Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Rekonstrukcja w PPB

rekonstrukcja dragoni xvii wiek historia husaria

199 odpowiedzi na ten temat

#21 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 28 maja 2013 - 02:18

dzięki siostra :)

dlaczego od razu ochrzani? ;)

w gwarze czekan sie nazywa "siekierecka husarska" wiec Metalizer nie był daleko od prawdy.

 

otków mam dużo z tego wyjazdu, ale ta mi się zdecydowanie najbardziej podoba.

 

 

zapraszam wszystkich do Kutna, tam bedzie mozna to zobaczyc na zywo, termin imprezy:

 

Kutno - Odyseja historyczna. 18-21 .07. 2013


Dodany obrazek

#22 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 28 maja 2013 - 03:46

Desantownik, dobrze mi się wydaje że nie ogarniasz reko? :)
 
po pierwsze my zawsze walczymy na broń nieostrzoną, po drugie historycznie szabla byla ostra od połowy, bo dolna czesc (bliżej rękojeści) słuzyła do obrony a górna do ataków  i była ostra z obu stron.
 
ten chwyt był bezpieczny, po to noszę rękawiczki :)

 
Ależ oczywiście, że ograniam reko.... i to całkiem nieźle ... w końcu zajmuję się rekonstrukcją historyczną od paru lat ;)
Pytanie zadane było żartobliwie i ani przez chwilę nie sądziłem, że narażasz własne palce na utratę w tej walce :P
Ale dzięki za info o szabli... tego akurat gdzie była ostra, a gdzie nie nie wiedziałem :ph34r:
Ja ... na przykład ... czasami muszę wyjśc na pole z bagnetem na karabinie :P
 480453_453896691311677_964444383_n.jpg

ten na fotce jest akurat najprawdziszy z prawdziwych ;)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#23 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 28 maja 2013 - 08:33

Desantownik, fotka świetna, masz takich więcej?


Dodany obrazek

#24 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 28 maja 2013 - 09:53

257826_2050254063384_1521611_o.jpg

Zawsze miałem słabość do pięknych kształtów (myślę, że Desantownik się  zgodzi :D) Nawet nie wyobrażacie sobie jaką miałem minę kiedy dowiedziałem się, że na inscenizacji będą dostępne te karabiny - mało też z portek nie wyskoczyłem :D Już od wielu lat planuję kupno tego cudeńka ale niestety... cena jest (póki co) jak dla mnie zbyt wysoka. Ale miłość jest cierpliwa :lol: A teraz byle do pierwszej wypłaty i na strzelnicę marsz. :D


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#25 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 12:36

Desantownik, fotka świetna, masz takich więcej?

 

a na przykład fotka z serii: "Armia brytyjska oferowała swym rekrutom 99% nudy i 1% przerażenia" :D

oczekiwanie na niemiecką inwazję - Kreta, rejon lotniska Maleme,maj 1941

319240_273517759349572_820134639_n.jpg

 

lub .... przerwa na kawę podczas ćwiczeń terenowych 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, Szkocja 1944

556769_369190629782284_1081730504_n.jpg

 

 

Po więcej fotek zapraszam na mój profil na facebooku .... szukaj pod: Michał Jeziorski ;) ...

Fotka z poprzedniego mojego postu przedstawia sylwetkę strzelca z 1 Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich (1SBSK) z okresu walk pod Tobrukiem w Afryce Północnej i została machnięta rok temu na zlocie Strefa Militarna w Gostyniu.

http://www.strefamil...leria-2012.html

Z powyższego linku polecam film "Tobruk 1941" przedstawiający naszą potyczkę z włoskimi Bersaglieri :)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#26 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 12:43



Zawsze miałem słabość do pięknych kształtów (myślę, że Desantownik się  zgodzi :D) Nawet nie wyobrażacie sobie jaką miałem minę kiedy dowiedziałem się, że na inscenizacji będą dostępne te karabiny - mało też z portek nie wyskoczyłem :D Już od wielu lat planuję kupno tego cudeńka ale niestety... cena jest (póki co) jak dla mnie zbyt wysoka. Ale miłość jest cierpliwa :lol: A teraz byle do pierwszej wypłaty i na strzelnicę marsz. :D

 

Lee-Enfield No.4 Mk I - piękna broń i bardzo celna ..... trzymało się takie cacko w rękach nie raz... nie dwa... uwielbiam go i mam sentyment ze względu na formację , którą odtwarzam czyli 1SBS :rolleyes:

choć osobiście bardziej mnie kręci jego starszy brat Lee-Enfield No.1 mk.III ;) ... sam nie wiem czemu. Może dlatego, że w sumie - choć mniej celny - to jednak ładniejszy jest :wub:

800px-Short_Magazine_Lee-Enfield_Mk_1_%2

 

a tak apropos twojej fotki , Czarek - piękna pozycja strzelecka :)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#27 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 29 maja 2013 - 06:48

ekstra! a tamta rzeczywiscie wyglądała na brytyjskie wojsko walczące z Afrika Korps.

 

Odtwarzasz 2 WŚ i głównie wojska brytyjskie?


Dodany obrazek

#28 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 29 maja 2013 - 07:10

Panowie, przecież mamy temat o reko.



#29 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 07:39

ekstra! a tamta rzeczywiscie wyglądała na brytyjskie wojsko walczące z Afrika Korps.

 

Odtwarzasz 2 WŚ i głównie wojska brytyjskie?

 

Głównie odtwarzam Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie tj:

1Samodzielna Brygada Spadochronowa (w tym zarówno życie wewnątrz jednostki w Szkocji jak i udział 1SBS w operacji Market-Garden w Holandii we wrześniu 1944 roku)

1Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich (Tobruk 1941)

2 Korpus Polski we Włoszech (Głównie zdarza się Monte Cassino , ale odtwarzamy cały szlak bojowy jednostek 2-go korpusu)

dodatkowo zdarza się odtwarzać brytyjskie dywizje powietrzno-desantowe z 1944 i 1945 roku (6DPD oraz 1 DPD) bo to ten sam szpej co 1SBS tylko inne obszycia mundurów i inne berety.

Za tydzien jedziemy do Łabiszyna na Łabiszyńskie spotkania z Historią, gdzie w tym roku cała edycja spotkań będzie poświecona walkom w Normandii w 1944 roku. Bierzemy udział w dwóch rekonstrukcjach:

pierwsza to pierwsze godziny walk w okolicach Caen zaraz po zrzucie brytyjskiej 6Dywizjji Powietrzno-desantowej  - walaka opanowanie mostu gdzieś na wschód od Caen.

druga to walki w kotle pod Falaise gdzie będziemy odtwarzać kanadyjską piechotę.

Wiem , że mundury trochę mylą, ale to normalne bo PSZ na zachodzie wyposażane były w mundury, oporzadzenie i broń przez rząd brytyjski więc używały w 100% brytyjskiego szpeju :)

Dzięki temu jest to mocno zunifikowany szpej, bo pozwala na odtwarzanie praktycznie wszyskich sił zbrojnych Commonwealth'u (włącznie z australiskimi :D ) .

 

Poniżej nasza GRH w szpeju 1Samodzielnej Brygady Spadochronowej na ćwiczniach w Szkocji .... tfu... w Ptakach pod Mińskiem Mazowieckim ;)

 

484540_368335163201164_462671992_n.jpg

 

ptaki0320120003resize.jpg

 

ja w pełnym szpeju "full battle order" podoficera 1Samodzielnej Brygady Spadochronowej ... gdzieś w Szkocji 1944 rok :D


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#30 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 29 maja 2013 - 07:54

Podziwiam Was za te pasje :)


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#31 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 29 maja 2013 - 07:59

Poniżej nasza GRH w szpeju 1Samodzielnej Brygady Spadochronowej na ćwiczniach w Szkocji .... tfu... w Ptakach pod Mińskiem Mazowieckim ;)

Oj nie oszukuj, nie oszukuj. Widzę tam czterech chłopa od nas :lol:


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#32 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 29 maja 2013 - 07:59

Panowie, przecież mamy temat o reko.

 

to może da sie jakoś przenieść tę pogadankę o reko do odpowiedniego tematu??


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#33 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 08:22

Oj nie oszukuj, nie oszukuj. Widzę tam czterech chłopa od nas :lol:

 

bo to były połączone ćwiczenia :P  ... "Tobie Ojczyzno" było zaproszone, ale dzięki temu mieliśmy dwie kompletne drużyny do taktyki ;)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#34 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 29 maja 2013 - 08:51

Desantownik, za Twoim pozwoleniem, czy mógłby Alucard naszą rozmowę przenieść do tematu o Rekonstrukcji?


Dodany obrazek

#35 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 09:13

Desantownik, za Twoim pozwoleniem, czy mógłby Alucard naszą rozmowę przenieść do tematu o Rekonstrukcji?

 

Jasne, porzadek na forum musi być :)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#36 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 29 maja 2013 - 09:18

Jak wrócę do domu:p Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

#37 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 29 maja 2013 - 10:09

Jak wrócę do domu:p Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

okidoki :)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#38 Alucard

Alucard
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 29 maja 2013 - 04:40

Działa :ph34r:

 

 

Ja mam ładniejsze zabawki :D

brown_bess.gif



#39 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 29 maja 2013 - 05:58

Alu, ile takie cacko kosztuje? Ja za Enfielda pozbawionego cech bojowych musiałbym dać 3 tysiące + prawie stówa za rejestrację na Policji... 

Założę się że Ty za podobną cenę masz ładnie pukającego czarnoprochowca :D


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#40 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 29 maja 2013 - 06:07

Ha ha moja fotka się tu chyba całkiem przypadkowo pojawiła :D

 

Alu - jak masz możliwość to usuń mój post z foto :))


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 





0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników