Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Regulamin forum

forum regulamin

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Alucard

Alucard
 • Użytkownik
 • 451 postów
 • Skąd:Świdnica/Wrocław

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:44

Regulamin forum Polish Panzer Battalion

 

Forum Polish Panzer Battalion serwisu sabaton.pl jest poświęcone szwedzkiemu zespołowi Sabaton. Tematy nie związane z zespołem, prosimy poruszać w odpowiednich subforach.

I. Postanowienia ogólne

1. Forum znajdujące się pod adresem http://forum.sabaton.pl/ jest integralną częścią serwisu sabaton.pl.
2. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. W przypadku nie zgadzania się z jego postanowieniami, należy powiadomić administratora w celu usunięcia konta.
3. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie wykonane przez siebie działania.
4. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto.

 

II. Zasady publikacji postów

1. Szukanie przed napisaniem posta
Zanim zadasz pytanie, sprawdź czy na podobne pytanie nie padła odpowiedź na forum posługując się opcją Szukaj. Również na naszej stronie Sabaton.pl w może znaleźć się odpowiedź na Twoje pytanie.

2. Jedno zagadnienie, jeden wątek
Nie "upychaj" kilku pytań do jednego tematu - zmniejsza to przejrzystość forum. Nie trzeba stosować tej zasady gdy pytania są bardzo ogólne bądź blisko ze sobą związane tematycznie.
Jeśli zamieszczasz link do jakiejś strony, np. YouTube, JoeMonster - podpisz go. Poinformuj o zawartości. Duża ilość osób nie lubi klikać w coś, czego nie ma ochoty obejrzeć.

3. Pisanie na temat
Prosimy trzymać się tematu wątku. Posty nie na temat (off-topic) będą usuwane a ich autorów mogą spotkać konsekwencje (patrz cześć VI). Nie dopisuj do danego wątku pytań z nim nie związanych; chcesz poruszyć inną sprawę to załóż nowy temat.

4. Stosowanie prawidłowych nazw tematów
Wymagamy od użytkowników, nadawania trafnych nazw tematów (wątków), tak by mówiły one coś na temat ich treści. W ten sposób ułatwia się życie innej osobie mającej podobny problem.

5. Piractwo

Zakładanie topiców i pisanie postów związanych w jakimkolwiek stopniu z tematyką piractwa uważane jest za zabronione. Może to w ostateczności doprowadzić nawet do banicji a na pewno do zamknięcia bądź usunięcia tematu lub posta. Zabrania się zamieszczania materiałów chronionych prawem autorskim, jak również odnośników do takich materiałów (rapidshare, megaupload, torrent i tym podobne serwisy hostujące pliki). W szczególności chodzi o cracki, seriale, programy typu warez, nielegalne nagrania muzyczne, filmy, rozpowszechnianie materiałów p2p i generalnie wszelki dorobek intelektualny.

III. Netykieta

1. Spam i nabijanie postów
Na forum nie wolno spamować. Posty złożone z jednej emotikony, bądź jedno-wyrazowe [jedno-wyrazowe z jedną emotikoną lub wieloma także] będą usuwane na bieżąco. Np: " LoL " . Zakazane jest także nabijanie postów. Post taki charakteryzuje się niskim poziomem intelektualnym, powtórzeniem tego co ktoś wcześniej napisał, także posty nie wnoszące nic do dyskusji też będą kasowane.

2. Flaming, Flamewar

Zabrania sie personalnych ataków, prowadzenia prywatnych wojenek i obraźliwych komentarzy skierowanych w stronę innych userów. Oskarżanie użytkowników forum bez wyraźnych powodów i dowodów, jedynie z własnych przekonań będzie karane.

3. Wulgaryzmy i przekleństwa
Używanie wyrazów wulgarnych jest zakazane. Zdajemy sobie sprawę, że komuś czasem się coś "wymsknie", nie będziemy jednak tolerować chamstwa. Za wulgaryzm w rozumieniu regulaminu, uznaje się zarówno pełne słowa jak i "słowa", składające się częściowo z znaków typu gwiazdki, dashe, etc. Tego typu "kodowanie" przekleństw również traktowane jest jak wulgaryzm.

4. Trolling
Trolling podobnie jak flaming jest na forum zakazany. Jeśli widzisz, że ktoś trolluje i jedynym celem jego wypowiedzi jest sprowokowanie do kłótni to zignoruj go i przekaż sprawę do Sztabu.

5. Treści zakazane

 • zakładanie tematów/pisanie postów o charakterystyce propagującej nazizm, faszyzm, komunizm i innych zbrodniczych ideologii jest SUROWO WZBRONIONE
 • propagowanie lub wzywanie do nienawiści rasowej, etnicznej lub religijnej
 • umieszczanie na forum wypowiedzi i materiałów godzących w uczucia religijne innych osób, poniżających, obraźliwych oraz wulgarnych w stosunku do innych
 • umieszczania treści pornograficznych lub niezgodnych z polskim prawem.

 

IV. Wygląd i estetyka postu

1. Pisownia
Dbajcie o poprawność gramatyczną postów. Piszcie tak, żeby było wiadomo co chcecie przekazać. Starajcie się używać polskich znaków. Poza tym własnym pismem prezentujecie swój wizerunek. Jeżeli widzicie w waszym tekście jakąś literówkę, to poprawcie ją za pomocą opcji "zmień" - przecież to zajmuje tylko chwilę! :)

2. Nie krzycz
Nie pisz całych zdań wielkimi literami - w internecie oznacza to krzyk.

3. Prawidłowe formułowanie pytań
Zadając pytanie wyrażaj się jasno i zrozumiale, tak aby każdy użytkownik nie miał wątpliwości do zadanego pytania.

V. Zasady używania grafiki na forum
 

1. Avatary

 • avatar, którego wymiary przekraczają 140x140 px oraz rozmiar 20 KB zostanie usunięty przez administratora bez powiadomienia
 • obowiązuje zakaz używania avatarów uznawanych za wulgarne lub obraźliwe

2. Sygnatury (podpisy)
Obrazki w podpisie mogą osiągnąć rozmiar maksymalny 600 px szerokości i 100 px wysokości.

VI. Funkcje administratorów i moderatorów

1. Administratorzy
Administratorzy sprawują największą władzę na forum.

Osoba pełniąca funkcję Administratora ma możliwość:

 • zbanowania bądź usunięcia konta danemu userowi,
 • usunięcia avatara bądź grafiki w podpisie,
 • uniemożliwienia wyświetlania avatara i sygnatury,
 • tworzenia nowych subforów,
 • korzystania z wszystkich praw moderatora i moderowania w każdym dziale.

 

2. Moderatorzy
Moderatorzy pilnują porządku na forum. W związku z pełnioną funkcją mają oni możliwość:

 • usunięcia bądź edycji każdego postu,
 • usunięcia tematu,
 • zablokowania tematu,
 • wydzielenia postów do nowego tematu,
 • przeniesienia wątku do innego subforum,
 • nadania ostrzeżenia.

-> Jak masz jakiś komentarz/uwagę/zażalenie dotyczące interwencji moderatora to wyślij mu PW (prywatna wiadomość). Prosimy o cierpliwość - nie ma nas bez przerwy na forum i nie zawsze można odpowiedzieć natychmiastowo. Jeśli jednak uważasz, że sprawy nie da się załatwić z danym moderatorem, to zgłoś się do administratora.

-> Nie ma nic złego w kulturalnym zwróceniu komuś uwagi, nie będziemy jednak tolerować osób, uznających że mają prawo samodzielnie wymierzać sprawiedliwość. Radzimy zostawić sądzenie winnych osobom do tego powołanym.

VII. Ostrzeżenia i bany

Za jednorazowe złamanie regulaminu moderatorzy i administratorzy mają prawo ukarać użytkownika łamiącego regulamin co najmniej jednym ostrzeżeniem.

Pierwsze ostrzeżenie - bez konsekwencji, znika po 180 dniach

Drugie ostrzeżenie - blokada pisania na forum na okres 7 dni.

Trzecie ostrzeżenie - ban ostateczny. Jego ewentualne ściągnięcie możliwe jest jedynie po osobistym omówieniu sprawy z Administracją, nie wcześniej niż miesiąc po otrzymaniu banu.Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: forum, regulamin

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników