Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

World Of Tanks


201 odpowiedzi na ten temat

#41 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 19 marca 2013 - 07:43

Trochę to drażni, bo przez pół godziny stukam się bezskutecznie z jakimś kurduplem, a tu nagle pojawia się jeszcze większy kurdupel i rozdupca mnie jednym strzałem w pancerz przedni :lol:


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#42 Puszek

Puszek
  • Użytkownik
  • 328 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 19 marca 2013 - 07:59

W sumie jeśli grałeś PZ III to pociski mogły rykoszetować na "francuskim lekkim gównie", którym jest ELC AMX ewentualnie AMX 12t - ten drugi ma lepszy pancerz a jak wiadomo PZ III to nie jest jakaś super potęga :)



#43 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 19 marca 2013 - 08:07

Wydaje mi się, że był to AMX38. No ja wiem, że PZIII to żadna potęga, ale skoro pociskami OB zabierałem KV-1 20% po strzale w pancerz tylni, to spodziewałem się lepszych rezultatów waląc do czołgu lekkiego :lol: W ogóle, z mej obserwacji, wydaje mi się, że pojazdy żabojadów są jakieś... przepakowane. 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#44 Puszek

Puszek
  • Użytkownik
  • 328 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 19 marca 2013 - 08:09

W sumie patrząc na te lekkie od 4 do 6 tieru można odnieść takie wrażenie , ale za to ciężkie to totalna lipa zwłaszcza ten bodajże na 3 albo 4 chyba tierze :)



#45 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 19 marca 2013 - 08:13

Póki co chcę natrzasnać sobie do V tieru - Pantery i będę szczęśliwym graczem :D A u Amerykańców min. do Hellcata. 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#46 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 19 marca 2013 - 09:25

 .



#47 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 19 marca 2013 - 09:33

Cieniu - no wiadomo, gdzie najlepiej celować :D Ale czasem w praktyce to inaczej się to sprawuje, zwłaszcza jak celownik się "pomniejsza" przez wieczność :D I nie zawsze manewry oskrzydlające się udają, bo nagle pojawiają się znikąd dwa niszczyciele, trzy artylerie i jeden ciężki i dostaję wciry. :P

Dziś miałem fajną akcję na mapie ze stacją kolejową - to chyba któraś z nowszych, bo nie kojarzę jej. Przeciwnik zniszczył jednego z moich między składami pociągu, a ja się przykampiłem za jednym z wagonów - bo akurat jechał w moją stronę - i sru mu przydzwoniłem w gąsienicę pod tyłem wagonu z OB. On z kolei przydzwonił mi w moją w ten sam sposób, ale chyba z normalnego pocisku, bo pancerza mi nie odjęło - tylko gąsienicę zerwało. No i staliśmy tam tak z dobre 5 minut (dziwne, ze nikt się do tej zabawy nie wtrącił) i tak się strzelaliśmy po tych gąsienicach wystających spod wagonu. W końcu udało mi się go ustrzelić ;D


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#48 Stoow

Stoow

    człowiek-batalion

  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała / Warszawa

Napisany 19 marca 2013 - 09:37

Czareczku, AMX 38 i AMX 40 to są cholernie wytrzymałe, jeździłem nimi i czasem KV-1 mógł mi nagwizdać :)



#49 Kovalsky

Kovalsky
  • Pancerni
  • 115 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisany 19 marca 2013 - 09:46

AMX 40 to taki minimaus, stalowe ściany to norma na nim.


¯\_(ツ)_/¯

#50 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 19 marca 2013 - 09:58

Eeee, to oszukane! 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#51 Guest_Cieniu_*

Guest_Cieniu_*
  • Gość

Napisany 19 marca 2013 - 10:01

.



#52 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 20 marca 2013 - 03:26

Za mocne powiadasz ... powiedz to mojemu GW Tigerowi który zdejmował AMX'a 50 i BatChata na strzał ... :) A co do AMX'a 40 to on ma 70mm pancerza z przodu, z tym że ma płyty na moje oko odlewane, co dodaje mu kilka mm pancerza. Do tego kąt jego, i odległość, która na niskich tierach masakrycznie wpływa na penetrację pancerza. Najłatwiej jest mu unieruchomić wieżę pociskami wybuchowymi i objeżdżać dziada, i sprawa załatwiona :)



#53 Puszek

Puszek
  • Użytkownik
  • 328 postów
  • Skąd:Kraków

Napisany 07 kwietnia 2013 - 04:23

Po kolejnej łatce 8.5 w końcu wejdzie możliwość tworzenia 3-osobowych plutonów bez konta premium i jakieś fajne zmiany na kompaniach :D



#54 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 07 kwietnia 2013 - 04:52

Zmiany zmianami, Leopard I i Aufklärungspanzer Panther wchodzą do gry! :D Na teście jeździłem obydwoma i jak do Panterki nie mogę się doczepić(chociaż przy upadkach trochę HP schodzi) to do Leosia już tak. Bardzo słaby pancerz. A tak to, ciekawe działo(poniżej 1.5t waży<sic!>) i zwrotny, szybki, i to chyba wszystko tak na szybko ;)



#55 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 07 kwietnia 2013 - 05:12

Niech lepiej zrobią coś z tymi pierdzielonymi francuskimi czołgami, bo one są niezniszczalne jakieś.


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#56 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 08 kwietnia 2013 - 02:17

Cezar, ciesz się chłopie że nie spotykasz jeszcze AMX'ów 50 120, AMX 50B, Bata, a w szczególności Focha 155. Jak je spotkasz to sprawa się ma następująco. Jeśli wyskoczy na Ciebie 50 120 to uciekasz, aż wywali 3 pestki, i jak Ci zostało 1200hp(lol :D) około to wracasz się, i rozklepujesz go jak mała dzidzię. Podobnie wygląda sprawa z 50B, z tymże Jak on wywali 2, a masz 900hp, to atakujesz. Jak trafisz na Bata to czekasz aż wywali 3, i jak masz +800hp to ciśniesz na niego. W przypadku Focha tak różowo nie jest. Jeśli jakimś cudem przeżyłeś 2 strzały, i masz 1k hp to go atakujesz. Wtedy nie ma żadnych szans, chyba że to miasto. Wtedy blokujesz, i niszczysz :) Sam osobiście stosowałem te taktyki na każdym z tych czołgów(znaczy się grałem, i patrzyłem co robią ludzie, i takie to opracowałem wnioski ;) ) Takie, małe wprowadzenie na wysokie tiery :D Co do ich niezniszczalności, to nie martw się. Na IX i X tierach każdy z nich<sic!> potrafi zejść na strzał już od GWT. Sprawdzone :) Jedynymi problemami mogą być przednie pancerze AMX'a 50B i Focha, w przypadku tego 1 to pod brzuszek, jeśli spotkasz 2 to na lewo(z jego pkt. widzenia) od działa. Wchodzi tylko z dużą penetracją :/ Ale cóż, tak to już jest :) Coś za coś, pancerz boczny tylko leży i kwiczy :D



#57 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 08 kwietnia 2013 - 02:53

Dlaczego atak dopiero po dwóch-trzech strzałach? :D 

No ja nie wiem, przesadzili z tymi francuskimi... Chcieli im zrekompensować to, że takich czołgów ani przed, ani po wojnie nie mieli, czy jak? xD


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#58 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 09 kwietnia 2013 - 07:02

To bardzo proste :) Załóżmy że walczysz na dystansie 100m. Francuskie działa do celnych nie należą, mają bagatela tylko(albo aż, zależy jak na to patrzeć) średnio 0.36-.0.37acc. Taka celność nie gwarantuje trafienia w weakspota, lub w miejsce ze słabym pancerzem. Oczywiście musisz balansować czołgiem, a najlepiej chować się za zasłoną. Po 2-3 strzałach czołg oponenta najprawdopodobniej będzie miał ponad połowę magazynka pustego. Wtedy on pomyśli: "mam jeszcze tylko połowę magazynka, wystrzelę szybko pozostałe i przeładuję chowając się za osłoną". On wtedy czym prędzej wystrzeli swoje, a ty na niego w tym czasie jedziesz. Nie oszukujmy się, możesz oberwać, albo nic ci się nie stanie. Zależy od gracza :) On się wystrzela, i masz go jak na tacy podanego ;) Oczywiście sytuacja jest tylko i wyłącznie dobra jak jest 1 vs 1, ew x+1 vs 1 :)

 

Francuzi przecie po wojnie mieli zdobyczne czołgi niemieckie :D Chodzi mi o Pantery :> Z których to wyciągnęli silniki, i włożyli do swoich ARL'ów 44 ;)

 

Francja przed wojną miała dobre czołgi, tylko nie mieli radiostacji, tak jak na początku Armia Czerwona. I głownie przez to czołgi były bezużyteczne, co doprowadziło sami wiemy do czego :D

 

Faktem jest że czołgi te są strasznie wnerwiające, op i wgl. jak to się mówi "przekoksane" :)



#59 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 10 kwietnia 2013 - 10:56

No ja póki co mam taką taktykę, że jak widzę coś francuskiego to oddaje dwa strzały (które nic delikwentowi zazwyczaj nie robią) a potem wycofuję się na  z góry upatrzone pozycje (czyt. uciekam z płaczem do najbliższego skupiska min. dwóch ciężkich :D)


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#60 Sovijet

Sovijet
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisany 10 kwietnia 2013 - 02:06

Na Twoich tierach francuzy mają słabe działa, a mocny pancerz, a w ostatecznym rozrachunku, odwrotnie :)






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników