Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Kibicowanie

legia warszawa żyleta nigdy nie zginie 206

60 odpowiedzi na ten temat

#1 kazaa9

kazaa9
  • Użytkownik
  • 569 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 30 listopada 2015 - 10:01

Czy jest w Batalionie więcej Kiboli?

 

Jak zapewne kilka osób już wie, to Oliwia, Cade, Czarek i ja od jakiegoś czasu chodzimy wspólnie na domowe mecze Legii Warszawa. Ale w zasadzie nie chodzimy tam oglądać widowiska sportowego (które często nie jest widowiskiem najwyższych lotów :D), tylko pokibicować, pośpiewać, wykrzyczeć się. Czyli na Żyletę, bo na innych trybunach jest różnie pod tym względem. Wiem, bo w przeciwieństwie do reszty towarzystwa zaliczyłem dwa mecze na środku trybuny wschodniej. Raz byłem ze znajomym spoza Warszawy, który z ciekawości chciał zobaczyć mecz. Po meczu powiedział, że kiedyś tu wróci, ale TAM (i pokazał na Żyletę).

 

No i przyszła pora na pójście TAM, pierwszy raz z Cezarym zaliczaliśmy razem. Nie bez obaw, bo w sumie różne rzeczy się słyszało. Ale obawy szybko minęły. Krzesełka nie latają. Ludzi nie biją. Nożami nie rzucają. Nic się nie pali (no, czasem jest pirotechnika, ale pod kontrolą). Jest głośno, są tańce, jest zabawa. Nawet jak wynik jest zły, to jest zabawa. Bo o to w tym chodzi :)

 

Jeżeli ktoś z Warszawy (i nie tylko) chciałby dołączyć, to zapraszamy - podpowiemy co i jak :D

Tutaj tylko mała uwaga. Temat uzależnia. I jest smutny...kiedy nie można pojawić się na meczu. To mnie niedawno ominęło:

 

:(

 

Nadejdzie czas, że i na wyjazd pojedziemy :)

 

Temat sprowokowany kilkoma postami/spostrzeżeniami osób nieznających tematu.


JL!

#2 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 30 listopada 2015 - 10:14

Ja się zdecydowałem żeby iść po raz pierwszy po rozmowach Kazy i Cade'a w drodze na Judasów do Łodzi :D Potem Kazaa poinstruował mnie jak wyrobić sobie Kartę Kibica, że mam kupić szalik i białą koszulkę, podesłał śpiewnik... no i się wybraliśmy! Wbrew "regulaminowi" Żylety poszliśmy z Cadem od razu na centralną część trybuny (zamiast na boki). A ja nawet nie wiedziałem, kto w tej Legii gra. Właściwie jedyne co wiedziałem to to, że mają białe stroje :lol: No ale złapałem bakcyla i zaraz po tym pierwszym (przegranym niestety) meczu chciałem już iść na następny. W sumie niewiele z tego co się działo na boisku pamiętam, bo większą uwagę przykładałem do trybuny :D Po kilku spotkaniach już człowiek zaczyna ogarniać lepiej i śpiewa z automatu. 

 

Oczywiście miałem na początku obawy, w końcu tyle złego słychać wszędzie o kibicach i w ogóle ale nic z tego się nie potwierdziło. Bardzo sympatyczni ludzie pokroju dobrych wujków (no, dopóki ktoś ich zasłużenie nie zdenerwuje). Teraz już nas tam z Kazą witają niemal jak swoich. :lol: Atmosfera, nawet na tych "mniejszych" meczach, jest świetna. Można się też do woli wykrzyczeć i narzucać paniami lekkich obyczajów na głos do woli :lol: 

Polecam ze szczerym sercem. Ale tylko na "Żyletę" :lol: 

Podczas śpiewania "Snu o Warszawie" zawsze mam ciary. Coś niesamowitego


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#3 Trollu

Trollu
  • Użytkownik
  • 844 postów
  • Skąd:Sosnowiec

Napisany 30 listopada 2015 - 10:54

RKS CHUWDU do utraty tchu! Puchar drugiej ligi nasz, kuwa jego smutna mać!


JB!


#4 Lennon

Lennon

    Tankard Emptier

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Skąd:Koszalin (Sydsverige)

Napisany 01 grudnia 2015 - 12:07

"Bo ważny jest tylko ten klub dla którego śpiewamyyy RKS CHUWDU Ważny jest tylko ten puchar, na który czekamyyy KUWA JEGO MAĆ!"


- But Jocke what do you want to do tonight?
- Same thing we do every night, Par... try to take over the world... in one tank!

#5 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 01 marca 2016 - 01:29

Po niedzielnym wygranym meczu z Ruchem Chorzów, Legia Warszawa weszła na pozycję lidera Ekstraklasy zyskując dwa punkty przewagi nad Piastem Gliwice! :lol:

A doping Żylety wyglądał tak:


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#6 kazaa9

kazaa9
  • Użytkownik
  • 569 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 07 marca 2016 - 03:15

Kolejny weekend, kolejny mecz z drużyną ze śląska. Tym razem był to chyba najgłośniejszy mecz, na jakim byłem :)

 


JL!

#7 Dresov

Dresov

    Northern Viking

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:Tczew

Napisany 14 marca 2016 - 06:51

Jest więcej, jest :) co prawda z Polski Północnej ale jest. Reprezentant klubu z Miasta Ludzi Morza - Arki Gdynia :) Za którą lekką ręką licząc przejechane ma już parenaście tysięcy kilometrów po Polsce. Cieszy mnie fakt pojawienia się tu braci kibicowskiej. Kto kiedykolwiek był i poczuł atmosferę meczową, szybko nie opuści grona kibiców. A co do Legii... byłem dwa razy po drugiej stronie. Trzeba przyznać doping klasa, oflagowanie klasa, zachowanie klasa :) Poza Lechem obecnie nikt nie może konkurować ze stołecznymi w sprawach stricte ultras.

 

A jeśli ktoś będzie chciał bardziej rozeznać się w temacie, polecam się na przyszłość :)


                                               What We do in Life...

                           ...echoes in Eternity

   

 


#8 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 18 marca 2016 - 01:31

O proszę :D No my jeszcze na wyjazdy nie zaczęliśmy jeździć. Ale to raczej tylko kwestia czasu ;) 

W ostatnią środę Legia wygrała w półfinale Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz 4:0. 

Filmik z dopingu:


Zwłaszcza polecam cztery ostatnie minuty. Śpiewaliśmy to przez dobre 20 minut (jak nie lepiej) drugiej połowy. :lol: Cały czas to za mną chodzi :D 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#9 Dresov

Dresov

    Northern Viking

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skąd:Tczew

Napisany 20 marca 2016 - 11:11

Zaprawdę polecam wyjazdy. Zwłaszcza te na krańce Polski :D

A tego co zlinkowałeś jeszcze nie słyszałem. Melodyjne :)

Polecam z przyśpiewek:
 

Od 1:05 - "My jesteśmy chłopcy z Zabrza" Górnik Zabrze


                                               What We do in Life...

                           ...echoes in Eternity

   

 


#10 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 03 listopada 2016 - 09:14

Co to tam się stało wczoraj? Widziałam 3:2 dla Legii. Wygrali z Realem? :o
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#11 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 listopada 2016 - 11:27

Blisko. Real odrobił stratę i ostatecznie zremisowali 3:3 co i tak jest ogromnym sukcesem. 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#12 Nina

Nina
  • Sztab
  • 4 058 postów
  • Skąd:Flower-Żul-strasse

Napisany 03 listopada 2016 - 11:46

A daje nam to coś? Legia przejdzie dalej i wygramy ligę mistrzów?
I'm a victim of self-created brain defect - InLegend

#13 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 listopada 2016 - 12:48

Niet. Teraz trzeba się skupić na Ekstraklasie bo z LM w tym roku nic już nie będzie. Wiadomo, że "gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem" ale GDYBY trenerem od początku sezonu był Jacek Magiera wszystko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Ale to już gdybanie :P 


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#14 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 03 listopada 2016 - 01:41

No i 11 bramek straconych w dwóch meczach a teraz w pierwszej minucie. Czapki z głów ;)

#15 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 listopada 2016 - 01:56

Tak. Oraz:
 14611065_609559219226214_308898793025389


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#16 kazaa9

kazaa9
  • Użytkownik
  • 569 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 listopada 2016 - 03:25

Inna ciekawostka:
Drużyny, które w tej dekadzie zdobyły punkty z Real Madrid C.F. w fazie grupowej UEFA Champions League:

LEGIA WARSZAWA
PSG - Paris Saint-Germain
Borussia Dortmund
Manchester City
Juventus
A.C. Milan
JL!

#17 k4jz3r

k4jz3r
  • Sztab
  • 1 453 postów
  • Skąd:Nowa-Huta

Napisany 03 listopada 2016 - 05:55

Czyli wg waszego toku rozumowania Legia gra tak samo dobrze jak AC Milan bo te dwie drużyny urwały 3pkt Realowi? ;)

#18 kazaa9

kazaa9
  • Użytkownik
  • 569 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 listopada 2016 - 06:04

Nie urwały 3 punktów, to po pierwsze.

Po drugie - nie gra. Wystarczy spojrzeć na osiągnięcia pozostałych drużyn w tej dekadzie, by zdefiniować poziom sportowy Legii na ich tle. Trzeba się cieszyć z tego wyniku, bo na pewno jest historyczny. I bardzo szczęśliwy :)
JL!

#19 Cezar

Cezar

    Gut geschäft commando

  • Użytkownik
  • 1 855 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 03 listopada 2016 - 09:22

Zgadam się. Dlatego z tej okazji warto przypomnieć sobie remisowy skład Legii w meczu z Realem Madryt w sezonie 16/17: Malarz - Hlousek, Pazdan, Rzeźniczak, Bereszyński - Moulin, Kopczyński, Odjidja-Ofoe (Jodłowiec), Guilherme, Radović (Prijović) - Nikolić (Kucharczyk)


Dodany obrazek

---------------------------------------

Dodany obrazek

#20 pamelus

pamelus
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisany 04 listopada 2016 - 01:02

Oby nie trzeba było się tym jarać przez następne 20 lat. Mam już dość Wembley '73, przykro byłoby widzieć Pazdana w przygnębiającej roli dzisiejszego Tomaszewskiego. :/






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników