Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

ASG

asg airsoft replika

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 25 kwietnia 2013 - 10:20

Dla wielu GRH gry ASG pełnią rolę bardziej treningu taktycznego w terenie niż zabawy w strzelankę. Ćwiczymy wtedy drugowojenną taktykę mając za przeciwnika kolegów z zaprzyjażnionych grup odtwarzających oczywiście stronę przeciwną (tę ciemną stronę mocy :D ).

Czasami organizujemy takie gry w Legionowie z zaprzyjaźnionymi "Niemcami" z Panzer Lehr. Stosujemy wtedy twarde zasady użycia broni zgodne z realiami 2 wojny światowej, czyli dla jednostek PSZ lub brytyjskich:

- 100 kulek na żołnierza gdy ma broń imitująca karabin Lee Enfirld (ja np: używałem wtedy repliki M14)

- 6 * 30 kulek dla żołnierza uzbrojonego w PM Sten lub Thompsona

- zawsze w drużynie jest zespół wsparcia RKM BREN posiadający jakąś replikę na dwójnogu (tym wolno strzelać seriami).

- strzelec z "Lee Enfield" może strzelać tylko ogniem pojedynczym

- strzelec z PM może strzelać seriami

Ze względu na ograniczoną ilośc amunicji każdy musi miarkować strzelanie aby nie pozbawić się całkowicie amuniacji

Takie zasady dosyć wiernie imitują realia 2WŚ, a w obliczu latających kulek człowiek nabiera jednak odpowiednich nawyków i potem realnie zachowuje się na rekonstrukcjach.


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#22 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 26 kwietnia 2013 - 02:45

Ile cię kosztowało skompletowanie szpeju? Tak pytam jakbym chciał kiedyś przejść na historyczny airsoft :)



#23 Brymir

Brymir
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 14 maja 2013 - 01:40

Główna: sprężyna AW-308 Sniper Black + luneta, Boczniak: CO2 CZ 75D compact. :)


"Gandalf, my old friend. This will be a night to remember!"


#24 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 24 listopada 2013 - 10:14

Hej! Chciałabym rozpocząć przygodę z ASG (niestety tylko na snajperkę się nadaję ;D). Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą i względnie tanią (do 400zł) replikę?

 

Tiaaa, nie ma to jak wyjście z klasą do hali na asg.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#25 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 10 grudnia 2013 - 09:54

Na forum WMASG skutecznie cię zniechęcą do snajperstwa, polecam przejrzeć artykuły odnośnie tego :)

 

A to przede wszystkim dlatego, że żeby karabin snajperski/wyborowy miał jakąkolwiek przydatność trzeba włożyć w niego tak z 1000 minimum.

 

http://forum.wmasg.p...ielony-snajper/

 

http://forum.wmasg.p...ajper-za-xxx-z/

 

Dlatego też, w tym przedziale cenowym każdy ci poleci CM.028 czyli kałacha od Cymy. Ma dosyć przyzwoitą moc itp itd.



#26 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 12 grudnia 2013 - 09:21

Ok, dzięki wielkie! Chyba zastosuję się do Twojej rady.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#27 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 12 grudnia 2013 - 11:45

I nie kupuj żadnych elektryków za 100-200 złotych bo to nic niewarte, tylko się zniechęcisz



#28 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 15 grudnia 2013 - 12:17

No tak, raczej nikt nie chce kupować dziadostwa :D.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#29 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 16 grudnia 2013 - 09:01

Nami, jeśli naprawdę chcesz zacząć siębawić w wojenkę, to może zacznij działać w rekonstrukcji historycznej? to oczywiście trochę inny rodzaj zabawy, ale mogłabyś np robić za zwiad, sanitariuszkę lub ewentualnie w armii czerwonej jako właśnie snajper;)



#30 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 18 grudnia 2013 - 07:28

Snajper w Armii Czerwonej... Hmmm, Connor, kusisz, kusisz :D.

 

Gdy ogarnę jakąś robotę weekendową w Krakowie (co może być trudne, bo jakoś nie chcą zatrudniać 16-latków), to na 99,(9)% rekonstrukcją historyczną się zajmę. Na razie brak funduszy i na ASG i na rekonstrukcję i na wszystko ogółem się kłania.


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#31 Soar

Soar
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skąd:Marki k.Warszawy

Napisany 23 lutego 2014 - 11:35

Ja posiadam: CM.031 (które aktualnie sprzedaję, gdyż mam zamiar kupić sobie replikę HK za 700 zł...), oraz całe ciężkie oporządzenie: Michę 2000, 2 kamizelki (tak rozrzut...), oraz trochę innego szpeju. Jedyne czego mi brakuje to trepy, ale glany w pełni mi wystarczają :D - mam tak dziwną stopę, że mi nic nie obcierają.



#32 Dresov

Dresov

    Northern Viking

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:Tczew

Napisany 03 kwietnia 2014 - 07:12

Zawżdy kiedyś się biegało po lasach i starych fabrykach ah... Obecnie jestem w stanie spoczynku z braku czasu i wcześniejszych problemów ekonomicznych. Zabawę polecam każdemu kto narzeka na zbyt wielką ilość wolnego czasu :) Swego czasu posiadałem G3 w wersji obłożonej szynami RIS, a wcześniej chyba moją najukochańszą i najlepszą replikę H&K G36c ;) mimo niskich nakładów pracy i średniego kosztów replika cud malina ;)


                                               What We do in Life...

                           ...echoes in Eternity

   

 





0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników