Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

A czytacie coś..?


739 odpowiedzi na ten temat

#661 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 06 lutego 2016 - 07:30

A ja właśnie jednym tchem łyknąłem Ksina - jako licealista / student zawsze go stawiałem na równi z wiedźminem i uważam, że miał równie dobry potencjał literacki i eksportowy. Lewandowski chyba miał mniej szczęścia od Sapka i dlatego kotołak nie zyskał takiego rozgłosu jak wiedźmin. Cieszę się, że "Nasza Księgarnia" wzięła się za publikację sagi.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#662 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 08 lutego 2016 - 10:24

Ja kończę właśnie Tron Czaszek, czyli część 4 Cyklu Demonicznego. I śmiem twierdzić, że to może być jeszcze nie koniec, bo trzeba by okrutnie spłycać, żeby wszystkie wątki rozwiązać na ostatnich 200 stronach.

Ciężko się oderwać, bardzo ciężko.

 

Następna w kolejności jest nowa Trudi Canavan, czyli Prawo Millenium. Dwie części już wyszły - Złodziejska Magia i Anioł Burz. Świat trochę Steampunkowy - jest magia, którą wykorzystuje się do napędzania maszyn przemysłowych i latających. Pomysł ciekawy, choć wciąga mniej niż cykl o Kyralii i Era Pięciorga. 


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#663 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 08 lutego 2016 - 09:43

Miłośnikom literatury post-apokaliptycznej oraz powieści w klimacie S.T,A.L.K.E.R proponuję serię wydawniczą "Kompleks 7215"  wydaną w serii "Fabrycznazona,pl"

Wydano 3 części: "Kompleks 7215", "Stacja Nowy Świat" oraz najnowsza jeszcze ciepła: "Upadła świątynia" - wizja Warszawy 21 lat po wojnie atomowej i zagładzie cywilizacji... garstka ocaleńców skryła się w tunelach warszawskiego metra. Według autorów tej serii ogólno-swiatowa wojna atomowa wybuchła w czerwcu 2015 roku. Świetna lektura dla miłośników gatunku.. dodatkowe atrakcje dla osób znających Ursynów i południowy Mokotów ;)

Polecam.. do nabycia m.in w Empik.com  :)

http://www.empik.com...99792,ksiazka-p

http://www.empik.com...30521,ksiazka-p

http://www.empik.com...01829,ksiazka-p

Czytamy w kolejności: "Kompleks 7215", "Stacja Nowy Świat" oraz "Upadła świątynia" 


Kolejna seria z gatunku post-apokaliptycznego to seria książek "Universum metro 2033" polskich autorów: 

Paweł Majka: "Dzielnica obiecana" - to gratka dla krakusów i mieszkańców Nowej Huty ponieważ akcja książki dzieje się na terenach dawnego kombinatu im. Sędzimira, Nowej Huty oraz krakowskich Czyżyn 20 lat po wojnie atomowej, która doszczętnie niszczy zycie na powierzchni w tych dwóch pięknych miastach. 

Są tam takie smaczki jak opisy ulic Nowej Huty 20 lat po apokalipsie atomowej, życie niewielkich społeczności z bunkrach NH, w tym w bunkrze pod kinem ;)

http://www.empik.com...76612,ksiazka-p

 

Robert J. Szmidt: "Odchłań" - podobne klimaty , ale akcja dzieje się w post-apokaliptycznym Wrocławiu, w którym ludzie zamieszkują sieć podziemnych tuneli ściekowych miasta - tutaj autor wyraźnie czerpał inspirację z takich produkcji filmowych jak np: "Ucieczka z Nowego Yorku" ;) - polecam także ;)

http://www.empik.com...34123,ksiazka-p

 

Na koniec pozycja tego samego autora: 

Robert J. Szmidt: "Apokalipsa według Pana Jana" - to także wizja zycia w posta-pokaliptycznym Wrocławiu, ale tylko kilka lat po wojnie atomowej, która jednak oszczędza od radioaktywnego skażenia zachodnią Polskę (na zachód od linii Wisły)... świetna lektura także ku pokrzepieniu serc... wizja Polski jako jedynego liczącego sie kraju po takiej wojnie. Czyta się to jak dobrą powieśc przygodową z wartką akcją i ciekawymi zwrotami akcji.. polecam ;)

http://www.empik.com...08241,ksiazka-p


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#664 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 08 lutego 2016 - 10:12

Miłośnikom literatury post-apokaliptycznej oraz powieści w klimacie S.T,A.L.K.E.R proponuję serię wydawniczą "Kompleks 7215"  wydaną w serii "Fabrycznazona,pl"

Wydano 3 części: "Kompleks 7215", "Stacja Nowy Świat" oraz najnowsza jeszcze ciepła: "Upadła świątynia" - wizja Warszawy 21 lat po wojnie atomowej i zagładzie cywilizacji... garstka ocaleńców skryła się w tunelach warszawskiego metra. Według autorów tej serii ogólno-swiatowa wojna atomowa wybuchła w czerwcu 2015 roku. Świetna lektura dla miłośników gatunku.. dodatkowe atrakcje dla osób znających Ursynów i południowy Mokotów ;)

O masz. Czyli jednak poszli w innym kierunku niż zakładano na początku. Pierwotnie "Kompleks" miał być kolejną książką z uniwersum Metro 2033. To już wiadomo dlaczego nagle straciłem to z oczu. Dzięki za info! Już ściągam z Legimi i wrzucam w kolejkę książek do przeczytania :P


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#665 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 09 lutego 2016 - 12:18

O masz. Czyli jednak poszli w innym kierunku niż zakładano na początku. Pierwotnie "Kompleks" miał być kolejną książką z uniwersum Metro 2033. To już wiadomo dlaczego nagle straciłem to z oczu. Dzięki za info! Już ściągam z Legimi i wrzucam w kolejkę książek do przeczytania :P

 

To ma byś seria książek dziejących się w tym samym czasie, z różnymi bohaterami pierwszoplanowymi , ale tymi samymi drugoplanowymi... często losy bohaterów danej powiesci splatają sie z losami bohaterów pierwszoplanowych z poprzednich części, ale już drugoplanowych w następnych częściach... fajnie napisana rzecz .. kupuj Czarek... nie ociagaj się ;)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#666 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 09 lutego 2016 - 12:20

Już sobie ściągnąłem. Tylko musi poczekać trochę :D


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#667 Desantownik

Desantownik

    Desantownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Skąd:Warszawa/Łódź

Napisany 09 lutego 2016 - 12:24

Już sobie ściągnąłem. Tylko musi poczekać trochę :D

I bardzo dobrze... ja właśnie skończyłem, więc wracam do "Karbali" Kaliciaka ;)


“Attack him where he is unprepared, appear where you are not expected.” - Sun Tzu, The Art of War

#668 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 15 lutego 2016 - 08:21

Ja kończę właśnie Tron Czaszek, czyli część 4 Cyklu Demonicznego. I śmiem twierdzić, że to może być jeszcze nie koniec, bo trzeba by okrutnie spłycać, żeby wszystkie wątki rozwiązać na ostatnich 200 stronach.

Ciężko się oderwać, bardzo ciężko.

 

Następna w kolejności jest nowa Trudi Canavan, czyli Prawo Millenium. Dwie części już wyszły - Złodziejska Magia i Anioł Burz. Świat trochę Steampunkowy - jest magia, którą wykorzystuje się do napędzania maszyn przemysłowych i latających. Pomysł ciekawy, choć wciąga mniej niż cykl o Kyralii i Era Pięciorga. 

Deeeeess przeczytałam pierwszy tom cyklu demonicznego i przekonałam się do kupna całej serii. A Trudi, hmm może być coś gorszego niż Era Pięciorga. Czyżbym utopiła kasę w dwóch stojących na półce tomach...



#669 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 15 lutego 2016 - 08:33

Zacząłem właśnie czytać trzeci tom cyklu o Dorze Wilk autorstwa Małgorzaty Jadowskiej... Trójkącik - Wiedźma mająca wilcze korzenie-anioł i diabeł w jednym mieszkaniu.. o....sorry...nie tyle co w mieszkaniu a w jednym łóżku to naprawdę wybuchowa mieszanka... a jeśli dodać do tego notorycznie łamane i zawiązywane pakty między wilkołakami a wampirami oraz innymi magicznymi dostajemi wybuchową mieszaninę stokrotnie silniejszą niż nitro;) Swiat Thornu..zachęcam i polecam ;)



#670 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 15 lutego 2016 - 09:35

Nie trawię wilkołaków i wampirów. A nową trylogię Trudi też zacząłem czytać, prawo milenium bardzo mi się podobało, czekam teraz aż dorwę w bibliotece kolejną część

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka


Dodany obrazek


#671 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 16 lutego 2016 - 06:46

Connor, seria o Dorze Wilk też stoi na półce i czeka :P, zaraz mnie tak nakręcicie że rzucę w kąt Dumasa i zrezygnuję z prenumeraty



#672 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 16 lutego 2016 - 07:36

Ja kończę właśnie Tron Czaszek, czyli część 4 Cyklu Demonicznego. I śmiem twierdzić, że to może być jeszcze nie koniec, bo trzeba by okrutnie spłycać, żeby wszystkie wątki rozwiązać na ostatnich 200 stronach.

Ciężko się oderwać, bardzo ciężko.

 

Następna w kolejności jest nowa Trudi Canavan, czyli Prawo Millenium. Dwie części już wyszły - Złodziejska Magia i Anioł Burz. Świat trochę Steampunkowy - jest magia, którą wykorzystuje się do napędzania maszyn przemysłowych i latających. Pomysł ciekawy, choć wciąga mniej niż cykl o Kyralii i Era Pięciorga. 

 

A ja... No właśnie, tworzę sobie zaległości w związku z maturą.

Po maturze:

a. Czytam "Wojnę w blasku dnia" i "Tron z czaszek", plus pewnie następną część :D

b. Wracam na chwilę do Araulenu, czyli trzeba przeczytać całych "Wyrzutków" i najnowsze książki Flanagana

c. Trudi też musi wrócić do moich lektur - muszę "Zdrajców" skończyć i kontynuować "Prawo Millenium" - nie powiem, wciągnęło mnie, inne spojrzenie na magię :) A co do Ery Pięciorga - czytało mi się spoko, ale momentami było strasznie naciągane. Ale Zdrajcy momentami też, chociaż jestem ciekawa, jak to się skończy :D

Proponujecie coś jeszcze na "po maturze"? :D

(mam jeszcze 78 dni, ewentualnie +17 na kompletowanie lektur obowiązkowo po maturze :D)


"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#673 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 17 lutego 2016 - 07:24

Maria... powiem krótko...rzucaj wszystko i zaczynaj Dorę... ta psychopatka nie potrafi godziny przeżyć ażeby nie wpieprzyła się w jakieś problemy... a to dopiero początek trzeciego z sześciu tomów ;) nie liczę zbioru opowiadań i serii pobocznej o Witkacu ;)



#674 Maria

Maria
  • Pancerni
  • 257 postów
  • Skąd:Gostyń - Poznań

Napisany 18 lutego 2016 - 01:43

się robi! :D tylko jeszcze coś dokończę

#675 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 27 lutego 2016 - 03:32

A ja właśnie skończyłem czytać trzy thrillery sensacyjne Vladimira Wolffa z tzw. "Cyklu Matta Pulaskiego":
Tropiciel - w Moskwie zostaje zamordowany polski dyplomata. W dochodzeniu prowadzonym przez ABW skutecznie przeszkadzają rosyjskie służby. Do Warszawy przybywa przybrany brat ofiary, bezwzględny amerykański komandos, nad którym opiekę zaczyna sprawować młoda agentka ABW. Sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli...

 

Bractwo Nieśmiertelnych -  w Krakowie dochodzi do morderstwa (tak, znów :P ) wybitnego profesora, specjalisty w dziedzinie Indian Ameryki Południowej. Zabójstwo ma charakter rytualny. W tym samym czasie w Kolumbii dochodzi do niespotykanych do tej pory rzezi przeprowadzanych przez FARC na cywilach. Czy morderczy szał partyzantów z Kolumbii ma jakiś związek ze śmiercią profesora? Na to pytanie musi odpowiedzieć Matt Pulaski wraz z Oliwią Szczepańską.

Cień Proroka - w trakcie bitwy z ISIS ginie polski oficer, doradca przy sztabie Irackiej armii. Dowódca islamskich bojowników wysyła jednego ze swych ludzi, "nawróconego" polaka, aby ten pokazał swym rodakom, że nie są wcale tak bezpieczni w swym kraju jak im się to wydaje. Idealny cel zamachu właściwie pojawia się sam. 

Teraz biorę się za Metalową Burzę tego samego autora. Jest to to samo "uniwersum" co w/w książek, ale autor rozpoczyna nowy cykl: "Armagedon". 
Opis książki od wydawnictwa:
Amerykę atakuje zabójczy wirus. Epidemia wymyka się spod kontroli. Rosja drży w posadach, a jedność europejska staje się mitem. W jednej chwili znany nam świat przestaje istnieć.

Turcja kierowana przez fanatycznych islamistów idzie w sukurs ISIS na zupełnie nowym froncie.
Tymczasem na świecie pozostały tylko dwa państwa, które mogą sprostać nowym wyzwaniom. Polska i Turcja…
Wir wojny rozpala południe kontynentu, a polski wywiad toczy grę o najwyższą stawkę.
Czy Polska wykorzysta swoją szansę, by stać się nowym supermocarstwem, i znowu obroni Europę przed islamem?

 

Generalnie Vladimir Wolff jest moim ulubionym autorem political-fiction (tak to się chyba nazywa). Spod jego ręki wyszły cztery cykle: Odlegle Rubieże, Stalowa Kurtyna, Matt Pulaski oraz ten najnowszy Armagedon.

 

EDIT:
No muszę przyznać, że Metalowa Burza rozpoczęła się solidnym rąbnięciem. :lol: 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#676 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 13 marca 2016 - 11:00

Czarek Vladimir Wolff to ten od alternatywnej historii 2 wojny?

 

A swoją drogą... dorwałem dziś 3 tomy serii "Czyny Paksenarionn" napisanej przez Elisabeth Moon.. zaczyna się niezłym kopem.. Córka owczarza, nie chce wyjść za przeznaczonego jej wiejskiego chłopaka. Ucieka z domu i przyłącza się do oddziału najemników lokalnego księcia. W tej kompanii uczy się posługiwać mieczem i innym żelastwem przeznaczonym do zabijania. Mam nadzieję że dalej będzie tylko ciekawiej;) 



#677 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 13 marca 2016 - 11:45

Tak, to ten. Cykl Odległe Rubieże to właśnie ta alternatywna historia. 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#678 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 14 marca 2016 - 12:27

A czy Rubieży nie napisał przypadkiem Langenfeld??? 



#679 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 14 marca 2016 - 12:20

Wolff powierzył mu do napisania trzecią część.

Poza tym Langenfeld napisał jeszcze cykl Czerwonej Ofensywy. Niedługo ma być czwarta część ponoć.


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#680 kissedbyfire

kissedbyfire
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Skąd:Sieradz/Kraków

Napisany 14 marca 2016 - 03:39

dees, jakby co to mam obie części Prawa Millenium w Krk,  to mogę pożyczyć, jeśli jeszcze nie zaczęłaś :)






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników