Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

ASG

asg airsoft replika

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Chaos Pony

Chaos Pony
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 21 kwietnia 2013 - 08:24

Witajcie.

Chciałbym dzisiaj opowiedzieć wam (i jednocześnie zachęcić) do formy aktywnego wypoczynku jaką jest ASG.

1. Co to jest ASG?

ASG (Air Soft Guns) jest sportem, który polega na realizowaniu różnych scenariuszy bojowych z użyciem wyposażenia i replik broni palnej na amunicję 6mm BB. Jest to sport w którym wyjątkowo liczy się honor, wytrzymałość na trudne warunki, spostrzegawczość i refleks. Repliki napędzane są na 3 sposoby: przy pomocy sprężyny( trzeba je naciągać po każdym strzale), elektrycznie (są zasilane baterią, można z nich prowadzić zarówno ogień ciągły jak i pojedynczy) oraz gazowe (zasilane małymi butlami z gazem, rodzaj prowadzonego ognia zależy w nich od tego jakie tryby ognia są dostępne w wersji ostrej). Obecnie w naszym kraju Airsoft rozwija się w dosyć szybkim tempie (niedawno otworzono arenę we Wrocławiu). Za areny zmagań służą przeważnie opuszczone i porzucone budynki (stare bazy wojskowe, fabryki, czasem nawet małe wioski). Każdy uczestnik imprezy obowiązkowo musi posiadać gogle ochronne, najlepiej sprawdzone przed manewrami.

2. ASG a rekonstrukcja

w środowisku Airsoftowym powstaje coraz więcej grup rekonstrukcyjnych z okresu II wojny światowej (sam jestem od stycznia dowódcą i założycielem jednej z nich). Można bez większych problemów nabyć repliki historyczne (w tej chwili dostępne są: MP 40, STG 44, PPSH 41, Mosin Nagant, Mauser Kar98k, Sten, BAR, Bren, "Luger", Makarov, TT 33 i wiele innych). Mundury można bez większych utrudnień zamówić w sklepach internetowych. W chwili obecnej najwięcej jest w Polsce ekip rekonstruujących jednostki Wehrmachtu, najmniej zaś jest Rosjan.

3. Ile trzeba wydać na początku?

Trzeba wydać na prawdę niewiele (najbardziej polecana na początek replika kosztuje około 60zł, gogle to koszt około 100zł, mundur można kupić już za 70zł). Jednak znając przypadek swój (w tej chwili używam repliki za 600zł) Jeśli spodoba wam się ten sport szybko kupicie coś lepszego.

 

Jeśli o czymś niedopowiedziałem lub w czymś się pomyliłem to przepraszam, pisałem to z głowy.

 

Zachęcam do dyskusji i jestem gotów do odpowiedzenia na wszystkie pytania, tak w tym temacie jak i na pw,

 

Pozdrawiam,

 

Chaos.



#2 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 22 kwietnia 2013 - 12:29

Jeżeli chodzi o rekonstrukcje to może jakos niespecjalnie mnie to kręci, ale ASG to świetna sprawa! Polecam każdemu.

 

 

 

najbardziej polecana na początek replika kosztuje około 60zł,


Tylko takim czymś nie ma się szans z elektrykami. No i cały czas bałem się, że rozpadnie mi się w rękach :D



#3 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 22 kwietnia 2013 - 12:43

Fakt faktem, że niektóre repliki Aesgiejowe broni II wojennych trzymają poziom - żałuję cholernie, że sprzedałem Colta 1911 full metal z blow-backiem. Póki co mam Mausera firmy Marushin ale tylko dlatego, że był... cóż... "tanią" alternatywą. Za wiele z niego nie postrzelałem, bo od zakupu (kupiony z drugiej ręki) ma skopane coś z uszczelką i gaz się nie ładuje. W każdym razie nie grzebałem w nim, bo nie było mi to potrzebne, a do rekonstrukcji wystarcza w zupełności (ba, nawet bagnet na niego wchodzi ;) ). Ale chyba jego też będę sprzedawał, bo chcę nabyć już zdekowanego Mausera ze wszystkimi papierami. 

Kiedyś miałem też Thompsona M1A1 (ale nie pamiętam firmy, w każdym razie taki Tokyo Marui tylko tańszy - ale też metal + abs ;) ) i nawet na jedną strzelankę w "klimatach" się wybrałem ale okazało się, że to jednak nie zabawa dla mnie :P Tomka też odsprzedałem bo nie nadawał się do żadnej formacji przeze mnie odtwarzanej (jak go kupowałem to miałem w planach II Korpus gen. Andersa, ale nie wyszło). Chociaż ostatnio mnie coś tam do tego ciągnęło, ale na szczęście przeszło (fundusze :D ). 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#4 Hass

Hass

    Hasacz Hasający

  • Użytkownik
  • 724 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 22 kwietnia 2013 - 12:44

a ja bylam raz na ASG z pożyczonym sprzętem, a broń to chyba kałach był wtedy. ciężkie ^^ Ale fakt, zabawa przednia ;)

 

/k4j - bez przekleństw proszę.


Dodany obrazek

#5 Chaos Pony

Chaos Pony
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 22 kwietnia 2013 - 06:55

Jeżeli chodzi o rekonstrukcje to może jakos niespecjalnie mnie to kręci, ale ASG to świetna sprawa! Polecam każdemu.

 

 

 


Tylko takim czymś nie ma się szans z elektrykami. No i cały czas bałem się, że rozpadnie mi się w rękach :D

Wiesz, ta replika to akurat loteria, niektórzy ją chwalą, inni narzekają :P akurat twoja nie jest najgorsza z tych które miałem w rękach, co do zasięgu może hop upa źle ustawiłeś? Na następnej strzelance tam zerknę :)



#6 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 22 kwietnia 2013 - 07:17

kurczę, mnie kumpel namawiał na ASG i opowiadał wiele o tym, ale jednak jak dla mnie to drogie hobby. muszę teraz czekać na większy przypływ gotówki, to jakąś lepszą replikę z tych tańszych bym przynajmniej kupił. macie coś do polecenia?



#7 Chaos Pony

Chaos Pony
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 22 kwietnia 2013 - 07:36

Ludzie polecają

to: http://gunfire.pl/pr...wego-CM028.html

i to: http://gunfire.pl/pr...go-JG068MG.html

ja osobiście polecam ci to: http://gunfire.pl/pr...ka-JG0448K.html

 

Cieszę się że kolejny Lubinianin chce dołączyć do naszej braci :) jak będziesz gotowy pisz do mnie, mam tu sporą ekipę i strzelanki co sobotę :D



#8 keikan

keikan
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Skąd:Krak-Off

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:44

Chciałem się w to pobawić swego czasu..kupiłem replikę AK47 , elektryka.. Chińskiej produkcji CYMA..

No i replika wygląda bosko (mimo, że plastik).. Jak niosłem z parkingu do pracy, to kumple pytali,czy dziś strzelanie z długiej broni mamy :)))) z odległości ok 2 m - nie do rozróżnienia :)

Ale coś te kulki nie za bardzo chciały latać tam gdzie celowałem..rozrzut straszny i zasięg kiepski (jakieś 5 m, potem spada)..

Więc porzuciłem plany tego hobby..

A na Tokyo Marui mnie nie stać :(

zresztą za 1000 PLN to już można ostrą kupić :)



#9 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 23 kwietnia 2013 - 08:38

jak kulki ci spadają to trzeba podkręcić hop-up



#10 Norbi

Norbi

    Tu mam wpisać tytuł użytkownika :D

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skąd:Nowy Targ

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:23

Chciałem się w to pobawić swego czasu..kupiłem replikę AK47 , elektryka.. Chińskiej produkcji CYMA..
No i replika wygląda bosko (mimo, że plastik).. Jak niosłem z parkingu do pracy, to kumple pytali,czy dziś strzelanie z długiej broni mamy :)))) z odległości ok 2 m - nie do rozróżnienia :)
Ale coś te kulki nie za bardzo chciały latać tam gdzie celowałem..rozrzut straszny i zasięg kiepski (jakieś 5 m, potem spada)..
Więc porzuciłem plany tego hobby..
A na Tokyo Marui mnie nie stać :(
zresztą za 1000 PLN to już można ostrą kupić :)

Mam ten sam karabin i nie mam wgl z nim problemów a gdzie kupowałeś??

#11 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:42

@Chaos Pony, myślę, że gdzieś na drugą połowę lipca powinienem się z tym wszystkim ogarnąć i można się zgadać ;) ale to na razie przyszłość :D



#12 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 23 kwietnia 2013 - 06:33

jak kulki ci spadają to trzeba podkręcić hop-up

 

Lub za lekkie kulki po prostu, przy CM028 powinno się używać przynajmniej 0,23g.

 

 


Mam ten sam karabin i nie mam wgl z nim problemów a gdzie kupowałeś??

 

 

 

Chyba, że to nie CM028/lub lepsza tylko CM022 czyli nie replika jeno elektryczna zabawka.



#13 keikan

keikan
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Skąd:Krak-Off

Napisany 23 kwietnia 2013 - 06:57

kupowalem na allegdrogo..chyba z 5 lat temu..



#14 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 23 kwietnia 2013 - 07:26

Myślę, że na podstawie ceny można by bez problemu zidentyfikować model :)



#15 jacek0123

jacek0123

    Życie ma się jedno, więc wykorzystajmy je jak najlepiej.

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Leszno

Napisany 24 kwietnia 2013 - 06:34

Jeśli jakaś poważniejsza strzelanka, np 2-3 dniowa się szykuje to chętnie się wybiorę :)



#16 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 25 kwietnia 2013 - 07:08

Tylko takim czymś nie ma się szans z elektrykami. No i cały czas bałem się, że rozpadnie mi się w rękach :D

  

Może i ciężko z taką repliką konkurować z elektrykami, ale co do jakości wykonania nie przesadzajmy :)
Mosiek 003 od AGMa mieści się w tym przedziale cenowym a jest to naprawdę wytrzymała sprężyna, mój działa bez zarzutu a ma 5 czy 6 lat.
Na pewno poleciłbym każdemu tego shotguna jaką pierwszą replikę, chyba rzecz jasna, że ktoś chce już na wstępie wydać więcej piniądza na AEGa. 



#17 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 25 kwietnia 2013 - 07:17

Mosiek 003 od AGMa  

Mam właśnie tego shotguna. Chaos twierdzi, że jest niezły, ale w środku już latają jakieś części i kulki. :D



#18 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 25 kwietnia 2013 - 08:17

Myślę, że w przypadku tego modelu, mniej udane egzemplarze zdarzają się dużo rzadziej niż te dobre :)
U mnie w każdym razie nic nie lata w środku, a warto dodać że replika ma za sobą naprawdę porządne pieprznięcie o glebę przy którym zepsuł się tylko przycisk zwalniający magazynek  :D (co na szczęście temu modelowi za specjalnie nie przeszkadza)



#19 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 25 kwietnia 2013 - 08:23

masz wersje z kolbą czy bez?



#20 Majki

Majki
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Skąd:Piła

Napisany 25 kwietnia 2013 - 08:45

Z kolbą, ale niczym poza tym się nie różnią.






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników