Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Nightwish

Nightwish

224 odpowiedzi na ten temat

#1 Adriano

Adriano

    Meow so serious?

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisany 20 stycznia 2013 - 10:44

Nightwish - fiński, symfoniczno-metalowy zespół. Jeden z czołowych przedstawicieli swojego gatunku. :)

 

Dawno, dawno temu na wyspie po środku jeziora Pyhajaarvi w Kitee grupa przyjaciół piwkowała przy ognichu. Nagle ni stąd ni zowąd Tuomas Holopainen pomyślał: "ej, bo w sumie to ja bym chciał mieć zespół". I tak to się zaczęło... :)

 

Nightwish to przepiękne liryki i kompozycje. Wszystkie teksty (za wyjątkiem coverów oczywiście!) zostały napisane przez Tuomasa. To jego "pamiętnik i śmietnik", w którym pisze o sprawach, które go interesują lub które dotyczą jego życia.

 

Co sądzicie o tym zespole? Macie jakieś ulubione teksty, piosenki?


Meow so serious? | Nightwish.pl - polski serwis Nightwish | Adrian Olebinski Art


#2 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 23 stycznia 2013 - 12:08

klasyk gatunku :D



#3 AGENT

AGENT
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skąd:z piekła rodem

Napisany 23 stycznia 2013 - 11:37

klasyk gatunku :D

 

Który niestety skończył się w momencie "odejścia" Tarji z zespołu... teraz to już nie jest to niestety :(


Pragniesz pokoju - szykuj się do wojny

#4 Saphirra

Saphirra
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • Skąd:Siepraw

Napisany 24 stycznia 2013 - 06:55

Dokładnie, bez Tarji to już nie ten sam zespół...

 

A jeśli chodzi ulubione piosenki to mam ostatnio fazę na to:

 

 

:)



#5 AGENT

AGENT
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skąd:z piekła rodem

Napisany 24 stycznia 2013 - 08:33

Wish i had an Angel do tego i pozamiatane ;)


Pragniesz pokoju - szykuj się do wojny

#6 Lando

Lando
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 24 stycznia 2013 - 10:47

Mam duże nadzieje, że Floor zostanie na dłużej i wreszcie będą mieli porządną wokalistkę (bo Anetka jednak na żywo nie dawałą rady...) :)


"Zostawcie Tupoleva, nie oddawajcie go. Tam ciągle gra muzyka i wino piją wciąż."


#7 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 25 stycznia 2013 - 05:28

Który niestety skończył się w momencie "odejścia" Tarji z zespołu... teraz to już nie jest to niestety :(

Tak zgadzam się z tobą w 1000% AGENT.To tak jakby Joakim odszedł z Sabatonu to też by już nie było to samo.



#8 metalizer.90

metalizer.90
  • Użytkownik
  • 982 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 27 stycznia 2013 - 10:02

Tak zgadzam się z tobą w 1000% AGENT.To tak jakby Joakim odszedł z Sabatonu to też by już nie było to samo.

 

Weź tak nawet nie mów!



Sabaton bez Joakima? nieeeeeeee o nie nie nie.

Tak samo Slipknot bez Coreya czy MetA bez Jamesa.



#9 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 28 stycznia 2013 - 07:11

Weź tak nawet nie mów!



Sabaton bez Joakima? nieeeeeeee o nie nie nie.

Tak samo Slipknot bez Coreya czy MetA bez Jamesa.

To jest brutalna prawda wokal zawsze jest najważniejszy.Nawet jakby ktoś zastąpił Joakima i śpiewał podobnie to nie to samo.Tak niestety stało się z Nigtwishem.



#10 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 28 stycznia 2013 - 07:30

Nie powiedziałbym, ze wokal jest najważniejszy. 



#11 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 28 stycznia 2013 - 07:58

Nie powiedziałbym, ze wokal jest najważniejszy. 

 

też nie uważam, że wokal jest najważniejszy ale jednak, przynajmniej według mnie, trudniej zastąpić wokalistę niż innego z muzyków



#12 Saphirra

Saphirra
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • Skąd:Siepraw

Napisany 28 stycznia 2013 - 09:03

Sabaton bez Joakima?

 

O matko, przeraziła mnie ta wizja!



#13 Chester

Chester

    Jo to pie***ola! :)

  • Użytkownik
  • 557 postów
  • Skąd:Jastrzębie Zdrój

Napisany 28 stycznia 2013 - 09:12

To, że Tarja nie jest w NW nie świadczy o tym, że zespół na tym stracił. Napewno grają inaczej, ale to nie świadczy o tym, że grają źle.
Album Imaginaerum uważam za bardzo dobry album, bardzo mi się podoba :)



#14 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 30 stycznia 2013 - 03:58

Ale przeważnie dla ludzi liczy się pierwsze wrażenie, i jeżeli zespół odniesie sukces z danym wokalistą to po jego odejściu nie jest to samo.Należało by sobie zadać tu pytanie, czy po odejściu Joakima z Sabatonu ten zespół by był dla mnie taki jak wcześniej.Moim zdaniem wokal w zespole to jest 50% sukcesu jak nie więcej.



#15 Sonne

Sonne

    Sonne

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skąd:Lublin

Napisany 30 stycznia 2013 - 08:01

Uwielbiam Nightwish ale uważam że zrobili błąd usuwając Tarję z zespołu, wiele stracili na tym. Moje ulubione piosenki to: The phantom of the opera, The Siren, The last of the wilds :)



#16 666

666
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:LUBLIN

Napisany 30 stycznia 2013 - 08:43

Sonne masz racje stracili bardzo dużo. :(



#17 pawel27g

pawel27g
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Skąd:Grodzisk Mazowiecki

Napisany 31 stycznia 2013 - 02:15

Ja ci Adrianie nie muszę mówić co sądzę z innego forum to już wiesz :)

Ale oczywiście zespół mi się podoba to klasyk, dość często słucham nawet powoli moim braciom sie podobają ich rytmy.

Żal mi tylko Tarji szkoda że już z nimi nie gra :(



#18 AGENT

AGENT
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skąd:z piekła rodem

Napisany 02 lutego 2013 - 10:12

http://nightwish.com/en/article/6

 

cóż widać to było już za dużo (tak dla tych którzy by chcieli się zapoznać ze szczegółami) :(


Pragniesz pokoju - szykuj się do wojny

#19 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 03 lutego 2013 - 12:51

To, że Tarja nie jest w NW nie świadczy o tym, że zespół na tym stracił. Napewno grają inaczej, ale to nie świadczy o tym, że grają źle.
Album Imaginaerum uważam za bardzo dobry album, bardzo mi się podoba :)

 

Grają dobrze ( z naciskiem na "grają"). Odkąd Tarja odeszła z zespołu, słucham jedynie instrumentalnych wersji nowszych płyt, które rzeczywiście sę świetne. W "pełnych krążkach" wokale niestety psuja efekt, ale być może Floor trochę podreperuje wizerunek kapeli na tym gruncie (o ile zostanie i nagra wokale do nowego albumu).



#20 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 05 lutego 2013 - 05:09

Ale przeważnie dla ludzi liczy się pierwsze wrażenie, i jeżeli zespół odniesie sukces z danym wokalistą to po jego odejściu nie jest to samo.Należało by sobie zadać tu pytanie, czy po odejściu Joakima z Sabatonu ten zespół by był dla mnie taki jak wcześniej.Moim zdaniem wokal w zespole to jest 50% sukcesu jak nie więcej.

 

w przypadku Joakima to nie tyle o wokal chodzi, ale

o osobowość. Tarja nie jest aż tak barwną [że się tak wyrażę..] postacią, więc imho tu nie ma co porównywać.

 

wizerunek Sabatona to w większości wizerunek Joakima - kamizelka, jego dowcipy na scenie, gadki, teksty typu 'jeszcze jedno piwo' etc. pozostali członkowie są bardzo

w jego cieniu, więc rotacje jak miały miejsce całkiem niedawno, znaczy zmiana składu

nie wpłynęła tak bardzo na wizerunek zespołu. póki jest charakterystyczny frontman - zespół istnieje.

 

w przypadku Tarji tu raczej chodzi o muzykę - niejedna jest sopranistka na świecie, a Joakim akurat tylko jeden.

dlatego Tarję łatwiej zastąpić. :P


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 






Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Nightwish

1 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


    Bing (1)