwym posiadaczem dwóch w pełni sprawnych Lee Enfieldów: jeden to No.4 Mk.I oraz drugi to No.1 Mk.III ... już go kurka za to nie lubię :P

Cały numer polega na tym, że moze mieć w pełni sprawną broń, ale nie może do niej posiadać ostrej amunicji.

Obecnie w sklepie myśliwskim w Berlinie można takiego sprawnego Lee Enfielda No. 4 Mk.I zakupić całkiem legalnie za jakieś 150 ojro.

Ja na razie bazuję na modelu 1:1 pistoletu maszynowego Sten mk.V oraz na replikach hiszpańskiej firmy "Denix" - tańsze to rozwiązanie i bezpieczne :)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#46 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 29 maja 2013 - 11:06

I z tego co sie orientuje powinien posiadać również szafę pancerną na swoją kolekcję.

 

Dlatego pod wzgledem broni mamy dużo lepsza systuacje - jako, że są to repliki (co prawda w pełni funkcjonalne i nadające sie do strzelania ostrą amunicją, ale repliki) broni rozdzielnego ładowania sprzed 1850 roku, nie musimy mieć na to żadnych zezwoleń.



#47 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 30 maja 2013 - 12:12

I z tego co sie orientuje powinien posiadać również szafę pancerną na swoją kolekcję.

 

Dlatego pod wzgledem broni mamy dużo lepsza systuacje - jako, że są to repliki (co prawda w pełni funkcjonalne i nadające sie do strzelania ostrą amunicją, ale repliki) broni rozdzielnego ładowania sprzed 1850 roku, nie musimy mieć na to żadnych zezwoleń.

 

 i to mnie właśnie w polskim prawie rozwala...te wszystkie absurdy i nielogiczności.. bowiem jaka jest różnica w strzelaniu ostrą amunicją z broni z lat 30-tych XXw, a z broni sprzed 1850 - skoro obie miotają pociski na odległość?

 

Mnie nie trzeba w sumie broni długiej strzelającej.... na każdej rekonstrukcji i tak broń dostarczana jest przez profesjonalne firmy prywatne, które i tak oferują obecnie pełną gamę broni używanych przez wszystkie strony konfliktu. Dlatego jak trzeba to mam do dyspozycji strzelającego Lee Enfielda lub STENa, a ostatnio nawet BRENy się pojawiły (lub w zastępstwie strzelające czeskie Zbrojovki). Obecnie dla rekonstrukcji i tak dobre czasy przyszły...


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#48 Ki Adi

Ki Adi
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skąd:Wrocław/Londyn

Napisany 30 maja 2013 - 10:45

dla mnie tam większym absurdem jest, że można chodzić z ostrym półtorakiem po ulicy, a  z pałą baseballową już nie :P


Szwedzkie zuchy wyszły na piach
Kute w Walhalli młotem Thora po łbach
Wprost z Asgardu ich drakkar mknie
Nie wróci bo topi się!

- Swedish Pagans, tłumaczenie Błażeja.


#49 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 04 czerwca 2013 - 02:07

potyczka w wodzie

 

13230895.jpg


Dodany obrazek

#50 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 04 czerwca 2013 - 06:09

@Velox, jaki zaciesz :).

 

Ja bym chciała brać udział w rekonstrukcjach, ale brak 1. kasy, 2. kasy, 3. czasu, więc na razie sobie popatrzę :D


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#51 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 04 czerwca 2013 - 07:03

Cudne zdjęcie Brat *.*


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#52 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 04 czerwca 2013 - 08:22

Jeśli jesteśmy w temacie wody: 
388766_191308514290455_347905910_n.jpg


379019_191308524290454_2129352095_n.jpg
Tu kolega z lewej się o coś potknął...

379002_191308537623786_2012077121_n.jpg
...zahaczając o tego po prawej nogą.  :lol: 

149916_1664333775618_5503524_n.jpg
Potem i ja ruszyłem ich śladem - na szczęście bez żadnej wywrotki. Chociaż było blisko  :P


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#53 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 04 czerwca 2013 - 10:59

Dobrze , że upadajc sobie krzywdy nie zrobił tym "gwoździem" co go sobie do STENisława przypiął :lol:

 

tutaj takie filmiki z naszych zabaw ;)

od 2 minuty i 20 sekundy

 

około 2 minuty 10 sekundy nasza diorama pt: "Tobruk 1941"

 

https://www.youtube.com/watch?v=O-DJLgL01fw

 

http://www.youtube.com/watch?v=OoY-hdP3xl8&feature=related


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#54 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 05 czerwca 2013 - 07:31

To mialo byc "pokazowe pokonanie plytkiej przeszkody wodnej" w wykonaniu Tadka i Przemka :D
Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#55 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 05 czerwca 2013 - 09:25

To mialo byc "pokazowe pokonanie plytkiej przeszkody wodnej" w wykonaniu Tadka i Przemka :D

 

wiem.. słyszałem już legendy na ten temat :D ... ja w tym czasie byłem w Oosterbeek w Holandii na ABWO


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#56 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 06 czerwca 2013 - 12:30

Taka sobie myśl :P

 

7007_533436016719110_175746302_n.jpg


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#57 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 06 czerwca 2013 - 06:42

u nas też to lata ale w wersji XVII i XIV wiecznej ;)


Dodany obrazek

#58 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 06 czerwca 2013 - 09:53

Rekonstruktor zawsze zrozumie drugiego rekonstruktora :)

 

A tak apropo's walk w wodzie....  w najbliższy weekend też będziemy musieli zamoczyć cztery litery w wodzie po pachy.... w ramch rekonstrukcji "Normandia'44" przewidziane jest forsowanie kanału o szerokości około 15 brodząc po dnie podczas strzału artleryjskiego (będa malownicze wybuchy ładunków w wodzie) w pełnym szpeju :( czyli .... w grubym wełnianym battle dressie + Denison Smock + kompletny webbing (czyli będziemy musieli wejść do wody tak jak stoimy na zdjęciu powyżej) .... a potem oczywiście kilkadziesiąt minut walki o most w mokrych ciuchach... oj będzie hardcore :D

Nadmienię, ze na tej rekonstrukcji spotkamy się w 90% w towarzystwie uwieczonionym na zdjęciu powyżej.


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#59 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 07 czerwca 2013 - 07:35

Żałuję, że mam w sobotę zaliczenia bo jechałbym i się pomoczył chętnie :( 

Najgorsze w mokrym webbingu jest to, że sztywnieje jak cholera i przez to jest jeszcze bardziej niewygodny niż zazwyczaj. :D


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#60 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 07 czerwca 2013 - 08:09



Najgorsze w mokrym webbingu jest to, że sztywnieje jak cholera i przez to jest jeszcze bardziej niewygodny niż zazwyczaj. :D

 

Zawyczaj webbing jest bardzo wygodny... trzeba go tylko dobrze spasować raz na jutro i tak nosić :)

Dobrą metodą jest chodzenie w webbingu w domu żeby się dobrze ułożył. ;)

Jak się już ułoży to człowiek nie zauważą, że go na sobie ma :D


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników