Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Nightwish

Nightwish

224 odpowiedzi na ten temat

#21 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 05 lutego 2013 - 05:41

A zamienilas choć w połowie taka ilość słów z Tarja jak z Joakimem. :) każdy jest do zastąpienia jednak wiadomo z jakim efektem :)

#22 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 05 lutego 2013 - 05:44

A zamienilas choć w połowie taka ilość słów z Tarja jak z Joakimem. :) każdy jest do zastąpienia jednak wiadomo z jakim efektem :)

 

nie w tym sęk Kajzerku. (;


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#23 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 05 lutego 2013 - 09:36

w przypadku Joakima to nie tyle o wokal chodzi, ale

o osobowość. Tarja nie jest aż tak barwną [że się tak wyrażę..] postacią, więc imho tu nie ma co porównywać.

 

wizerunek Sabatona to w większości wizerunek Joakima - kamizelka, jego dowcipy na scenie, gadki, teksty typu 'jeszcze jedno piwo' etc. pozostali członkowie są bardzo

w jego cieniu, więc rotacje jak miały miejsce całkiem niedawno, znaczy zmiana składu

nie wpłynęła tak bardzo na wizerunek zespołu. póki jest charakterystyczny frontman - zespół istnieje.

 

w przypadku Tarji tu raczej chodzi o muzykę - niejedna jest sopranistka na świecie, a Joakim akurat tylko jeden.

dlatego Tarję łatwiej zastąpić. :P

Po części masz racje ale ja odczułem w obu przypadkach zmiany.Lecz to moje odczucie każdy ma inny charakter i gust .



#24 Anamesh

Anamesh
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Skąd:Bytom

Napisany 21 lutego 2013 - 02:52

To i ja wtrącę parę groszy do tematu...;) od Nightwisha u mnie wszystko się zaczęło... ukochane utwory to oczywiście Ghost Love Score....(przysięgam, że dzieją się w środku mnie dziwne rzeczy podczas słuchania tego ;) ) do tego jeszcze Slaying the dreamer oraz swojego czasu dead boys poem...;) miałem okazję być na koncercie w Krakowie w 2008 roku, i było całkiem fajnie, koncert wspominam miło, choć jestem bardzo negatywnie nastawiony na Anette, nawiasem mówiąc nieco odetchnąłem gdy ta rozstała się z zespołem, zobaczymy jak będą wyglądały dalsze losy, Floor jak dla mnie prezentuje się świetnie, i chciałbym żeby została, Tarii moim zdaniem nie zastąpi nikt, ale albumów solowych Tarii słuchać też nie potrafię....:( więc obecnie ani jedno ani drugie....ktoś wspomniał o tym, że album Imaginarium jest świetny, mam o nim niestety zupełnie inne zdanie niestety, chyba nawet nie dałem rady zmusić się do przesłuchania całości....:(



#25 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 26 lutego 2013 - 09:32

Nightwish to moja niekwestionowana miłość muzyczna od zamierzchłych już czasów liceum. Od tego właściwie zaczęło się moje zainteresowanie muzyką z szeroko pojętego gatunku metal. Śledzę ich losy na bieżąco i również marzę o tym, żeby Floor została na stałe, bo moim skromnym zdaniem, niektóre utwory wykonuje lepiej niż jakby teraz wykonywała je Tarja, bo jak wiemy jej głos nieco stracił na uroku przez ostatnie lata ( słynne żabowanie ;p). Album "Imaginaerum" połknęłam w całości i jestem totalnie dumna z Anette, bo naprawdę udało jej się zabrzmieć na tym albumie.Nie wiem czy to zasługa masteringu czy tego, że ją Tuo zapędził do roboty. Słyszałam też ich na żywo, na zeszłych Ursynaliach i bawiłam się rewelacyjnie ;) Od samego początku moim ulubieńcem w zespole jest Marco i chyba to nigdy nie ulegnie zmianie ;)



#26 Karmen

Karmen
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisany 26 lutego 2013 - 10:57

Oj, nie porównywałabym Tarji do Joakima (i nie chodzi mi w tym momencie o wygląd czy głos ;) ). Trafniejsza analogia to Joakim i Par do Tuomasa i Marco - oni decydują o kierunku muzycznym i budują markę zespołu. Nightwish bez Tarji ma się bardzo dobrze - nawet jak się komuś nie podoba, to i tak obiektywnie patrząc (i licząc) odnosi sukcesy.

 

Album "Imaginaerum" połknęłam w całości i jestem totalnie dumna z Anette, bo naprawdę udało jej się zabrzmieć na tym albumie.Nie wiem czy to zasługa masteringu czy tego, że ją Tuo zapędził do roboty.

O, zgadzam się. Wydaje mi się, żze po prostu chłopakom lepiej pracowało się z Anette niż z Tarją, bo ona jest po prostu fajniejszą osobą. Wiadomo, że ma mniejsze możliwości głosowe i słabszy warsztat, ale nie zasłużyła na te kubły pomyj, które na nią wylewano. Na tych dwóch płytach Nightwish wydawał się bardziej zgrany i mniej pretensjonalny, co bardzo sobie cenię.



#27 Raita

Raita

    Ruda Wredota

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • Skąd:Warsaw

Napisany 26 lutego 2013 - 11:15

O, zgadzam się. Wydaje mi się, żze po prostu chłopakom lepiej pracowało się z Anette niż z Tarją, bo ona jest po prostu fajniejszą osobą. Wiadomo, że ma mniejsze możliwości głosowe i słabszy warsztat, ale nie zasłużyła na te kubły pomyj, które na nią wylewano. Na tych dwóch płytach Nightwish wydawał się bardziej zgrany i mniej pretensjonalny, co bardzo sobie cenię.

 

Zgadzam się w 100%. Te chamskie pociski po Anette były zwyczajnie objawem prostactwa, bo skoro Tuo ją wybrał, to widocznie tak chciał i tyle. Zaryzykuję stwierdzenie, że Nightwish z Anette podobał mi się bardziej niż Nightwish z Tarją w 2004 i 2005 roku, gdzie już było od razu widać na koncertach, że tam każdy występuje sam, osobno Tarja, osobno chłopaki. Z Anette zawsze tworzyli całość.



#28 Hass

Hass

    Hasacz Hasający

  • Użytkownik
  • 724 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 06 marca 2013 - 10:13

Prostactwa i zupelnego braku wyobrazni. Najważniejsze, że zespół nadal istnieje, a skoro tak jest, widać pracuje im sie dobrze. Era Tarji sie skonczyla, no to sie skończyla  - oczywiscie teraz to nie to samo, ale to wcale nie oznacza, żę grają gorzej - nieco inaczej, ale wcale nie gorzej.

A o odejsicu Joakima od Sabatonu nawet nie wspominajcie bo bede miala koszmary :( 


Dodany obrazek

#29 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 03 kwietnia 2013 - 06:00

Ladies and gentlemen! Udało nam się zorganizować ekskluzywny wywiad z Marco Hietalą - basistą zespołu Nightwish - który z radością przystał na taką propozycję. :) Zbieramy pytania od fanów w Polsce i chcielibyśmy również Was, Batalionowcy, zaprosić do udziału! Szczegóły na nightwishpl.com.

 

600full-marco-hietala.jpg


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#30 MaksQwerty

MaksQwerty
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 03 kwietnia 2013 - 06:16

Po odejściu Tarji przyszła Anette która według mnie śpiewała lepiej ale to już sprawa gustu czyli jak kto woli  :)  ale po jej odejściu stwierdzam że wokalistów nie powinno się zmieniać. Oni nadają taką niepowtarzalność zespołu ponieważ instrument da się podrobić a głosu nie.



#31 keikan

keikan
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Skąd:Krak-Off

Napisany 04 kwietnia 2013 - 06:08

"Sleping Sun" - już zadaniowałem rodzinę, że jak zamiast tego utworu na moim pogrzebie zagrają coś innego (np. Ave Maria) to wstanę z trumny i zrobię porządek! Tak więc liczę, że rodzina spełni moją ostatnią wolę...

 

ps.

 

A nowy teledysk do tego utwory wymiata.



#32 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 04 kwietnia 2013 - 10:38

Ludzie!! Niepowtarzalna szansa zadania swojego pytania Marco a Wy o soundtracku na pogrzeb myślicie? :D


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#33 MaksQwerty

MaksQwerty
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 05 kwietnia 2013 - 09:40

Pogrzeb ważna sprawa. Jak cie źle zakopią to potem taki Iron Maiden wyjdzie :lol:

A co do pytania Marco to długo mu się trzyma ta "fryzura" z brody? xD



#34 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 06 kwietnia 2013 - 01:01

Pytanie dla osób zorientowanych bardziej w temacie - czy Floor zostaje już na stałe, czy nadal kogoś szukają na woka ?


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."


#35 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 06 kwietnia 2013 - 01:06

Pytanie dla osób zorientowanych bardziej w temacie - czy Floor zostaje już na stałe, czy nadal kogoś szukają na woka ?

Floor póki co "randkuje z zespołem żeby sprawdzić czy oboje są gotowi na małżeństwo" - parafrazując słowa Tuomasa. :) Świetnie się dogadują więc jest duża szansa!

Zespół jednak zastrzegł, że na razie nie chcą myśleć o przyszłości i nie dostaniemy żadnej informacji o nowej wokalistce przed 2014 rokiem. :(


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#36 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 06 kwietnia 2013 - 08:52

Dziękuję :)


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."


#37 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 15 kwietnia 2013 - 07:39

Ladies and gentlemen! Zostały już tylko 3 dni na zadawanie pytań dla Marco - basiście zespołu! Szczegóły wyżej: http://forum.sabaton...ghtwish/?p=8103

 

Taka okazja może się już nie powtórzyć!


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#38 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 18 sierpnia 2013 - 02:39

Hej Sałatoni!

 

Trochę się nam wątek przykrył kurzem... a w obozie Nightfish tyle się dzieje! Zespół postanowił zarejestrować DVD na żywo podczas Wacken Open Air z Floor! Ma zostać wydane przed Bożym Narodzeniem tego roku (w każdym razie taki jest plan). Ponadto Tuomas skomponował już 3 utwory na nadchodzący album! Nie wiemy dokładnie w którym kierunku pójdzie, ale prawdopodobnie możemy spodziewać się czegoś prostszego od Imaginaerum. Czyżby powrót do korzeni? :)

 

***

 

Niektórych z Was pewnie zainteresuje Was możliwość wygrania oryginalnej koszulki zespołu. :)

 

Tak oto się prezentuje:

 

contest-shirt-4.png

 

Czo zrobicz żeby wygracz? Żeby wygracz czeba gracz! (info)


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#39 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 21 sierpnia 2013 - 04:20

Aż się chyba skuszę...

 

Kurczę, wszystkie zespoły teraz płyty będą wydawać? Nightwish, WT w studiu, Sabaton możliwe też... Skąd kasę wziąć?!


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#40 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 09 października 2013 - 01:44

Floor Jansen i Troy Donockley oficjalnie w Nightwish !

http://www.terazrock...twierdzony.html


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Nightwish

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników