Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Co warto zwiedzić w Polsce?


40 odpowiedzi na ten temat

#21 NataLeia

NataLeia
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Skąd:Nowa Huta

Napisany 06 czerwca 2013 - 08:01

Nowa Huta! :D polecam, niektórzy się już przekonali, że jest fajnie i nawet przeżyli ;-)

 

- Twierdza w Kłodzku (+1 ode mnie)

- Kopalnia Złota w Złotym Stoku

- Wydmy w Łebie

- Hitlerowskie bunkry przy Kanale Mazurskim, ogólnie Mazury każdemu kto jeszcze nie był, ja jestem w mazurach zakochana

- Hel (najlepiej piesza wycieczka, są bunkry ^^)

- Kaplica Czaszek w Czermnej - robi ogromne wrażenie, aczkolwiek troszkę przerażające miejsce

- Kopalnia odkrywkowa w Bełhatowie, czyli wielka dziura w ziemi

- z Kasprowego Czerwonymi Wierchami na Giewont <3 

- Góry Stołowe (Stoow - must be!) :P



#22 Sniegu

Sniegu

    Mordodrzyj

  • Pancerni
  • 1 594 postów
  • Skąd:Police k. Szczecina

Napisany 06 czerwca 2013 - 09:01

Międzyrzecki Rejon Umocniony, coś koło 10 km betonowych "jeżyków" przeciwczołgowych i bunkrów :D


- But I don't want to go among mad people!
- Oh, you can't help that. We're all mad here.

#23 Saphirra

Saphirra
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • Skąd:Siepraw

Napisany 23 czerwca 2013 - 02:04

- Kopalnia odkrywkowa w Bełhatowie, czyli wielka dziura w ziemi

 

 W pierwszym odruchu przeczytałam 'KOMPANIA ODWYKOWA'... :D 



#24 Norbi

Norbi

    Tu mam wpisać tytuł użytkownika :D

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skąd:Nowy Targ

Napisany 03 sierpnia 2013 - 07:48

Ja mogę polecić Sandomierz ^^ miasto jest piękne i pełne zabytków a coś dla panów polecam Przemyśl także piękne miasto idealne na romantyczne spacery ;)



#25 malii7

malii7
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisany 05 stycznia 2014 - 06:08

ja ostatnio byłem w Zamku w Łańcucie, bardzo ciekawa okolica, fajne widoki, fajne miejsca godne uwagi zwiedzenia w Polsce możecie zobaczyć na tej stronie http://nuclearts.pl/

 

#26 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 05 stycznia 2014 - 07:50

A ja polecam krakowskie forty :D. Co prawda nie każde można odwiedzać (np. fort w Bronowicach jest na terenie wojskowym ): ), a w niektóre lepiej nie wchodzić (groźba zawalenia ect), ale są takie, gdzie pozwiedzać... Czemu nie?


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#27 initis26

initis26
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisany 20 października 2014 - 05:10

Ja proponuję zacząć od dużych miast, Warszawy, Krakowa i Poznania. W Warszawie można na przykład zwiedzać szlakiem Judaików Warszawskich, w Krakowie kładkę Ojca Bernadtka, a w Poznaniu oprócz zoo zamek cesarski.


http://excellence.tr...szyte-na-miare/ czyli jak spędzić miło czas w stolicy


#28 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 01 listopada 2014 - 09:32

A wiecie może co warto zobaczyć w Warszawie? Bo przyjeżdżają do mnie różni znajomi i ja nie wiem co im warto pokazać...


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#29 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 01 listopada 2014 - 09:38

Tam nic nie ma.

Dodany obrazek


#30 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 01 listopada 2014 - 09:41

Zależy od terminu. Wiadomo, wiosną/latem lepiej :P Wtedy na pewno ogrody na BUWie i Centrum Kopernika (no i samo Centrum też). Stare Miasto (chociaż poniekąd oklepane). Co jakiś czas, w weekendy, są organizowane darmowe (lub co łaska) tematyczne wycieczki po mieście (np. była kiedyś taka 'Mroczna strona Stolicy', czy jakoś tak, w czasie której poruszany był temat przestępczości przed I i II Wojną). Łazienki, Wilanów, Cytadela. Jak ktoś lubi to muzea, cmentarze. Fotoplastikon. Trzeba się tylko dowiedzieć co znajomego osobnika interesuje a co nie :P

Można też się oczywiście wybrać w podróż bez powrotu (lub "To hell and back") na Pragę :D 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#31 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 02 listopada 2014 - 11:26

czy tylko ja zabieram znajomych na włóczenie się po opuszczonych halach w Ursusie? ;;;;;

 

ogólnie to polecam spacery po kabackim lesie z winem i łubianką truskawek.. (;


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#32 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 02 listopada 2014 - 05:44

W Warsiafce jak się jest na starówce warto wejść na taras widokowy u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Pl. Zamkowego, tuż nad Mostem Solidarności. Bilet kosztuje tylko 5 zł a widok bez porównania bardziej atrakcyjny niż z PKiN.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#33 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 02 listopada 2014 - 05:57

Wieża kościoła św. Anny: http://www.taraswidokowy.pl/

I osobiście proszę bez 'warsiafkowania' czy innego tego typu durnych zdrobnień bo okrutnie mnie to drażni...


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#34 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 03 listopada 2014 - 07:11

Wybacz, kajam się. Mogę posypać głowę popiołem.

 

Można też pokazać mniej typowe miejsca, w zależności od zainteresowań - np. Hale Mirowskie, stojące w miejscu dawnych rosyjskich koszar, wraz z miejscem rozstrzeliwań z okresu Powstania Warszawskiego (do dziś widać ślady po kulach), tereny dawnego getta i przy okazji zajrzeć do Mennicy.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#35 KaczuszkaOla

KaczuszkaOla
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisany 26 marca 2015 - 12:09

Zdecydowanie polecam wyspę Sobieszewską :)

Blisko do Gdańska a na miejscu spokój, cisza, niesamowita przyroda i piękne widoki. Plaże są ciche i nie ma tam strasznych tłumów ;)


mroczna kaczka rocka


#36 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 05 maja 2016 - 07:14

A może by tak wybrać się do Wieliczki na trasę górniczą pod koniec sierpnia, tak jakoś w okolicach koncertów Sabaton/Nightwish w Straszęcinie? 


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#37 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 05 maja 2016 - 08:40

Juz rezerwuj. Maja oblężenie. Kiedys na dayoff chcieliśmy iść z Sabatonem ale bylo za późno i zdecydowaliśmy sie na oswiecim

#38 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 05 maja 2016 - 07:21

ogólnie to polecam spacery po kabackim lesie z winem i łubianką truskawek.. (;

 

Nie wiem, dlaczego dopiero teraz, ale jak to przeczytałam, to przypomniało mi się, jak dawno temu, jak moja mama była niewiele starsza ode mnie, to jej brat zabrał ją do księgarni i zapytał sprzedawczynię o przewodnik po lesie kabackim (był to rok, kiedy samolot się tam rozbił, a moja mama miała jechać do USA).

 

 

A może by tak wybrać się do Wieliczki na trasę górniczą pod koniec sierpnia, tak jakoś w okolicach koncertów Sabaton/Nightwish w Straszęcinie? 

 

Taaaaak! Tylko proponuję przed Straszęcinem ;)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#39 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 09 lipca 2017 - 09:39

Jednak Wieliczka ma w sobie coś niezwykłego - możecie mówić że snobizm, oklepana trasa, ale na mnie ta kopalnia robi ogromne wrażenie. Zdążyłem już z dziećmi zaliczyć w tym roku. W następne wakacje pojedziemy do Bochni.

 

Poza tym bardzo polecam park dinozaurów w Krasiejowie k/Opola i Zaginione Miasto Rosenau w Pokrzywnej, również woj. opolskie - trudno znaleźć (w końcu zaginione), ale za niecałe 30 zł mamy dostęp do mnóstwa interaktywnych zabaw z kinem ileśtam-D, karuzelami, imitacją starej kopalni, parkiem eksperymentów świetlno-wodnych, dmuchanymi skakańcami, basenem - można siedzieć cały dzień.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#40 Tequilla

Tequilla
  • Sztab
  • 166 postów
  • Skąd:Malbork

Napisany 11 lipca 2017 - 07:43

Hmm... Gdyby Was poniosło w pomorskie...

Od siebie zawsze polecam swój zamek Krzyżacki (Malbork).
W Malborku jeszcze jest pocieszny Dinopark w którym ponoć doszły jeszcze jakieś smoki, ale smoków jeszcze nie widziałam na żywo.

Tczew - bulwar nadwiślański.

Gdańsk - klasycznie stare miasto, park Oliwski, Katedra Oliwska (koniecznie koncert organowy, grany codziennie od 10-14 co godzinę, za darmo, tylko na tacę zbierają podczas niego), masa zielonych terenów i starych kamieniczek oraz ZOO, papugarnia i kocia kawiarnia.

Gdynia - Oceanarium, tereny nadmorskie i też kocia kawiarnia ;p

Sopot - w sumie molo i nic więcej, Sopot w mojej ocenie jest najbardziej przereklamowany z całego Trójmiasta.


Dodany obrazek
'Call me a dreamer, call me insane,
I'll survive the storm, I'll take the pain.'





0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników