Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Nowy album w 2022 roku!

sabaton album

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 09 maja 2021 - 02:17

No moim zdaniem cover lepszy od oryginału, ale ja to mam chyba alergię na Tapok :P



#22 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 09 maja 2021 - 04:29

Z racji tego, że to cover to tylko przyczepię się, że w pewnych momentach mam wrażenie, że nie bardzo mieli pomysł na tekst, ale za to pochwalę produkcję, bo gitara wreszcie jest "nad" klawiszami. 



#23 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 09 maja 2021 - 06:38

Powiem tak: wolę wokal Jockego, ale instrumentalnie zdecydowanie lepiej wypada człowiek-orkiestra Radio Tapok, przynajmniej jak dla mnie. 


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#24 Helluś

Helluś
  • Pancerni
  • 252 postów
  • Skąd:Zgierz

Napisany 12 maja 2021 - 05:17

Jakoś nigdzie nie ma info że to cover. Mam nadzieję że się pozwem nie skończy.

#25 Blond Mysz

Blond Mysz

    Art is hard.

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisany 12 maja 2021 - 06:13

Spokojnie, na pewno nie - od początku w social mediach, wszędzie piszą że to cover :)

I tutaj na ich stronie oficjalnej:

https://www.sabaton....ense-of-moscow/



#26 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 12 maja 2021 - 06:30

Posłuchałam kilka razy i tak mi się pojawiło w głowie - nareszcie coś świeżego, czyżby stary Sabaton wracał? Potem się okazało że to cover xD 

 

Też nie jestem fanką Radio Tapok ale jestem mu wdzięczna za to, że napisał im ten kawałek i jest ciekawiej :D i też uważam że powinni jasno i wyraźnie napisać, że to cover. Nawet jeśli ich prawnicy załatwili to tak żeby żadnych pozwów nigdy nie było, co obstawiam że zrobili bo jednak za duzi są na tego typu potknięcia legalne.


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#27 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 15 sierpnia 2021 - 01:33

Mamy zapowiedź nowego albumu - "The War To End All Wars"

https://www.youtube....channel=Sabaton



#28 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 15 sierpnia 2021 - 11:55

Muzyka do tej zapowiedzi bardzo ciekawa, mam nadzieję że to nie tylko jakiś sample z internetu :D 


I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#29 Tequilla

Tequilla
  • Sztab
  • 165 postów
  • Skąd:Malbork

Napisany 15 sierpnia 2021 - 02:15

Mi się mega podoba głos tej babki, która jest lektorem. Jest mega klimatycznie. To chyba ta sama, która była w History Edition Great War. Ciekawe ile teraz wariantów wypuszczą xD

No to czekamy na płytę. Ludzie na fejsie już się gdzieś dopatrzyli czołgów Shermana.

Dodany obrazek
'Call me a dreamer, call me insane,
I'll survive the storm, I'll take the pain.'


#30 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 16 sierpnia 2021 - 12:18

Możliwe, że ten album będzie też w wersji Soundtrack jak w przypadku "The Great War", tam w zapowiedzi albumu był utwór "A Ghost in the Trenches" w tej wersji.



#31 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 16 sierpnia 2021 - 07:26

Ups, chyba muszę się trochę bardziej przyłożyć do przesłuchania "The Great War"...
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#32 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 25 sierpnia 2021 - 02:07

O godzinie 15:00 premiera kawałka "Steel Commanders" z gościnnym udziałem Tiny Guo. Ciekawe, czy jest to utwór z nowej płyty, w jednym z wywiadów (chyba Jocke) powiedział, że szykują jeszcze kilka niespodzianek nie wliczając w to nowego albumu.

https://www.youtube....channel=Sabaton



#33 ***Ruda***

***Ruda***
  • Pancerni
  • 188 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 25 sierpnia 2021 - 11:04

Odliczamy 🤘😊

#34 sgorias1

sgorias1

    Smerf Maruda

  • Użytkownik
  • 227 postów
  • Skąd:Pińczów

Napisany 25 sierpnia 2021 - 03:51

No proszę, czyli jednak da się zrobić coś nie brzmi tak samo jak kilka poprzednich kawałków  :D Nie potrafię jeszcze powiedzieć ostatecznie czy mi się podoba, ale większe zróżnicowanie instrumentalne zawsze na plus. Wreszcie gitara brzmi jak należy.



#35 ***Ruda***

***Ruda***
  • Pancerni
  • 188 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 25 sierpnia 2021 - 04:48

No proszę, czyli jednak da się zrobić coś nie brzmi tak samo jak kilka poprzednich kawałków :D Nie potrafię jeszcze powiedzieć ostatecznie czy mi się podoba, ale większe zróżnicowanie instrumentalne zawsze na plus. Wreszcie gitara brzmi jak należy.


Zgadzam się 🤘😊 ale jest tam fragment, który czymś mi zalatuje, ale nie mogę sobie uzmysłowić czym.. 🤔🤔🤔

#36 konradz16

konradz16
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 26 sierpnia 2021 - 12:41

Z producenckich ciekawostek mogę dodać, że chórki użyte tuż przed wejściem perki, to prawdopodobnie biblioteka sampli do Kontakt - Performance Samples Oceania :D Ogólnie kawałek jest spoko, trochę brakuje mi rytmicznych gitar w refrenie (trudno wyłapać akordy) ale coverek już nagrany. Co do koncepcji mega mi się podoba, widać że starają się odchodzić od takiego "basic" szablonowego grania zachowując jednocześnie swój styl.



#37 Tequilla

Tequilla
  • Sztab
  • 165 postów
  • Skąd:Malbork

Napisany 26 sierpnia 2021 - 08:04

Zgadzam się 🤘😊 ale jest tam fragment, który czymś mi zalatuje, ale nie mogę sobie uzmysłowić czym.. 🤔🤔🤔


Kurde mam to samo!
Klip jest widowiskowy. Potem odpaliłam na słuchawkach. I jest fajnie, jest świeżo, ale gdzieś w połowie brzmi znajomo tylko nie mogę umiejscowić gdzie.

Niemniej po The Great Recykling, znaczy War jestem bardzo pozytywnie zaskoczona (:

Dodany obrazek
'Call me a dreamer, call me insane,
I'll survive the storm, I'll take the pain.'


#38 ***Ruda***

***Ruda***
  • Pancerni
  • 188 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 26 sierpnia 2021 - 09:26

Kurde mam to samo!
Klip jest widowiskowy. Potem odpaliłam na słuchawkach. I jest fajnie, jest świeżo, ale gdzieś w połowie brzmi znajomo tylko nie mogę umiejscowić gdzie.

Niemniej po The Great Recykling, znaczy War jestem bardzo pozytywnie zaskoczona (:


Maniek uratował sytuację mamy winowajcę No Bullets Fly 😊

#39 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 26 sierpnia 2021 - 05:36

Jak dla mnie dwugłos gitarowy pobrzmiewa podobnie do "Killing Ground". Generalnie miło się słucha, nawet jeżeli mecenat "The World of Tanks" jest aż nadto wyraźny.

 

Natomiast byłem bardzo ciekaw, kim jest ta wiolonczelistka.

Tutaj możecie trochę o niej poczytać.

http://fmf.fm/goscie/tina-guo

 

A tu znalazłem fragment jej występu z Wacken wspólnie z Beyond the Black i Sabaton


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#40 ***Ruda***

***Ruda***
  • Pancerni
  • 188 postów
  • Skąd:Poznań

Napisany 26 sierpnia 2021 - 05:52

Jeśli dobrze kojarzę twarz to ona na którymś Waken z nimi była tym co były dwie sceny... 😊





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: sabaton, album

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników