Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

A czytacie coś..?


739 odpowiedzi na ten temat

#681 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 14 marca 2016 - 07:41

Odchodząc trochę od książek ale pozostając przy czytaniu...

 

Jakiś czas temu wziąłem się za czytanie "Civil War" Marvela. Niezły bajzel się narobił :v W sumie nie wszystko ogarniałem (bo weź tu człowieku ogarnij pierdylion komiksów z kilku ostatnich dziesięcioleci żeby znać wszystkie związki, animozje, postacie itd.) ale i tak było warto :D 

Teraz nadrabiam Spider-mana. Trochę tego jest, bo komiksów się nazbierało z ośmiu albo dziewięciu lat. :lol: Generalnie wziąłem się za to co dzieje się po wydarzeniach z "Civil War", bo czytać wszystko od 1962 to jednak trochę za dużo :D Zwłaszcza, że te pierwsze komiksy były - w mojej opinii - raczej takie... durne. Zwłaszcza styl prowadzenia historii. No ale cóż, takie lata to były :P 
 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#682 dees

dees
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisany 15 marca 2016 - 09:28

Dzięki, dzięki, mam swoje Prawo Millenium :)


Men vem saknar mig?

Devetakhi Photography

#683 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 15 marca 2016 - 06:11

Jednym tchem łyknąłem "Wielkiego Szu" - w większości dokładnie odzwierciedla fabułę filmu, ale wnosi kilka nowych wątków i zawiera ciekawe opisy wewnętrznego życia i przemyśleń bohaterów. Moim zdaniem warto przeczytać.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#684 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 25 kwietnia 2016 - 07:28

Właśnie przeczytałem że w marcu wyszła kolejna książka Ciszewskiego z serii www. - "Kapitan Jamróz". Już sprawdziłem wszystkie okoliczne biblioteki - egzemplarze w większości rozdrapane :(.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#685 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 27 kwietnia 2016 - 12:46

A ja właśnie skończyłem czytać "Komornika" Michała Gołkowskiego. Wcześniej ukończyłem jego obecny cykl Stalkerski i oba tomy "Stalowych Szczurów". 

No ale wracając do "Komornika"... Akcja książki dzieje się po apokalipsie. Ale takiej Biblijnej, która jednak... nie poszła zgodnie z planem. Spisując swe proroctwo św. Jan nie wziął pod uwagę, że w przyszłości ludzi może nieco przybyć na świecie ani że nastąpi aż taki postęp technologiczny. W związku z tym po przejściu Apokalipsy na Ziemi została jeszcze całkiem spora ilość ludzi... Aniołowie pootwierali swoiste "obozy zagłady" by wysyłać nieszczęśników do... Raju? A po Ziemi kręcą się różnego rodzaju stwory należące zarówno do Światła jak i Cienia. Powołany został też "zawód" Komornika - są to ludzie którzy zgodzili się na "pracę" dla Góry która w założeniu jest dosyć prosta - dokonywać egzekucji (hehe) komorniczej na grzesznikach wysyłając ich na tamten świat. Ale oczywiście, jak to w książkach, Ezekiel Siódmy pakuje się w kłopoty... 

Nic tylko czekać na drugi tom :P


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#686 Trollu

Trollu
  • Użytkownik
  • 844 postów
  • Skąd:Sosnowiec

Napisany 29 kwietnia 2016 - 10:26

Ja właśnie zaczynam kolejną książkę z uniwersum Stalkera. "Na skraju strefy", powieść Krzysztofa Haladyna. Zapowiada się ciekawie i świetnie wpasowuje się do stylu wprowadzonego przez Michała Gołkowskiego. Głównym bohaterem jest Dmitrij Petrenka, który jest starszym sierżantem w kompanii karnej obozu na granicy Strefy. Zmuszony jest z niego uciec z pewnych przyczyn. Zachęcam do szczegółowego poznania historii Dimy :P


JB!


#687 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 05 maja 2016 - 07:10

U mnie ostatnio klimat tylko na literaturę lekką - przeczytałem "Mróz" Ciszewskiego; ostrzę też sobie zęby na kolejne części cyklu www. - "Kapitan Jamróz" i www.afgan.pl.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#688 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 13 czerwca 2016 - 11:15

Dziś w nocy skończyłem męczyć "Hubala" Jacka Komudy. Spodziewałem się czegoś lepszego a tu wiało nudą przez 3/4 książki. Bohaterowie nudni, zero jakiejkolwiek intrygi, akcji, czegokolwiek... Książka mogła być z powodzeniem krótsza o 300 stron (co by jej wyszło na lepsze). A tak to mamy ciągle to samo właściwie. W dodatku major przedstawiony został jako ktoś kto by tylko

Spoiler


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#689 Connor

Connor
  • Użytkownik
  • 977 postów

Napisany 14 czerwca 2016 - 05:25

A mi się Hubal bardzo podobał...szczególnie moment kiedy ksiądz Mucha powiadamia żołnierzy o Jego śmierci i dalsze gdzie pokazane są losy Bohatyra .... 



#690 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 14 czerwca 2016 - 10:50

A, no tak. Zapomniałem o "magicznym" koniu... Nie wiem, jakoś taka forma prowadzenia fabuły do mnie nie przemówiła. 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#691 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 14 marca 2017 - 12:29

Ostatnio przeczytałam FUTU.RE Głuchowskiego. Po pierwszych rozdziałach wiedziałam, że będzie ciężko. Potem się już z tym męczyłam, niełatwo było przeczytać te kilkaset stron, straszne rzeczy były tam przedstawiane jako normalne, wyobraźnia czasami działała aż za dobrze. Wszystko tam wydawało się dziwnie realne. Pod koniec już tylko chciałam dotrzeć do ostatniej strony i mieć to za sobą. Jednak jak już zamknęłam przeczytaną książkę stwierdziłam, że jednak była dobra. Nawet bardzo dobra. Polecam :)

 

Czytacie serię o aniołach Kossakowskiej? Pojawiła się nowa część - Bramy Światłości Tom I. Też bardzo polecam. Teoretycznie nawet nie trzeba czytać wcześniejszych, ale na pewno dużo więcej przyjemności dostarczy osobom znającym całą serię.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#692 Miri

Miri
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skąd:Lublin

Napisany 14 marca 2017 - 01:07

FUTU.RE to dla mnie fenomen. Książka tak naprawdę bez akcji, fabuła uboga, wydarzenia do przewidzenia. Mimo wszystko czeka się na zakończenie jak na Gwiazdkę. Warto :)

Ja cały czas trzymam się postanowienia noworocznego. Po podsumowaniu mojej ostatniej czytelniczej dekady chciałam to jakoś uhonorować, więc zdecydowałam się do końca 2017 roku przeczytać cały Świat Dysku. Aktualnie jestem w połowie dwunastej już części - jak książki mogą być tak genialne? To po prostu trzeba przeczytać.

#693 Frodli

Frodli

    4ever online

  • Użytkownik
  • 325 postów
  • Skąd:Starachowice

Napisany 15 marca 2017 - 04:24

Charlie Fletcher - Ironhand. Żelazna Ręka

 

Kontynuacja "Stoneheart. Kamienne Serce", które przeczytałem na początku miesiąca. W skrócie: posągi w Londynie potrafią ożyć, dzielą się na dwie wrogie frakcje, a główny bohater przez przypadek dostaje się do samego środka tej wojny. 10 lat temu nie podołałem przeczytaniu tej książki, ponieważ pierwsze strony są przeraźliwie nudne. Przedwczoraj jednak się przemogłem i zacząłem od nowa. Skończyłem wczoraj wieczorem 1f642.png :) Jak na fantasy młodzieżowe, dosyć mroczne. W jednym momencie nawet się lekko wzruszyłem, co raczej nie zdarza mi się podczas czytania. Na dniach pewnie uporam się z trzecim tomem, Silvertongue. Fantasy młodzieżowe to nie mój gatunek, więc nie mogę porównać do innych utworów, czytam w zasadzie z powodu wyrzutów sumienia, że mam na półce nieprzeczytane książki :)

 

@Miri

Fajne wyzwanie, ja w styczniu czytałem Narnię w jeden tydzień :D


Polska wojna tu była tak!
A my śpiewamy pod publikę joł Warszawo Walcz!

#694 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 15 marca 2017 - 11:17

Czytasz książki w jeden dzień? :o
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#695 Miri

Miri
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skąd:Lublin

Napisany 16 marca 2017 - 02:00

Mi Narnia zajęła trochę dłużej, bo jedna książka na 2 dni ;) Ale to było w podstawówce, wiadomo, obowiązki, odpowiedzialność, nie było łatwo. 

:D 



#696 Frodli

Frodli

    4ever online

  • Użytkownik
  • 325 postów
  • Skąd:Starachowice

Napisany 17 marca 2017 - 05:40

Czytasz książki w jeden dzień? :o

Nie wszystkie :D Tomy Narnii mają po 180-240 stron, to szybko szło ;-)

 

Mi Narnia zajęła trochę dłużej, bo jedna książka na 2 dni ;) Ale to było w podstawówce, wiadomo, obowiązki, odpowiedzialność, nie było łatwo. 

:D

W podstawówce chyba czytałem najwięcej... Ale nie tak szybko, jak teraz, więc dłuższe książki męczyłem długo.


Polska wojna tu była tak!
A my śpiewamy pod publikę joł Warszawo Walcz!

#697 Nami

Nami
  • Pancerni
  • 965 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 17 marca 2017 - 10:47

A ja Narnię czytam (w tym momencie) 2-3 tomy na dzień :P

"History's written today"

~Sabaton "Primo Victoria"


#698 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 17 marca 2017 - 05:05

Ostatnio przeczytałem trzy tomy "Wikingów" Radosława Lewandowskiego. Kolejno: "Wilcze dziedzictwo", "Najeźdźców z północy" oraz "Topory i sejmitary". Nie są to może wybitne dzieła literackie ale czyta się bardzo przyjemnie. Niektórzy porównywali to do "Gry o Tron" ale ja bym aż tak nie szarżował. Trylogia opowiada perypetie młodego wikinga Oddiego Asgatssona, syna Asgota z Czerwoną Tarczą oraz (tylko w pierwszym tomie) Eryka Erikssona, syna króla Eryka Zwycięskiego. Całoa historia jest oczywiście literacką fikcją ale autor bardzo realistycznie przedstawił średniowieczny świat wikingów (i nie tylko). 

 

Nieco wcześniej przeczytałem "Furię ludzi północy. Dzieje świata wikingów" Philipa Parkera.  Tytuł chyba mówi sam za siebie. Rzeczowa monografia o historii wikingów przez wieki. Nie polecam osobom które nie są przyzwyczajone do tego typu książek bo posną prawdopodobnie z nudów ze względu na same suche fakty :P

 

Jeszcze wcześniej skończyłem trzeci tom cyklu "Śmierć frajerom" Grzegorza Kalinowskiego o podtytule "Tajemnica skarbu Ala Capone" czyli dalszy ciąg perypetii Heńka Wcisły, chłopaka z Warszawskiej Woli, który co rusz wplątuje się w coraz to większe kłopoty. 

 

Teraz zamierzam się zabrać za "Króla" Szczepana Twardocha którego akcja rozgrywa się w 1937 roku w Warszawie. Albo coś innego z półki :P 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#699 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 17 marca 2017 - 08:33

"Księga demonów jesiennych" Grzędowicza - zestaw opowiadań spiętych jedną klamrą, pogranicze dark fantasy i horroru. Miłe do poduszki. Poza tym niedawno przeczytałem tetralogię "N" Severskiego - Ludlum, Forsyth, Follet, Morell i Clancy mogą mu buty czyścić


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#700 Polip

Polip
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skąd:Łódź

Napisany 28 marca 2017 - 06:56

Nie będę raczej zbyt oryginalny ale wczoraj wziąłem się za Art of War. Jeśli zaciekawienie mnie nie opuści raczej szybko to skończę. :) Bardzo ciekawa i mądra książka. :)






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników