Skocz do zawartości


Ikona Witajcie!

Zapraszamy do rejestracji na naszym forum :) Pomocny będzie dla Was Przewodnik dla nowych użytkowników. Bawcie się dobrze!


Zdjęcie

Movies by inferno


88 odpowiedzi na ten temat

#1 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 11 kwietnia 2013 - 05:35

Miałem swój topic na starym forum, niech więc jest i tutaj :trollface:
 

 
 
Starsze teledyski:

Carolus Rex
The Final Solution
Firestorm
Swedish Pagans
Glorious Land

Reszty raczej nie warto oglądać :) Pozdro!

#2 Guest_Inkwi_*

Guest_Inkwi_*
  • Gość

Napisany 12 kwietnia 2013 - 03:57

Gdy poraz pierwszy obejrzyłem Twoje Feuer Frei się zastanowiłem, po co tam ta wiewiórka, wstęp, wstęp, pierdu! Rudy zwierz!



#3 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 12 kwietnia 2013 - 06:02

Robiąc filmik zawsze mam w głowie coś, co chciałbym pokazać. Ogólne założenie było takie, żeby pokazać Joakima zmiatającego miasto z powierzchni ziemi. Pora wytłumaczyć się więc z rudzielca, i całej reszty.

1) Wstęp i wiewiórka:
Wstęp miał pokazywać spokojne miasto i jego obrzeża, gdzie nic się nie dzieje. W momencie wejścia gitar pokazałem jedzącą wiewiórkę, żeby zwrócić uwagę na to, że w miejscu gdzie toczy się normalne życie, ktoś/coś zakłócił/o spokój. Niespokojna reakcja jakiegoś zwierzaka przy wykonywaniu normalnych czynności życiowych wydała mi się dobrym pomysłem.
2) Komety/ogniste kule:
Niektórzy pewnie zastanawiali się, co u diaska robią ogniste kule między strzelającymi żołnierzami. Miały to być pociski miotane przez Joakima (0:26 - bierze jeden i rzuca, tym momentem chciałem zwrócić na to uwagę)
3) Kobieta w ogniu:
"Osoba" ta miała być kimś, kto włada ogniem. Jakaś bogini, czy coś w ten deseń.
4) Różni żołnierze:
Sabaton vs miasto, chyba oczywista sprawa. Na początku, w momencie uderzenia kuli wpadają żołnierze wraz z Joakimem.
5) Końcówka z rozpadającymi się budynkami
Furia Joakima i ostateczne zniszczenie.

Tak miało to wyglądać w teorii. To, czy udało mi się to dobrze pokazać, musicie ocenić już sami :)

#4 Kristianus Rex

Kristianus Rex
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Skąd:From The North

Napisany 12 kwietnia 2013 - 07:01

Video pierwsza klasa , szkoda że nie wypuszczasz więcej takich !  :D



#5 pawel27g

pawel27g
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Skąd:Grodzisk Mazowiecki

Napisany 15 kwietnia 2013 - 12:34

Super, jak zwykle kawał dobrej roboty, nieźle dopasowane :)

Super wygląda Joakim rozwalający miasto, akcja z Silent Hill, czy mi się wydaje czy w 2:48 to akcja z Rambo?

Fajna nutka ale nie w wykonaniu Joakima, wole oryginał w wykonaniu Tilla



#6 Agu_Sk

Agu_Sk
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • Skąd:Skarżysko-Kamienna

Napisany 15 kwietnia 2013 - 02:10

Jesteś miszczu :)))


Idag är någons sista dag. Och någons första. Märkliga vackra liv...

 


#7 Kristianus Rex

Kristianus Rex
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • Skąd:From The North

Napisany 16 kwietnia 2013 - 09:00

Jasna sprawa że tak :D



#8 VeloX

VeloX

    Kocur

  • Użytkownik
  • 1 550 postów
  • Skąd:Cię znam?

Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:31

Inferno, jak zwykle mistrzostwo ;)


Dodany obrazek

#9 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 26 kwietnia 2013 - 03:43

Dziękuję za opinie, Ludziska :) To bardzo miłe, że znów film się Wam spodobał, a tym samym dalej mam dla kogo robić te teledyski. Pozdrawiam! :)

#10 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 26 kwietnia 2013 - 06:47

Nie dziękuj nam bo my mówimy tylko jak jest, raczej dziękuj sobie, że tak dobrze to zrobiłeś :D


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#11 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 26 kwietnia 2013 - 09:17

Tak za dobre, jak i złe (ale konstruktywne) opinie zawsze będę Wam dziękował :) Każda z nich jest dla mnie tak samo ważna. Składając film i przeglądając go setki razy nie widzi się pewnych błędów, które Wy możecie dostrzec już przy pierwszym wyświetleniu ^^
Skoro jesteśmy już przy wyrażaniu opinii, proszę Was o wskazanie mojego najlepszego (Waszym zdaniem) teledysku z krótką notką, dlaczego akurat ten :) Z góry dzięki :)

#12 Krzysiek.

Krzysiek.
  • Użytkownik
  • 371 postów
  • Skąd:Miechów (pod Krakowem)

Napisany 27 kwietnia 2013 - 02:32

Moja opinia jest taka: nie da się wybrać najlepszego bo wszystkie są genialne. Więc może zrobię tak, że wypisze za co mi się podobają i ewentualnie co można by zmienić (takie detale), a więc:

1. Carolus Rex - świetne, bardzo podobają mi się przejścia pomiędzy scenami (w Firestorm to już jest mistrzostwo z tym ale to za chwilę) chodzi mi głównie o to, że np. ktoś zapala pochodnie a potem zespół gra tak jakby w ogniu (nie potrafię tego ubrać w słowa ale jeżeli ktoś zrozumie o co mi chodzi to właśnie to wywołało na mnie najlepsze wrażenie), bardzo mi się wszystko podoba ale (moja natura jest taka wredna, że zawsze doszukuję się jakiegoś ale :P) według mnie kiedy wchodzi refren na początku przydałoby się coś bardziej żywego, ale to tylko na początku bo potem już świetnie jest wszystko dopasowane 

2. The Final Solution - też świetne ale jakoś nie podoba mi się tak bardzo jak inne bo wydaje mi się, że to jest cały czas jeden film i mi nie pasuje jako teledysk do końca (a może to przez to, że w innych jest pomieszany film z tym jak zespół gra). Co nie znaczy, że to jest kiepskie, bo jest bardzo fajne no ale inne są według mnie lepsze :)

3. Firestorm - uznałbym ją za najlepszą ale za dużo błysków, wibracji i rzucania obrazem, tak mi się spodobało, zwłaszcza przejścia pomiędzy scenami z filmu, a tym jak zespół gra, ale nie mogłem za długo patrzyć na to dzieło bo oczy przez te migotania itp. mnie rozbolały. Gdyby nie to, to pewnie uznałbym go za najlepszy :)

 

4. Swedish Pagans - na początku myślałem żeby napisać, że teledysk nie dotrzymuję tempa muzyce ale to byłoby idiotyczne z mojej strony bo po obejrzeniu całości stwierdzam, że idealnie splotłeś wideo i wszystkie akcje w nim zawarte z muzyką :). Przejścia nie są efektowne ale dzięki temu to ma swój klimat, nie ma żadnych nagłych błysków dzięki czemu można się w to wczuć i bardzo mi się to podoba :)

 

5. Glorius Land - również tak jak w Swedish Pagans wideo dotrzymuje tempa muzyce i jest bardzo dobrze wpasowane :). Według mnie to nie pasuje jako teledysk tylko to powinna być scena w filmie :D

 

6. Feuer Frei - podobne bardzo do Firestorm ale nie ma tyle migawek. Z tych wszystkich tutaj podanych piosenek tą lubię najmniej więc przez to stawiam ją pewnie na równi z innymi ale według mnie tutaj są najlepiej wpasowane wszystkie rzecz od wiewiórek po wybuchy :D. Na początku chciałem tylko o tym napisać ale potem urzekły mnie tamte bo bardziej mi się podobają (mowa o utworach nie o teledysku teraz) i dlatego jak dodałeś jeszcze do nich te teledyski to nie miałem pojęcia które wybrać. Wszystkie tamte mi się podobają ale z kolei ten teledysk chyba urwał mi dupę najbardziej :D, ale piosenka mniej mi się podoba, więc stąd pewnie ta ocena.

Więc teledysk chyba najbardziej mi się spodobał od Feuer Frei (aczkolwiek tą piosenkę lubię najmniej ze wszystkich tu zebranych), a konkuruje z nim Firestorm, który gdyby nie tyle migań i błysków w moim rankingu pewnie miałby pierwsze miejsce.

Dodatkowo wszystkie (orpócz Glorius Land) są w świetnie dopasowanych kolorach. Nie są kolorowe co nadaje im oryginalność ale też nie są takie czarno-białe. Takie złotawe kolorki to według mnie jeden z najlepszych zabiegów jakie podałeś tym teledyskom. Jeżeli chciało Ci się to przeczytać to, to jest właśnie moja opinia. A więc czapki z głów i czekamy na więcej :)


Stay strong,
Stay true,
Be brave,
It all comes down to you

#13 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 24 marca 2014 - 09:32

Tym razem coś z zupełnie innnej beczki:

 

 

:)



#14 Ghost Dog

Ghost Dog
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Szczecin

Napisany 24 marca 2014 - 09:48

MIażdżysz system Inferno!

Tematyka super dobrana do tekstu, klimat filmu niesamowity, a montaż najwyższa półka - no ale to juz wszyscy wiemy.



#15 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 1 414 postów
  • Skąd:Krakow/BBa

Napisany 24 marca 2014 - 10:23

rewelacyjny filmik, dobór materiałów, wszystko genialne *.* 



#16 kredka

kredka

    Naczelna praczka batalionowych flag ;)

  • Użytkownik
  • 522 postów
  • Skąd:Nowa Dęba / Kraków

Napisany 25 marca 2014 - 10:08

ma klimat :) super!


Dewastator naczyń barowych.

---------------------

Dodany obrazek

#17 Inferno

Inferno
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skąd:Pszczyna

Napisany 25 marca 2014 - 05:44

Dziękuję bardzo, miło widzieć takie opinie z Waszej strony! :)



#18 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 01 kwietnia 2014 - 08:55

Infernus i Ghost, o Was obu można powiedzieć klasykiem "Dwa na słońcach swych przeciwnych bogi"; Oberschlesien niespecjalnie do mnie przemawia, ale trudno nie docenić Twojej pracy i inwencji przy tym klipie. Brawo!

 

Nie bez przyczyny obydwaj wygraliście konkurs w 2011 r.


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion

#19 Neither

Neither
  • Użytkownik
  • 1 598 postów
  • Skąd:Ostróda

Napisany 01 kwietnia 2014 - 09:49

Beelzeboss w nowej roli? Genialne!

Dodany obrazek


#20 Blazej

Blazej
  • Użytkownik
  • 1 758 postów
  • Skąd:Somewhere in Time

Napisany 04 kwietnia 2014 - 07:19

 A planujesz zrobić do "To hell and back"?


Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą - Dawid Ben Gurion




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników