Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Alice Cooper

alice cooper poison

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 15 kwietnia 2013 - 03:15

Hej! :)

Kiedyś zobaczyłem, że mój kolega ma koszulkę z napisem Alice Cooper, uświadomiłem sobie, że już kiedyś o tym słyszałem więc poszukałem i znalazłem chyba każdemu znanemu piosenkę pt. "Poison". Dzięki tej piosence zacząłem bardziej słuchać tego wykonawcy i naprawdę to jest jeden z takich zespołów (przynajmniej moim zdaniem) jak Sabaton albo Iron Maiden na przykład, chodzi mi o to, że jeżeli spodoba się jedna piosenka tego wykonawcy to reszta piosenek zapewne też trafi w gusta :)

tutaj podsyłam (i tak zapewne większości znaną) piosenkę od której zaczęła się moja mania na Alice'a. Pamiętam, że kiedy ją pierwszy raz usłyszałem to słuchałem jej 24h na dobę przez bardzo długi czas i teraz też często tylko jej przez cały dzień słucham :) ale bez zbędnego przedłużania oto ona:

 

Co wy na tego wykonawce? :D
 


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#2 Anamesh

Anamesh
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Skąd:Bytom

Napisany 15 kwietnia 2013 - 03:33

Uwielbiam tego kolesia, w wywiadach itp szalenie miły facet, z ogromnym poczuciem humoru. Jako wokalista, postać również genialna, faktycznie poison to taki sztandarowy utwór, ja natomiast chcę poruszyć jeszcze kwestię tego, że nie wiem czy jakiś koleś dokonał na sobie więcej egzekucji niż on XD oglądał ktoś koncerty? świetny pokaz sztuk magicznych, polecam koncert Theatre of Death - naprawdę fajne widowisko no i oczywiście wielka przyjemność dla uszu :)



#3 Mia

Mia
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Skąd:Kraków/Zabierzów

Napisany 15 kwietnia 2013 - 03:52

Tez lubie goscia , i u mnie podobnie zaczelo sie od Poison ale  i inne kawalki przypadly do gustu  :)  Widzialam pare fragmentow z koncertow i faktycznie robi genialne show , takze przyjemnosc nie tylk odla uszu ale i oczu  :D Nie znam wszystkich albumow ale z tych co mam to podoba mi sie Constrictor. A tak po za tym to tez super jest kawalek stworzony razem ze Slashem :) 



#4 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 15 kwietnia 2013 - 06:01

Tak, show ma świetne i nie ma dyskusji co do tego :) ale mówię jak ktoś polubi jedną z jego piosenek to reszta też raczej się spodoba z moich ulubionych jeszcze to: Bed of Nails, Feed my Frankenstein, Hey Stupid i wiele innych, długo by wymieniać :)


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#5 Kojot

Kojot

    Bone Breaker

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • Skąd:Redwionka

Napisany 15 kwietnia 2013 - 07:37

No to sie trocha rozpisza...

 

Mój osobisty stosunek do Coopera najlepij oddają słowa Roba Zombiego:

 

'Alice Cooper was everything to me growing up: the definition of cool, the definition of wicked, the definition of music. He made everybody else seem like boring hippy losers. He was a musical Jack the Ripper let loose among the flower children. And he took no prisoners.'

 

Buł u mie w najważniejszej piątce wykonawców od kiedy yno wlozłech w muzyka, posiadom wiekszość jego dyskografii, włączając w to boxy, single i rzadkie wydania. Uwielbiom jego muzyka, uwielbiom charakter, uwielbiom styl, uwielbiom texty, uwielbiom oprawy koncertowe i graficzne, uwielbiom wpływ jaki mioł na niezliczone rzesze inkszych muzyków. Do mie to je po prostu żywo legenda.

 

oglądał ktoś koncerty? świetny pokaz sztuk magicznych

 

Oglądołech jego koncerty praktycznie z kożdej dekady w jakij groł, ale w lipcu spełni sie wreszcie moje [zdecydowanie zbyt długo odwlekane] marzenie i przykumom go na wuasne oczy w Brnie ;) Jedyny wykonawca, kery koncertowo może do mie przebić KISS :)

 

jak ktoś polubi jedną z jego piosenek to reszta też raczej się spodoba

 

To akurat je kwestia dyskusyjno, choby yno z racji tego, że np. 2 pierwsze albumy były w zasadzie asłuchalną psychodelą, kerej unikom do dziś. Z resztą późnij tysz bywały przypadki, że jego utwory były tak rozbieżne muzycznie, że na prowda momentami miołech trudności żeby uwierzyć, że to serio jest Alice Cooper. Przez długi czas niy umiołech sie co do poniekerych utworów/okresów jego kariery przekonać, ale z czasem polubiłech praktycznie wszystko (poza w/w dwoma pierwszymi płytami).

Ale to yno pokazuje jak utalentowanym i wszechstronnym artystą on jest, nie bojącym sie eksperymentować z inkszymi różnymi brzmieniami, nawet dość drastycznie od siebie odbiegającymi.

 

Podsumowując. Szkoda, że dla niekerych ludzi Cooper to je yno Poison i nic poza tym, bo to na prowda jest osoba z niesamowicie bogatą karierą muzyczną, kero warto poznać w całości, a nie yno na wyrywki.

 

Remember the Coop.


Dodany obrazek

#6 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 15 kwietnia 2013 - 07:51

Zgadzam się z Tobą, że Cooper jest świetny i niektórzy znają tylko Poison (ale i tak aż grzech nawet tego nie znać). Ale jedna rzecz mnie irytuje, jak nazywanie Cooper'a POPem... Widziałem jak ktoś go kiedyś porównał do Justina Bieber'a. Justina nie lubię ale nie jakoś, że nienawidzę ale po prostu do mnie nie trafia, więc nie chodzi mi o to, że porównywanie go do Justina ze względu na mój stosunek do obydwu jest złe tylko ze względu na po pierwsze czasy, po drugie talent, po trzecie to co zrobił dla muzyki a po czwarte POP? Niektóre jego utwory mogą czasami w niektórych miejscach tak zabrzmieć no ale bez przesady....


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#7 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 15 kwietnia 2013 - 08:58

Cooper dla mnie to głos numer jeden, tuż przed Dickinsonem. Kocham gościa, a moim ulubionym albumem, wśród wszystkich zespołów, jest jego "Trash". Alice gra 1 Sierpnia w Polsce w Doinie Charlotty - jeśli ktoś jedzie i szuka towarzystwa - to z wielką chęcią bym pojechał. 


Dodany obrazek


#8 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 15 kwietnia 2013 - 09:24

Słyszałem o tym koncercie i zastanawiam się czy uda mi się pojechać, mam nadzieje, że tak bo uwielbiam Cooper'a :D. Ja nie mam swojego rankingu na zasadzie, że pierwsze, drugie, trzecie itd. miejsca. Mój ranking jest zbudowany na zasadzie moich ulubionych wokalistów i nie daje rady powiedzieć kto jest nad kim, bo każdy reprezentuje trochę inny styl śpiewania ale oto moim ulubieni wokaliści których nie daje własnie rady sklasyfikować na poszególnych miejscach: Alice Cooper, Bruce Dickinson, (Ś.P.) Ronnie James Dio, Freddie Mercury, Bon Scott oraz Ozzy Osbourn (nie słucham go jakoś dużo ale bardzo lubie jego wokal :)). A wracając do koncertu ile kosztuje (z tego co wiem to jest festiwal więc ile kosztuje cały a ile sam Cooper jakby ktoś był łaskawy podać) bo jestem taki leniwy, że nie chce mi się sprawdzać, a i innym może się przy okazji ta informacja przydać :D


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#9 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 15 kwietnia 2013 - 09:26

sorry ale jestem zbyt zmęczony żeby skopiować link - jutro wrzuce


Dodany obrazek


#10 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 15 kwietnia 2013 - 09:29

Spoko, jutro i tak to sobie poczytam ale pomyślałem, że inni też będą zainteresowani więc wrzucę jutro jak wstanę przed Tobą bo teraz nawet nie chce mi się googlować :P


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#11 Anamesh

Anamesh
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Skąd:Bytom

Napisany 15 kwietnia 2013 - 10:45

Kojot, ty żeś był na KISS ??? aż mi szczena opadła...:P



#12 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 16 kwietnia 2013 - 02:59

Jak ja bym chciał jechać na KISS, tak bardzo bym chciał, no ale nie ma chwilowo okazji :'(

A co do Coopera to tutaj zaczerpnięte informacje (ze strony: http://www.dolinacha...l/rock-festival ) dla ciekawych i na tyle leniwych (jak ja), że nie chcę im się nawet pogooglwać:

 


1-3.08.2013 VII FESTIWAL LEGEND ROCKA

3.08.2013, godzina 22:00 - CARLOS SANTANA 

Ceny biletów:          I kategoria – 250,00 zł

                                II kategoria – 220,00 zł

                                III kategoria – 185,00 zł

1.08.2013, godzina 22:00 – ALICE COOPER 

Ceny biletów:          I kategoria – 180,00 zł

                                II kategoria – 150,00 zł

                                III kategoria – 130,00 zł

2.08.2013, godzina 22:00  JOHN MAYALL 

Ceny biletów:          I kategoria – 150,00 zł

                                II kategoria – 120,00 zł

                                III kategoria – 90,00 zł

1-2.08.2013, godzina 22:00  ALICE COOPER + JOHN MAYALL (KARNET)

Ceny biletów:          I kategoria – 300,00 zł

                                II kategoria – 240,00 zł

                                III kategoria – 190,00 zł

Otwarcie amfiteatru od godziny 18:00, dotyczy wszystkich koncertów


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#13 Kojot

Kojot

    Bone Breaker

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • Skąd:Redwionka

Napisany 16 kwietnia 2013 - 05:58

Kojot, ty żeś był na KISS ???

 

Yup :)

2s9wzg5.jpg

 

Enyłej, jo za swój bilet na Coopera dołech 990 koron czeskich. Razem z prowizją wylazło niecałe dwiesta złotych (nieźle se dziady z ticketportal kasują za usługa), ale miejscówa je na stani pod podiem, także niy byda narzekoł ;)


Dodany obrazek

#14 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 16 kwietnia 2013 - 06:48

Jak ja Ci zazdroszczę, kiedy i gdzie byłeś na KISS'ach? :D


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#15 keikan

keikan
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Skąd:Krak-Off

Napisany 17 kwietnia 2013 - 08:33

Alice Cooper ..bomba.. Słuchałem go jeszcze w podstawówce (lata 80 tak dla sprecyzwoania)..

Poison, Schools Out, Dangerous tonight, House of fire...ech.. do tej pory słucham w aucie..

 

ale tylko "stary"Alice mi sie podoba.. Tak do płyty "Last temptation" (vhyba z rok 1993 jak dobrze pamiętam)



#16 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:25

.



#17 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:29

ten sam album więc jak ci się może nie podobać?


Dodany obrazek


#18 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:46

Chodzi mu zapewne o piosenkę a nie o album :)


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#19 Placek

Placek
  • Pancerni
  • 624 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 23 kwietnia 2013 - 07:04

Mi się akurat Poison wcale nie podoba, wolę Trash  ;)

Nie wiem czemu, ale Poison bardziej podoba mi się w tym wykonaniu niż w oryginalnym:



#20 keikan

keikan
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Skąd:Krak-Off

Napisany 24 kwietnia 2013 - 05:50

Jedyny Poison jaki mi się nie podoba, to w wykonaniu Tarjii Turunen.. jakoś przesadziła tym razem (choć ogólnie bardzo ją lubię słuchać)..

a co do płyty Trash...hmmm.. z balladami z tej płyty wiąże się do tej pory tyle wspomnień..ech..miałem wtedy chyba 15 lat :)






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników