Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

A czytacie coś..?


739 odpowiedzi na ten temat

#1 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 10 marca 2013 - 06:06

aż nie wierzę, że nie ma tu jeszcze takiego tematu. :huh:

 

co czytacie? jakieś ulubione gatunki? co czytaliście ostatnio?

i oczywiście - co polecacie? :D

 

jako że ja z racji karmienia piersią mam mnóstwo czasu na czytanie, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy przeczytałam parę dzieł Tolkienowych [Dzieci Hurina, Niedokończone opowieści, Opowieści z niebezpiecznego królestwa].

nadrobiłam też zaległości i wreszcie przeczytałam całą trylogię Sapokowskiego [Narrenturm, Boży Bojownicy i Lux Perpetua] - przyznam,że ubawiłam się przy tym setnie. nie mogłam się oderwać.

 

gdy tylko uda mi się dorwać kolejną część to sukcesywnie pochłaniam kolejne tomy Pieśni Lodu i Ognia - które są na mojej topliście nawet nad Sapkowskim [chociaż oczywiście nie nad Pratchettem, który jest moim ulubionym autorem]. w tej chwili czekam aż siostra pożyczy mi 2 część III tomu, czyli Nawałnicę Mieczy "Krew i Złoto", a w międzyczasie czytam.. Protokół Dyplomatyczny.

 

czy ktoś jeszcze na tym forum coś czyta?? :D


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#2 Puszek

Puszek
  • Użytkownik
  • 328 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 10 marca 2013 - 06:10

Cała seria Harry'ego Pottera , Trylogia Władca Pierścieni , Spowiedź Heretyka ( Nergal ).



#3 ronnie

ronnie
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Skąd:Wrocław/Złotoryja

Napisany 10 marca 2013 - 06:10

Też uwielbiam Tolkiena i Sapkowskiego. Oprócz tego jakiś dobry thriller (polecam wszytskim Pattersona).



#4 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 10 marca 2013 - 06:14

Stephen King, moja miłość. Oprócz tego szeroko pojęta fantastyka, najchętniej urban fantasy, ale dobrym SF czy heroic fantasy też nie pogardzę.

 

Aktualnie na tapecie Tchaikovsky - seria Cienie Pojętnych - tom chyba 5, Morska Straż. I Drizzt Do'Urden w międzyczasie.


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#5 lohikaarme

lohikaarme
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skąd:Jasło

Napisany 10 marca 2013 - 06:18

Jeśli chodzi o gatunki to różne, ale głównie horror, kryminał i fantastyka. Niedawno czytałam trylogię "Millenium" Stiega Larssona i naprawdę polecam ;)

#6 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 10 marca 2013 - 06:18

Ciszewski, Glukhovsky, projekt Uniwersum i Jack Higgins. Ulubieni pisarze, Higgins to od dziecka :D



#7 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 10 marca 2013 - 06:20

Pewnie, że czytam! Dość sporo, bo generalnie uwielbiam czytać. Fantastyka, kryminały czy literatura sensacyjna, a ostatnio wzięło mnie na poważniejsze książki czyli popularnonaukowe i naukowe.

 

Od Drizzt'a zaczęła się moja przygoda z fantastyka, wiec mam do tej postaci wyjątkowy sentyment i lubię wracać do książek z nim.



#8 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 10 marca 2013 - 06:27

Salvatore'a czytałam tylko jedną trylogię.. to było dawno temu baardzo. jakoś w gimazjum. :P ale szalenie mi się podobało.

kurczę, muszę wyczaić od kogo pożyczyć.


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#9 Treck

Treck

    Człowiek bez face'a

  • Sztab
  • 853 postów

Napisany 10 marca 2013 - 06:29

U mnie zaczęło się od 5 lub 6 klasy podstawówki. Mam chyba wszystkie książki z serii Drizzta, więc nie ma problemu mogę pożyczyć  ;)



#10 Kristianus Rex

Kristianus Rex
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Skąd:From The North

Napisany 10 marca 2013 - 07:03

Smiejcie się ale jeszcze nie przeczytałem ani jednek książki  :P 
mam zamiar przeczytać całą Sage wiedzmina  B)



#11 Basia

Basia
  • Użytkownik
  • 190 postów
  • Skąd:Warszawa/Pułtusk

Napisany 10 marca 2013 - 07:12

Nie ma się czym chwalić, naprawdę.

#12 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 10 marca 2013 - 07:23

Dziś zakończyłem czytanie Trylogii Stanisłąwa Grzesiuka tzn: Boso ale w ostrogach, Pięć lat Kacetu i Na marginesie życie. chronologicznie kolejne tomy opowiadają o dzieciństwie, pobycie w obozach koncentracyjnych i życiu z gruźlicą po wojnie. Książki są naprawdę genialne i doskonale pokazują folklor mieszkańca Warszawy;)

Teraz mam w kolejności do przeczytania: kilkanaście tomów Pana Samochodzika, wracam do czytania Pieśni lodu i Ognia bo jakoś urwałem na 3 tomie i zabiorę się za Steava Csslera, bo ostatnio wciągnęły mnie przygody dirka Pitta;)



#13 tomek11712

tomek11712
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Skąd:Lubin

Napisany 10 marca 2013 - 07:24

Trzeba rację przyznać Basi. Im wcześniej człowiek zacznie czytać, tym bardziej ma mózg rozwinięty, czy coś takiego. I przy okazji rozwija słownictwo. 



#14 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 10 marca 2013 - 07:27

Smiejcie się ale jeszcze nie przeczytałem ani jednek książki  :P 
mam zamiar przeczytać całą Sage wiedzmina  B)

 

jeśli zamierzasz wziąć się za Wiedźmina, to na początek polecam dwa tomy opowiadań [Miecz przeznaczenia i Ostatnie życzenie],

a dopiero później całą pięciotomową sagę.


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#15 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 10 marca 2013 - 07:51

trylogia larssona genialna :) a ostatnio Murakami Haruka- Kafka nad morzem



#16 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 10 marca 2013 - 08:29

Mati, Ty to z tą japońszczyzną to chyba już zupełnie szalejesz;) to Shoguna sobie przeczytaj;)



#17 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 marca 2013 - 08:48

Ja różnie. Jeszcze do niedawna czytałem praktycznie same książki historyczne traktujące o II Wojnie - głównie o udziale w niej naszych żołnierzy: 1 Dywizja Pancerna, 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa, 2 Korpus, Powstanie Warszawskie, Cichociemni etc.A teraz to różnie i podłużnie :P Wczoraj skończyłem czytać po raz kolejny "całego Wiedźmina", wcześniej losowo wybrane książki o Wędrowyczu, Hobbit i Władca Pierścieni po raz któryś tam, całą obecnie dostępną Pieśń Lodu i Ognia. Po raz kolejny przejrzałem Gwarę Warszawską dawniej i dziś oraz kilka losowych opowiadań z cyklu Sługi Bożego, a także pochłonąłem na raz zAfganistanu.pl Alfabet polskiej misji Marcina Ogdowskiego - polecam zainteresowanym tematyką ;)

Ale ostatnio urzekły mnie tytuły z wydawnictwa WarBook - autorstwa Vladimira Wolffa i Marcina Gawędy - typu, ja wiem? - "war fiction"? Jakoś to się nazywa, ale nie wiem jak ;) W każdym razie dając przykład: książka IX zmiana dzieje się podczas IX zmiany polskiego PKW-Afganistan. Podczas wymiany ognia z talibami ginie jeden z braci znanego i groźnego bojownika - ów jegomość poprzysiągł sobie zabić jak najwięcej polskich żołnierzy... I się zaczyna (właściwie wszystko, od działań zbrojnych przez wywiad itd.). Gdyby się ktoś za to wziął na serio i zechciał porządnie sfilmować to film mógłby konkurować z Helikopterem w Ogniu :lol: 

A od wczoraj zacząłem czytać - cóż, niezbyt ambitne dzieło, ale co tam :D - Assassin's Creed: Tajemna Krucjata. A czekają jeszcze Objawienia i Dzidek (opowieść o Warszawskim łobuziaku dziejąca się w przedwojennej Stolicy) :P


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#18 maenthis

maenthis

    hearteater.

  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Skąd:przychodzą demony.

Napisany 10 marca 2013 - 08:51

Mati, a czytałaś Ringa [Koji Suzuki]?

niewiele osób sobie zdaje sprawe, że sławny horror [który chyba zaczął cały ten bum na horrory z małymi dziewczynkami, łapkami odbitymi na ścianie i czarnymi włosami w wannie] został nagrany na podstawie książki.

 

nie mówiąc już o tym, że w filmie sporo pozmieniali. książka była szczerze genialna..! ale moja wybujała wyobraźnia niestety zafundowała mi po niej niezłe schizy. [co w sumie potwierdza, że książka byla genialna..] :wacko:


"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." (Nietzsche)

my name is freedom.

http://musaa.pl/
 


#19 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 10 marca 2013 - 09:17

.



#20 Stoow

Stoow

    człowiek-batalion

  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała / Warszawa

Napisany 10 marca 2013 - 09:26

Serie WarBook miałem przyjemność dostawać od wydawcy do recenzji, polecam szczególnie cykl o Wirskim. Pierwsza część serii to Stalowa Kurtyna, trochę prywaty czyli moja recenzja: http://blog.luniewsk...talowa-kurtyna/






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników