Skocz do zawartości

Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!

Zdjęcie

Movies by inferno

74 odpowiedzi na ten temat

#1 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 05:35

Miałem swój topic na starym forum, niech więc jest i tutaj :trollface:

Starsze teledyski:

Carolus Rex
The Final Solution
Firestorm
Swedish Pagans
Glorious Land

Reszty raczej nie warto oglądać :) Pozdro!

#2 Inkwi

Inkwi
  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 03:57

Gdy poraz pierwszy obejrzyłem Twoje Feuer Frei się zastanowiłem, po co tam ta wiewiórka, wstęp, wstęp, pierdu! Rudy zwierz!

IᴎḵẉІ

#3 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 06:02

Robiąc filmik zawsze mam w głowie coś, co chciałbym pokazać. Ogólne założenie było takie, żeby pokazać Joakima zmiatającego miasto z powierzchni ziemi. Pora wytłumaczyć się więc z rudzielca, i całej reszty.

1) Wstęp i wiewiórka:
Wstęp miał pokazywać spokojne miasto i jego obrzeża, gdzie nic się nie dzieje. W momencie wejścia gitar pokazałem jedzącą wiewiórkę, żeby zwrócić uwagę na to, że w miejscu gdzie toczy się normalne życie, ktoś/coś zakłócił/o spokój. Niespokojna reakcja jakiegoś zwierzaka przy wykonywaniu normalnych czynności życiowych wydała mi się dobrym pomysłem.
2) Komety/ogniste kule:
Niektórzy pewnie zastanawiali się, co u diaska robią ogniste kule między strzelającymi żołnierzami. Miały to być pociski miotane przez Joakima (0:26 - bierze jeden i rzuca, tym momentem chciałem zwrócić na to uwagę)
3) Kobieta w ogniu:
"Osoba" ta miała być kimś, kto włada ogniem. Jakaś bogini, czy coś w ten deseń.
4) Różni żołnierze:
Sabaton vs miasto, chyba oczywista sprawa. Na początku, w momencie uderzenia kuli wpadają żołnierze wraz z Joakimem.
5) Końcówka z rozpadającymi się budynkami
Furia Joakima i ostateczne zniszczenie.

Tak miało to wyglądać w teorii. To, czy udało mi się to dobrze pokazać, musicie ocenić już sami :)

#4 Kristianus Rex

Kristianus Rex
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:01

Video pierwsza klasa , szkoda że nie wypuszczasz więcej takich !  :D

#5 pawel27g

pawel27g
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 12:34

Super, jak zwykle kawał dobrej roboty, nieźle dopasowane :)

Super wygląda Joakim rozwalający miasto, akcja z Silent Hill, czy mi się wydaje czy w 2:48 to akcja z Rambo?

Fajna nutka ale nie w wykonaniu Joakima, wole oryginał w wykonaniu Tilla

#6 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 02:10

Jesteś miszczu :)))

Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

#7 Kristianus Rex

Kristianus Rex
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 09:00

Jasna sprawa że tak :D

#8 VeloX

VeloX

Kocur

• Weterani
  • 1550 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 10:31

Inferno, jak zwykle mistrzostwo ;)

Dodany obrazek

#9 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 03:43

Dziękuję za opinie, Ludziska :) To bardzo miłe, że znów film się Wam spodobał, a tym samym dalej mam dla kogo robić te teledyski. Pozdrawiam! :)

#10 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Pancerni
  • 371 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 06:47

Nie dziękuj nam bo my mówimy tylko jak jest, raczej dziękuj sobie, że tak dobrze to zrobiłeś :D

Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#11 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 09:17

Tak za dobre, jak i złe (ale konstruktywne) opinie zawsze będę Wam dziękował :) Każda z nich jest dla mnie tak samo ważna. Składając film i przeglądając go setki razy nie widzi się pewnych błędów, które Wy możecie dostrzec już przy pierwszym wyświetleniu ^^
Skoro jesteśmy już przy wyrażaniu opinii, proszę Was o wskazanie mojego najlepszego (Waszym zdaniem) teledysku z krótką notką, dlaczego akurat ten :) Z góry dzięki :)

#12 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Pancerni
  • 371 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 02:32

Moja opinia jest taka: nie da się wybrać najlepszego bo wszystkie są genialne. Więc może zrobię tak, że wypisze za co mi się podobają i ewentualnie co można by zmienić (takie detale), a więc:

1. Carolus Rex - świetne, bardzo podobają mi się przejścia pomiędzy scenami (w Firestorm to już jest mistrzostwo z tym ale to za chwilę) chodzi mi głównie o to, że np. ktoś zapala pochodnie a potem zespół gra tak jakby w ogniu (nie potrafię tego ubrać w słowa ale jeżeli ktoś zrozumie o co mi chodzi to właśnie to wywołało na mnie najlepsze wrażenie), bardzo mi się wszystko podoba ale (moja natura jest taka wredna, że zawsze doszukuję się jakiegoś ale :P) według mnie kiedy wchodzi refren na początku przydałoby się coś bardziej żywego, ale to tylko na początku bo potem już świetnie jest wszystko dopasowane 

2. The Final Solution - też świetne ale jakoś nie podoba mi się tak bardzo jak inne bo wydaje mi się, że to jest cały czas jeden film i mi nie pasuje jako teledysk do końca (a może to przez to, że w innych jest pomieszany film z tym jak zespół gra). Co nie znaczy, że to jest kiepskie, bo jest bardzo fajne no ale inne są według mnie lepsze :)

3. Firestorm - uznałbym ją za najlepszą ale za dużo błysków, wibracji i rzucania obrazem, tak mi się spodobało, zwłaszcza przejścia pomiędzy scenami z filmu, a tym jak zespół gra, ale nie mogłem za długo patrzyć na to dzieło bo oczy przez te migotania itp. mnie rozbolały. Gdyby nie to, to pewnie uznałbym go za najlepszy :)

4. Swedish Pagans - na początku myślałem żeby napisać, że teledysk nie dotrzymuję tempa muzyce ale to byłoby idiotyczne z mojej strony bo po obejrzeniu całości stwierdzam, że idealnie splotłeś wideo i wszystkie akcje w nim zawarte z muzyką :). Przejścia nie są efektowne ale dzięki temu to ma swój klimat, nie ma żadnych nagłych błysków dzięki czemu można się w to wczuć i bardzo mi się to podoba :)

5. Glorius Land - również tak jak w Swedish Pagans wideo dotrzymuje tempa muzyce i jest bardzo dobrze wpasowane :). Według mnie to nie pasuje jako teledysk tylko to powinna być scena w filmie :D

6. Feuer Frei - podobne bardzo do Firestorm ale nie ma tyle migawek. Z tych wszystkich tutaj podanych piosenek tą lubię najmniej więc przez to stawiam ją pewnie na równi z innymi ale według mnie tutaj są najlepiej wpasowane wszystkie rzecz od wiewiórek po wybuchy :D. Na początku chciałem tylko o tym napisać ale potem urzekły mnie tamte bo bardziej mi się podobają (mowa o utworach nie o teledysku teraz) i dlatego jak dodałeś jeszcze do nich te teledyski to nie miałem pojęcia które wybrać. Wszystkie tamte mi się podobają ale z kolei ten teledysk chyba urwał mi dupę najbardziej :D, ale piosenka mniej mi się podoba, więc stąd pewnie ta ocena.

Więc teledysk chyba najbardziej mi się spodobał od Feuer Frei (aczkolwiek tą piosenkę lubię najmniej ze wszystkich tu zebranych), a konkuruje z nim Firestorm, który gdyby nie tyle migań i błysków w moim rankingu pewnie miałby pierwsze miejsce.

Dodatkowo wszystkie (orpócz Glorius Land) są w świetnie dopasowanych kolorach. Nie są kolorowe co nadaje im oryginalność ale też nie są takie czarno-białe. Takie złotawe kolorki to według mnie jeden z najlepszych zabiegów jakie podałeś tym teledyskom. Jeżeli chciało Ci się to przeczytać to, to jest właśnie moja opinia. A więc czapki z głów i czekamy na więcej :)

Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#13 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 09:32

Tym razem coś z zupełnie innnej beczki:

:)

#14 Ghost Dog

Ghost Dog
  • Pancerni
  • 116 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 09:48

MIażdżysz system Inferno!

Tematyka super dobrana do tekstu, klimat filmu niesamowity, a montaż najwyższa półka - no ale to juz wszyscy wiemy.

#15 Mati

Mati
  • Pancerni
  • 1277 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 10:23

rewelacyjny filmik, dobór materiałów, wszystko genialne *.* 

#16 kredka

kredka

Naczelna praczka batalionowych flag ;)

• Weterani
  • 522 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 10:08

ma klimat :) super!

Dewastator naczyń barowych.

---------------------

Dodany obrazek

#17 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 05:44

Dziękuję bardzo, miło widzieć takie opinie z Waszej strony! :)

#18 Blazej

Blazej
  • Pancerni
  • 1564 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 08:55

Infernus i Ghost, o Was obu można powiedzieć klasykiem "Dwa na słońcach swych przeciwnych bogi"; Oberschlesien niespecjalnie do mnie przemawia, ale trudno nie docenić Twojej pracy i inwencji przy tym klipie. Brawo!

Nie bez przyczyny obydwaj wygraliście konkurs w 2011 r.

Suicidal, in a trance, a religious army                                     Samobójstwo, dziki trans, armia dla religii,

Fight without a uniform and hide in the crowd                       Bez munduru idziesz w bój wtapiając się w tłum,
        Call it holy, call it just, authorized by heaven,                        Sprawiedliwym nazwij się, niebiańskim posłańcem,

Leave your wounded as they die, and call it God's will!      Swoim rannym zdychać każ, bo tak rzecze Bóg!  

"In the name of God"

2drunw5.jpg

#19 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1594 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 09:49

Beelzeboss w nowej roli? Genialne!

Dodany obrazek

#20 Blazej

Blazej
  • Pancerni
  • 1564 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 07:19

A planujesz zrobić do "To hell and back"?

Suicidal, in a trance, a religious army                                     Samobójstwo, dziki trans, armia dla religii,

Fight without a uniform and hide in the crowd                       Bez munduru idziesz w bój wtapiając się w tłum,
        Call it holy, call it just, authorized by heaven,                        Sprawiedliwym nazwij się, niebiańskim posłańcem,

Leave your wounded as they die, and call it God's will!      Swoim rannym zdychać każ, bo tak rzecze Bóg!  

"In the name of God"

2drunw5.jpg

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników